Monday, April 15, 2024
Home / PARTNER MK  / Wstrząsająca i odważna książka „Lawendowa mafia”

Wstrząsająca i odważna książka „Lawendowa mafia”

Próba spojrzenia od środka na niezwykle gorący temat

książka Miasto Kobiet

fot. Unsplash

Są takie książki, które szokują, zaskakują i wzbudzają wiele emocji. Dotyczy to szczególnie pozycji, poruszających trudne tematy. Jedną z nich jest publikacja księdza Dariusza Oko, cenionego i szanowanego profesora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

 

To zdecydowanie propozycja odważna, bowiem sam autor należy do jednej z omawianych tu grup. Mimo to nie stroni od surowej oceny i nie boi się ujawniać niewygodnych faktów.

Książka „Lawendowa mafia”, czyli o seksualnych nadużyciach w Kościele

Chociaż poruszany przez księdza Dariusza Oko temat nie jest łatwy, warto skonfrontować się z książką „Lawendowa mafia”. Dlaczego? Ponieważ autor, choć nie szczędzi słów krytyki pod adresem instytucji Kościoła, dobrze wyważył perspektywę w narracji. W związku z tym czytelnik otrzymuje rzetelne sprawozdanie z realnego problemu, który już od lat trawi Kościół Rzymskokatolicki – a chodzi tu o problem homoseksualizmu wśród księży, dotyczący coraz większego grona duchownych.

Temat stał się ostatnio głośny i dość medialny i to nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Prawdopodobnie stało się tak przez fakt, że w kilka afer zamieszani byli prominentni słudzy Kościoła Katolickiego. Od kilku lat więc co jakiś czas na światło dzienne wychodzą kolejne, nierzadko szokujące informacje i poruszają one nie tylko głęboko wierzące osoby, ale także tych, którzy nie wykazują zbytniego zaangażowania religijnego. Co sprawiło, że niektórzy księża powołanie i misję szerzenia wiary chrześcijańskiej zamienili na chwilowe przyjemności, bogactwo i własne korzyści?

książka Miasto Kobiet

fot. materiały prasowe

Dlaczego warto sięgnąć po „Lawendową mafię?”

Na temat, który wzbudza w nas tyle emocji, najlepiej jest czytać ze sprawdzonych źródeł. Ksiądz Dariusz Oko przygląda się z bliska tematowi homoseksualizmu wśród duchownych i nie przebiera w środkach, by czytelnik mógł dotrzeć wraz z nim do sedna problemu. Pod adresem księży nie szczędzi więc gorzkich słów, nie zabraknie również mocnych zarzutów i śmiałych tez. Wyjaśnia też, skąd się wziął przydomek „Lawendowa mafia”, którym określa się księży, zamieszanych w homoseksualną aferę.

Ponadto Dariusz Oko postawił przed sobą niełatwe zadanie oczyszczenia struktur Kościoła i zaprezentowania odbiorcom całej prawdy o „chorobie”, która toczy tę instytucję. Daje również do zrozumienia, że mimo nagłośnienia całej afery, nie powinniśmy spoglądać na księży tylko przez jej pryzmat. W szeregach kościoła są bowiem duchowni, którzy służą ludziom z powołania. Osądy autora, choć brutalne i prawdziwe, a informacje, które ujawnia, niejednokrotnie wstrząsające, to z całą pewnością należą do uczciwych i rzetelnie obrazują problem homoseksualizmu wśród księży.

Gdzie kupić książkę?

Książkę „Lawendowa mafia” dostaniesz choćby w internetowej księgarni, dzięki czemu z łatwością dotrzesz do wiarygodnego źródła, które porusza ten istotny temat. Zależy ci na tym, by w końcu zasięgnąć rzetelnych informacji na temat, który stał się ostatnio głośny? W takim razie publikacja księdza Dariusza Oko to obowiązkowa propozycja w twojej domowej biblioteczce. Przekonaj się, co takiego ma w sobie książka, która cieszy się niemałym zainteresowaniem wśród czytelników.

Autorowi książki udało się w sposób przenikliwy zgłębić problem, a jego intelektualne rozważania sięgają przede wszystkim sedna sprawy. To nie powierzchowne oględziny lub szukanie taniej sensacji. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że ten tytuł to punkt zwrotny w oczyszczaniu Kościoła z klik, które szkodzą wizerunkowi instytucji od lat.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ