Sunday, May 26, 2024
Home / PARTNER MK  / Wszystko, co warto wiedzieć o peelingu

Wszystko, co warto wiedzieć o peelingu

Wbrew powszechnej opinii nie należy omijać włosów

Peeling pasta do peelingu

fot. Pexels

Peeling to czynność mająca na celu powierzchniowe złuszczenie naskórka zarówno na twarzy, jak i na ciele. Choć coraz częściej mówi się także o peelingu głowy. Zabieg ten prowadzi do usunięcia zanieczyszczonej i zniszczonej wierzchniej warstwy martwego naskórka, co korzystnie wpływa na jej kondycję i wygląd

 

Koreańskie peelingi – delikatne a skuteczne

Obecnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się koreańskie peelingi. W efekcie ich stosowania skóra pozostaje idealnie oczyszczona, wygładzona i rozświetlona, a do tego miękka. Bardzo ważne jest, tylko aby dobrze dobrać kosmetyk do konkretnego rodzaju cery. W sprzedaży dostępny jest duży wybór peelingów. Koreańskie formuły mają lekką konsystencję i są bardzo delikatne, ale mimo to działają bardzo skutecznie. Te mogą stosować wszystkie kobiety bez względu na typ cery.

Jak poprawnie wykonać peeling ciała?

Skuteczność peelingu zależy nie tylko od rodzaju i jakości samego kosmetyku, ale również od poprawności zastosowania go, o czym możecie dowiedzieć się z artykułu https://skin79-sklep.pl/blog/peeling—3-krok-koreanskiej-pielegnacji. Chcąc wykonać peeling ciała, należy nanieść niewielką ilość kosmetyku na zwilżoną skórę i rozprowadzić go na całej powierzchni, wykonując koliste ruchy. Szczególną uwagę powinno się zwrócić na łydki, łokcie i pięty. Po wykonanej czynności skórę trzeba dokładnie spłukać wodą i osuszyć, a następnie nawilżyć balsamem.

 

Wykonując peeling twarzy, tak samo należy nanieść kosmetyk na wilgotną skórę. Jednak ruchy powinny być wolniejsze i delikatniejsze. Trzeba też pominąć delikatną skórę wokół oczu. Po dokładnym zmyciu peelingu warto zastosować odżywczą, łagodną maseczkę.
Osoby ze skórą tłustą powinny robić peeling twarzy 2-3 razy w tygodniu. Osoby, które mają suchą skórę, raz w tygodniu. Jeśli natomiast skóra jest bardzo sucha, to nawet raz na 2 tygodnie. W przypadku skóry normalnej wystarczy 1-2 razy w tygodniu. Dobry peeling ciała powinno się zrobić raz w tygodniu.

Peeling głowy, czyli zabieg, o którym nie można zapomnieć

Zabierając się za wykonanie peelingu, nie można zapominać o głowie. Ku zaskoczeniu wielu osób, peeling głowy też istnieje i został szczegółowo opisany między innymi na https://skin79-sklep.pl/blog/peeling-skory-glowy. Pozwala on usunąć zanieczyszczenia, martwy naskórek, a nawet pozostałości kosmetyków do stylizacji. Poprawnie wykonany zabieg prowadzi do odblokowania ujścia mieszków włosowych. Do tego służą specjalne peelingi trychologiczne, dostępne od ręki w dobrych sklepach. Przeprowadzony 2 razy w tygodniu, wpłynie na kondycję skóry głowy i atrakcyjny wygląd włosów.

 

Peeling twarzy, ciała i głowy to zabieg, który ma ogromne znaczenie. Dzięki niemu można zadbać nie tylko o kondycję skóry, ale też o jej zdrowie i atrakcyjny wygląd.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ