Thursday, May 23, 2024
Home / Uroda  / Medycyna estetyczna  / Wszystko o laserowym usuwaniu naczyek w Krakowie

Wszystko o laserowym usuwaniu naczyek w Krakowie

czyli jak sobie poradzić z dość powszechnym mankamentem urody

usuwanie naczynek

fot. Freepik

Pojawiające się na twarzy i ciele siateczki naczyniowe, pajączki i inne nowotwory nazywane są couperose. Są one spowodowane złą dietą, piciem alkoholu i paleniem papierosów, niedoborami witamin, brakiem ruchu, częstym korzystaniem z sauny i długotrwałą ekspozycją na światło ultrafioletowe. To powoduje, że ściany naczyń krwionośnych tracą elastyczność, stają się słabe i pękają. Choć pęknięte naczynko jest niegroźne, może powodować duży dyskomfort psychiczny. Zwłaszcza jeśli znajduje się na twarzy lub odsłoniętych częściach ciała

 

Wcześniej te patologie leczone były metodą chirurgiczną, ale wtedy usuwano tylko duże naczynia krwionośne, a małe naczynia włosowate pozostawały zabarwione. Teraz usuwanie siatek naczyniowych przeprowadza się za pomocą lasera, więc jest to zabieg całkowicie bezpieczny, skuteczny i szybki. Metoda ta pozwala usunąć nawet niewielkie defekty bez naruszania integralności skóry i bez stosowania znieczulenia. W Krakowie zabieg dostępny jest w Centrum Kosmetologii Laserowej Laserhouse, gdzie przeprowadzany jest przez wykwalifikowanych specjalistów z wykształceniem medycznym i wieloletnim doświadczeniem praktycznym.

W jakich przypadkach wskazane jest laserowe usuwanie naczynek?

 Zabieg jest wskazany przy usuwaniu następujących defektów estetycznych:

 

• Małe i duże siateczki naczyniowe;
• gwiazdy kapilarne;
• naczyniaki;
couperose.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania naczyń krwionośnych

Mimo, że jest to zabieg bezpieczny, istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 

• ciąża i okres laktacji;
• złośliwe patologie;
• choroby autoimmunologiczne;
• padaczka;
• łuszczyca, egzema, opryszczka;
• skłonność do powstawania blizn keloidowych;
• cukrzyca w okresie dekompensacji.

Jak przygotować się do zabiegu ‒ zalecenia dla Pacjentów

Nie ma żadnych ścisłych zasad, należy jedynie stosować się do następujących zaleceń:

 

1. Dwa tygodnie przed zabiegiem zabronione jest odwiedzanie solarium, opalanie się i wykonywanie peelingów chemicznych. Zabronione jest również branie antybiotyków tetracyklinowych, fluorochinolonów, sulfonamidów.
2. Trzy dni przed zabiegiem nie wolno nacierać okolicy preparatami zawierającymi alkohol, ani odwiedzać basenu, sauny.

Jak przebiega proces laserowego usuwania naczynek?

Laserowe usuwanie pajączków i innych nowotworów rozpoczyna się od konsultacji. Jest ona niezbędna do wykluczenia przeciwwskazań, określenia rodzaju skóry oraz oceny patologicznego naczynia ‒ jego głębokości, koloru i rozmiaru. Następnie skóra zostaje oczyszczona z sebum, zanieczyszczeń i makijażu, jeśli zabieg wykonywany jest na twarzy.

 

Specjalista nakłada żel kontaktowy, który ma właściwości chłodzące i usprawnia przesuwanie się końcówki, a dopiero po tym przystępuje do leczenia pękających naczynek laserem Light Sheer ET. Resztki żelu usuwane są ściereczką, a na skórę aplikowany jest Panthenol lub Bepanthen, który przyspiesza regenerację. W razie potrzeby jest ustalany termin kolejnego zabiegu. Dodatkowo specjalista informuje o domowej pielęgnacji miejsc poddanych zabiegowi.

Urządzenia do laserowego usuwania naczynek

Usuwanie naczynek na twarzy i ciele w naszym Centrum wykonywane jest przy pomocy najlepszego innowacyjnego sprzętu ‒ lasera diodowego Light Sheer ET amerykańskiej marki Lumenis. Posiada on jedną głowicę ET, która wyposażona jest w system chłodzenia oraz opatentowane szafirowe zabezpieczenie ChillTipTM, dzięki czemu można wykonywać zabiegi na nawet najbardziej delikatnej i wrażliwej skórze bez ryzyka przegrzania. Powierzchnia robocza końcówki to 9 x 9 mm, dzięki czemu można pracować zarówno na niewielkich obszarach na twarzy, jak i na dużych powierzchniach na ciele. Laser posiada międzynarodowy certyfikat, a jego skuteczność i bezpieczeństwo zostały potwierdzone klinicznie.

Jak przebiega proces rehabilitacji?

W ciągu 14 dni po wykonaniu zabiegu należy unikać światła słonecznego oraz zrezygnować z korzystania z solarium. Przez pierwsze siedem dni nie wolno wykonywać peelingów chemicznych ani innych podobnych procedur.

 

Trzy dni po laserowym leczeniu trądziku zabronione jest:

• odwiedzania sauny, łaźni i basenów z chlorowaną wodą;
• Używanie produktów na bazie alkoholu do oczyszczania tego obszaru;
• Branie gorącej kąpieli.

 

Aby zapobiec fotowrażliwości i chronić skórę, przed wyjściem na zewnątrz należy zastosować krem przeciwsłoneczny o współczynniku ochrony co najmniej 35.

Zalety i wady laserowego usuwania naczynek w Krakowie

Wiązka laserowa ma działanie zlokalizowane i leczy tylko obszary patologiczne, zdrowe tkanki i narządy wewnętrzne nie są narażone na działanie wiązki. Zabieg laserowy jest również bezpieczną alternatywą dla operacji, ponieważ nie niesie ze sobą wielu zagrożeń i przeciwwskazań. To jednak nie wszystkie zalety zabiegu. Laserowe usuwanie pajączków jest uważane za najlepszą metodę leczenia couperose z następujących powodów:

 

1. Nasi specjaliści ściśle przestrzegają protokołów zabiegów sprzętowych, dlatego leczenie kuperozy w Centrum odbywa się z zachowaniem wszelkich technik, norm sanitarnych i zasad higieny.
2. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny, bo odbywa się bez bólu i naruszenia integralności skóry. Niektórzy pacjenci odczuwają jedynie lekkie mrowienie.
3. Małe niedoskonałości stają się niewidoczne po jednym lub dwóch seansach.
4. Laserowe usuwanie żył może być wykonywane zarówno na twarzy, jak i na nogach. Jest ono odpowiednie dla mężczyzn i kobiet w każdym wieku. Nie ma ograniczeń związanych z porą roku.
5. Czas trwania tej sesji trwa od 10 do 50 minut (czas zależy od leczonego obszaru).
6. Nie pojawiają się żadne alergie ani efekty uboczne.
7. Aby całkowicie usunąć naczynia włosowate na twarzy za pomocą lasera, trzeba wykonać pełny cykl leczenia, cena jest znacznie niższa niż operacja i inne alternatywne metody.
8. Ponieważ wiązka lasera wpływa tylko na obszar patologiczny i nie wpływa na zdrową tkankę, ta metoda leczenia jest uważana za całkowicie bezpieczną.
9. Metoda ta nie powoduje oparzeń termicznych.

Jaki jest efekt zabiegu laserowego usuwania couperose i jak długo się utrzymuje?

Z każdym kolejnym zabiegiem intensywność zabarwienia siatek naczyniowych będzie coraz mniejsza. Po pełnym kursie leczenia można osiągnąć takie zmiany:

 

1. Siatki naczyniowe i pajączki stają się niewidoczne.
2. Duże naczynia stopniowo ulegają całkowitemu odbarwieniu i znikają po zakończeniu całego cyklu.
3. Skóra jest wyrównana i ma zdrowy koloryt.
4. Poprawia się kondycja skóry, elastyczność i jędrność zostają przywrócone.

 

Aby całkowicie pozbyć się couperose, należy wykonać od 2 do 7 zabiegów w odstępie jednego miesiąca. Dokładną liczbę zabiegów może określić tylko specjalista po bezpośrednim badaniu pacjenta. Koszt usuwania naczynek przy pomocy lasera zależy od rozmiaru zmiany. Szczegółowy cennik można sprawdzić w tabeli na tej stronie lub w odpowiedniej zakładce strony internetowej, wybierając interesującą Państwa usługę. Laserhouse często prowadzi promocję, z którymi można zapoznać się w dziale o tej samej nazwie lub dowiedzieć się o nich więcej dzwoniąc pod numer +48732100224. W przypadku pytań dotyczących laserowego leczenia couperose lub innych zabiegów, polecamy kontakt z naszymi konsultantami albo przez telefon możliwe jest umówienie się na bezpłatną konsultację z kosmetologiem.

Gdzie w Krakowie można wykonać zabieg usuwania naczynek?

W Krakowie zabieg laserowego usuwania naczynek można wykonać w naszym Centrum Kosmetologii Laserowej i Depilacji Laserhouse, które znajduje się przy ulicy Mogilskiej 120B. Posiadamy licencję wydaną przez Ministerstwo Zdrowia oraz akredytację pierwszej kategorii, która uprawnia nas do wykonywania zabiegów o charakterze medycznym. Wszyscy specjaliści mają wyższe wykształcenie medyczne oraz duże doświadczenie praktyczne. Doskonale znają wszelkie detale i zasady wykonywania zabiegów sprzętowych, iniekcyjnych i kosmetologicznych, ponieważ regularnie podnoszą swoje kwalifikacje, a podczas zabiegów przestrzegają wszystkich międzynarodowych protokołów i przepisów.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ