Tuesday, June 18, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Wszyscy święci: balują w niebie

Wszyscy święci: balują w niebie

Wybitne osobowości, artyści, muzycy, aktorzy. Żyją w swoich dziełach i zachwycają, choć na ich nagrobkach widnieje ten sam rok 2011 – data śmierci.

amy winehouse

Płyty Amy Winehouse sprzedają się nawet lepiej po śmierci artystki

Może nie wszyscy święci, ale na pewno świetni. Wybitne osobowości, artyści, muzycy, aktorzy. Żyją w swoich dziełach i wciąż zachwycają, choć na ich nagrobkach widnieje ten sam rok 2011 – data śmierci.

amy winehouse

Płyty Amy Winehouse sprzedają się nawet lepiej po śmierci artystki

Amy Jade Winehouse (1983 – 2011) – tragicznie zmarła wokalistka muzyki soul, jazz i R&B. Jej magnetyczny głos i przywiązanie do narkotyków sprawiło, że przedwcześnie – podobnie jak Janis Joplin i Kurt Cobain – dołączyła do Klubu 27.

 

jerzy nowosielski

Już dwa dni po śmierci Jerzego Nowosielskiego włamano się do jego mieszkania kradnąc najcenniejsze obrazy i ikony artysty

Jerzy Nowosielski (1923 – 2011) – wybitny malarz, filozof i teolog prawosławny. Uważany za jednego z najwybitniejszych współczesnych malarzy ikon. W jego artystycznym dorobku znajdziemy jednak nie tylko wizerunki świętych i cerkiewne freski, ale też liczne akty pięknych kobiet. „Jeżeli malarza interesuje problem cielesności, jakiś sposób łączenia spraw duchowych ze światem bytów fizycznych, to zupełnie naturalne jest, że zaczyna się interesować wyglądem kobiety” – mawiał Nowosielski. – „Pełna synteza spraw duchowych z rzeczywistością empiryczną dokonuje się właśnie w postaci kobiety”

 

elizabeth-taylor

Elizabeth Taylor była mężatką aż ośmiokrotnie - umierała w otoczeniu najbliższej rodziny

Elizabeth Rosemond Taylor (1932 – 2011) aktorka, znana z takich filmów jak Kleopatra, Butterfield 8 (Oscar za rolę Glorii Windrous) czy Kto się boi Virgini Woolf? (Oscar za rolę Marthy) Richard Burton, jeden z byłych mężów, powiedział o niej, że taki aktor rodzi się raz na 50 lat.

 

steve-jobs

Legendarny twórca Apple Steve Jobs, 6 tygodni przed śmiercią zrezygnował z funkcji CEO

Steven Paul Jobs (1955-2011) – legendarny już współzałożyciel Apple i twórca iPhona. Do historii przejdą nie tylko jego produkty, umiejętności prowadzenia biznesu, ale i słynne powiedzonka, m.in. pytanie, które zadał Johnowi Sculleyowi z PepsiCo: Czy chcesz przez resztę życia sprzedawać słodzoną wodę?  

ostatnie tango w paryzu

Ostatnie tango w Paryżu - rola, którą zachwycali się i oburzali krytycy przyniosła Marii Schneider rozgłos - ale stała się również przyczyną wieloletniej traumy

Maria Schneider (1952 – 2011) – aktorka francuska, która zdobyła rozgłos po kontrowersyjnej roli w filmie Bertolucciego – Ostatnie Tango w Paryżu. „Płakałam prawdziwymi łzami” – zwierzyła się w wywiadzie. – „Czułam się stłamszona i szczerze mówiąc, nawet gwałcona przez Marlona i Bertolucciego. Powinnam wezwać agenta albo wynająć prawnika, ponieważ nie można zmuszać kogoś do robienia rzeczy, których nie ma w scenariuszu – ale w tamtym czasie, nie wiedziałam tego…”

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ