Saturday, May 25, 2024
Home / POLECAMY  / Wspaniały seks oralny: jak przygotować się do deep-throatingu?

Wspaniały seks oralny: jak przygotować się do deep-throatingu?

Propozycja seksualnej zabawy nie tylko na Dzień Mężczyzn

usmiechnięta kobieta leży na torsie mężczyzny

Deep-throating, czyli głębokie gardło to zabawa dla dorosłych, która wymaga kilku słów wyjasnienia / fot. AdobeStock

Poszukujesz nowych pomysłów na zabawy w łóżku? Deep-throating, znany również jako głębokie gardło jest pozycją, z której dużo przyjemności mogą czerpać obie strony. Jak zabrać się do tej pozycji? Na co uważać?

 

Deep-throating – co to jest?

Magdalena Kuszewska piąty rozdział swojej książki „Chciałbym… Męskie fantazje seksualne” rozpoczyna od przytoczenia pewnej statystyki:

 

Jak wynika z badań przeprowadzonych w 2019 roku przez firmę Durex, niewiele ponad połowa Polaków (52%) zrealizowała kiedykolwiek swoją fantazję seksualną.

 

Dalej zauważa, że: „Blisko 63% mężczyzn i 51% kobiet przyznaje, że zdarza im się poszukiwać pomysłów, które zainspirują do działania w seksie”. Przychodzimy zatem z pomocą. Co to jest deep-throating lub tzw. głębokie gardło? W ten sposób nazywamy głęboką penetrację ust i gardła partnerki lub partnera za pomocą penisa, strapona czy dildo. Wielu osobom udostępnianie swojego gardła drugiej połówce nie kojarzy się dobrze – zwykle dlatego, że pierwsze próby podejmowane były spontanicznie, bez odpowiedniej wiedzy. W przypadku tego rodzaju seksu odpowiednie przygotowanie merytoryczne (i praktyczne!) jest niezbędne, by przede wszystkim nie zrazić się raz na zawsze.

Przeczytaj koniecznie:
Seks oralny – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

 

Deep-throating, czyli głębokie gardło – dla kogo?

Celem zabaw seksualnych jest przyjemność, dlatego jeżeli nie czujesz, że głęboka penetracja gardła jest dla ciebie czymś odpowiednim – nie musisz tego robić. Jeśli boisz się odruchu wymiotnego, również nie musisz się zmuszać – mija on jednak po kilku próbach, odpowiednim ułożeniu ciała i nawilżeniu. Nie decyduj się na deep-throating, jeżeli masz problemy z oddychaniem przez nos czy zatkane zatoki, ponieważ istnieje ryzyko, że podczas penetracji zabraknie ci powietrza. Ta pozycja może nie być też najlepszym pomysłem, jeżeli doświadczasz problemów z przełykaniem, ponieważ możesz krztusić się zarówno penisem, jak i jego wydzieliną.

 

Głębokie gardło będzie dla ciebie doskonałe, jeżeli poszukujesz nowych rodzajów stymulacji w łóżku, które nieco odbiegają od konwencjonalnego seksu. Ta pozycja nie wymaga stosowania żadnych zabawek czy gadżetów, a jedynie odpowiedniego przygotowania. Deep-throating, choć nie wygląda na przyjemny dla osoby, która udostępnia swoje gardło, dla obu stron może okazać się niesamowicie podniecający – i w wielu przypadkach tak właśnie jest. Jeśli interesuje cię ten sposób penetracji, zaproponuj to swojemu partnerowi i sprawdź, jak przygotować się do deep-throatingu.

 

Przeczytaj koniecznie:

Fotoprzewodnik: 7 pozycji seksualnych, które dadzą wam niezapomniany orgazm!

Czy deep-throating jest bezpieczny?

Przygotowując się do przygody z deep-throatingiem, pod uwagę należy wziąć przede wszystkim swoje bezpieczeństwo. Poza wymienionymi w poprzednim akapicie skłonnościami, które mogą przeszkadzać w cieszeniu się tą pozycją, należy pamiętać o wykonaniu z partnerem podstawowych badań przed-seksualnych lub założeniu prezerwatywy na członka. Jakie zdanie na temat deep-throatingu mają lekarze? Megan Stubbs, seksuolog kliniczna, w artykule dla healthline.com wyjaśnia:

Głębokie gardło jest zazwyczaj bezpieczne, ale podobnie jak większość czynności seksualnych, których możemy spróbować, istnieje pewne ryzyko, jeśli nie znasz swoich osobistych ograniczeń lub nie słuchasz swojego ciała.

 

via GIPHY

Jak przygotować swoje gardło? 5 praktycznych wskazówek

Głębokie gardło jest wymagającą pozycją, która wymaga odpowiedniego przygotowania. Poniżej przedstawiamy pięć wskazówek i pomysłów, które mogą przydać się zarówno osobom początkującym, jak i zaawansowanym.

 

1. Praktyka czyni mistrza/mistrzynie

Zanim zabierzecie się do wspólnych pieszczot, najlepiej potrenuj samodzielnie. Świetnie sprawdzą się tutaj różnego rodzaju bezpieczne przedmioty – jak wibratory czy dildo, ale też własne palce. Trenuj po to, by nauczyć się powstrzymywać odruch wymiotny, który jest normalną reakcją na podrażnienie tylnych części gardła. Do ćwiczeń świetnie sprawdzi się miękkie dildo na przyssawkę, które będzie dopasowywało się do kształtu twojego gardła. Przerwij zabawę, jeżeli czujesz, że zaczynasz się krztusić, dławić, pojawia się odruch wymiotny lub robi ci się niedobrze. Deep-throating z boku nigdy nie będzie wyglądał estetycznie, ale to niewielka cena za przyjemność, jakiej oboje możecie doświadczyć.

 

2. Nie daj się zaskoczyć

Deep-throating jest dość zaawansowanym sposobem zabawy w łóżku, dlatego ważne jest, by zacząć od odpowiednich ćwiczeń. Gdy już przejdziemy do praktyki, należy ostrzec partnera, że pozycja ta nie jest łatwa, dlatego najlepiej zacząć bardzo powoli. Najpierw łagodnie ssij członka partnera, a następnie poproś, by delikatnie wprowadził go do gardła. Obserwuj to, jak zachowuje się twoje ciało i odsuń się lekko, jeżeli ruchy partnera są zbyt gwałtowne, ponieważ może to skończyć nieprzyjemnie dla was obu. Aby uniknąć odruchu wymiotnego, zaobserwuj, do jakiej głębokości jesteś w stanie włożyć penisa, a następnie obejmij go palcami w tym miejscu tworząc pierścień i nie wpuszczaj go dalej podczas penetracji gardła.

 

via GIPHY

 

3. Dobierz odpowiednią pozycję

Na początku rozluźnienie gardła jest nieco trudne, dlatego warto ułatwić sobie to pozycjami. Oto kilka propozycji na początek:

 

  • Na leżąco. Spróbuj położyć się na plecach i spuścić głowę poza krawędź łóżka lub stołu. Niech twój partner stanie nad tobą okrakiem i delikatnie wsunie penisa w twoje usta. Gardło w tej pozycji jest swobodnie otwarte i ułatwia penetrację.
  • Na stojąco. Z tym, że to twój partner stoi, a ty klęczysz przed nim. To najbardziej klasyczna, filmowa pozycja. Jeżeli penis twojego partnera znajduje się wyżej lub niżej, niż twoje usta, pozycja ta będzie odpowiednia. Jeśli znajduje się na równi, postaraj się podłożyć poduszkę pod swoje kolana, by zachować odpowiedni kąt.
  • Partner leży. Ta wersja może być odpowiednia dla osób nieco bardziej zaawansowanych. Spróbuj nachylić się nad penisem swojego partnera, gdy ten leży na plecach. Umieść go w ustach pod odpowiednim kątem i delikatnie wsuń do gardła.

 

4. Zastosuj kilka sprawdzonych trików

Oto lista rzeczy, o jakich należy pamiętać podczas deep-throatingu, by nieco ułatwić i uprzyjemnić sobie tę pozycję:

  • Pamiętaj o świadomym rozluźnianiu gardła.
  • Aby pomóc sobie powstrzymać powstrzymać odruch wymiotny, możesz wydawać z siebie dźwięk „Aaaa”, jak u dentysty, który dodatkowo wprawi członka w lekkie wibracje.
  • Oddychaj spokojnie – pomoże ci to szczególnie, jeżeli się stresujesz.

 

5. Pamiętaj o nawilżeniu

Kluczowe podczas głębokiej penetracji ust jest odpowiednie nawilżenie – bez niego osoba, która udostępnia swoje gardło może odczuwać ból. Aby wszystko przebiegło gładko, warto przed zabawą wypić dużo wody, a tym samym zadbać o nawilżenie gardła. Jeżeli nadal będzie ono zbyt suche, przydatne mogą okazać się lubrykanty – najlepiej smakowe, przeznaczone do seksu oralnego. Jak w praktyce może wyglądać penetracja gardła? W książce „Klub rozkoszy. Kartografia przyjemności” autorstwa Jüne Plã (tłum. Andrzej Szyper) w rozdziale „Głębokie gardło – instrukcja obsługi” dowiadujemy się:

 

Zacznij od przygotowania ratunkowego ręcznika. Na końcu dowiesz się po co. Głębokie gardło można wykonywać na kolanach, ale wtedy dostęp do wspomnianego gardła jest raczej trudny, a przez to bolesny. Dlatego zalecam wam coś takiego: poproś partner.kę.a, żeby położył.a się na plecach, z głową wystającą z łóżka. Upewnij się, że jej/jego szyja tworzy linię prostą z ustami. Taka pozycja pozwala na lepsze wejście. Kiedy już będziesz głęboko i poczujesz jakby zaciśnięcie wokół żołędzi, będzie to oznaczało, że musisz się szybko wycofać, bo twój/twoja partner.ka nie może oddychać. Ach! No i może się zdarzyć, że po twoim wyjściu partner.ka zwymiotuje ci na członek, ale to już ryzyko wliczone w cenę… Sięgnij po ręcznik!

 

Zobacz także:

Co to jest lubrykant i do czego służy?

Erotyka, seks, tabu, ciało. Piszę o sprawach, o których inni wolą milczeć.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ