Thursday, June 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Hej, wskakuj na orbitrek!

Hej, wskakuj na orbitrek!

Poznaj dobroczynne skutki treningu na tym urządzeniu!

orbitrek sport siłownia trening

Z treningu na orbitreku płyną same korzyści / fot. materiały prasowe

Orbitrek jest przyrządem dostępnym praktycznie w każdej siłowni. Jednak ciągle występuje duże grono osób, które nie go nie poznało. Zdecydowanie warto jest rozpocząć korzystanie z orbitreka i możliwości, jakie oferuje. Sprawdź dlaczego!

orbitrek sport siłownia trening

Z treningu na orbitreku płyną same korzyści / fot. materiały prasowe

Ćwicząc regularnie na orbitreku pozbędziesz się zbędnych kilogramów

Orbitrek ma za zadanie zaangażować do ćwiczeń jak największą liczbę mięśni. Urządzenie zostało skonstruowane w taki sposób, aby podczas każdego ćwiczenia trenować jednocześnie mięśnie nog, rąk, a także tułowia. W związku z tym w trakcie treningu spalane są duże ilości kalorii. Podczas godziny ćwiczeń jesteśmy w stanie spalić nawet 800 kcal, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Efekt w postaci zrzucania masy ciała jesteśmy w stanie pogłębić stosując odpowiednią dietę, a także dodatkowe ćwiczenia siłowe. Odpowiedni zestaw ćwiczeń wzbogacony o godzinę na orbitreku ma zbawienny wpływ nie tylko na sylwetkę, ale również na siłę i wydolność organizmu.

Na orbitreku nie obciążasz mięśni

Mimo dużego wysiłku, orbitrek ma dobry wpływ na nasze mięśnie. Należy jednak pamiętać, aby właściwie dostosować program ćwiczeń. Za sprawą konstrukcji urządzenia, wszystkie ćwiczenia fizyczne wykonujemy z pewną lekkością i płynnością. Nie obciąża to mięśni tak znacznym stopniu, jak ma to miejsce podczas biegania. Jesteśmy bardziej odporni na kontuzje, a także wraz z biegiem czasu nasze możliwości rosną.

Orbitrek znacznie poprawia krążenie. Bezpieczeństwo użytkowania.

Za sprawą angażowania wielu partii mięśniowych do każdego powtórzenia wybranego ćwiczenia, orbitrek przyczynia się do znacznej poprawy krążenia. Krew w organizmie krąży szybciej, co przekłada się na poprawę pracy poszczególnych układów narządów. Szczególny wpływ, orbitrek wywiera również na układ oddechowy. Za sprawą treningu mięśni klatki lepiej nam się oddycha nawet w trudnych sytuacjach.

Ćwiczenie na orbitreku jest również bardzo bezpieczne. Ustawiając przed treningiem odpowiednie parametry urządzenia mamy pełną kontrolę nad stawianym oporem, a także planem treningowym. Ponadto samo urządzenie zostało skonstruowane w taki sposób, aby nawet nie doświadczone osoby poradziły sobie z jego obsługą i nie zrobiły sobie krzywdy.

Wzmocnij swoje mięśnie na orbitreku!

Orbitrek jest urządzeniem pozwalającym na wykonanie nie tylko treningu ogólnorozwojowego, czy treningu ukierunkowanego na redukcję tkanki tłuszczowej. Przy jego pomocy możemy również wzmocnić swoje mięśnie, a co za tym idzie – stać się silniejszymi. Dokonujemy tego poprzez ustawienie większego oporu niż zazwyczaj. Dzięki temu angażujemy nasze mięśnie do jeszcze większego wysiłku.

Trening siłowy na orbitreku nie może jednak trwać długo. Długotrwałe, znaczne obciążanie mięśni może przyczynić się do powstawania mikro uszkodzeń tkanki mięśniowej. Po wykonanym treningu siłowym nie zapomnij o rozciąganiu. Zapobiegnie to powstawniu przykurczów, a także wyeliminuje, lub zmniejszy powstawanie kwasu mlekowego. Mięśnie będą również szybciej się regenerować.

Orbitrek w domu, czy na siłowni?

Zakup orbitreka jest niestety dużym wydatkiem. Urządzenie, za sprawą dosyć skomplikowanej konstrukcji wymaga zainwestowania dużych funduszy. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z orbitreka na siłowni. Wiele kobiet jednak ma obawy przed ćwiczeniem w większym gronie osób. Zaręczamy, że nie ma się czego bać! Ćwiczenie na siłowni jest nawet znacznie lepszym rozwiązaniem, ponieważ mamy do dyspozycji znacznie więcej sprzętu i każde ćwiczenie wykonujemy pod okiem doświadczonego instruktora. Jeżeli to Cię nie przekonuje, poznaj więcej zalet trenowania na siłowni, opisane są one w artykule http://www.kobieta.pl/zdrowie/fitness/zobacz/artykul/kobieto-silownia-jest-rowniez-dla-ciebie/.

Orbitrek jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, jak i wzmocnić swoje mięśnie. Urządzenie to pozwala na bardzo dokładne dostosowanie ustawień pod preferencje danego użytkownika, dzięki czemu możemy przeprowadzić ściśle spersonalizowany trening. Urządzenia tego typu dostępne są na prosportowy.pl. Z orbitreków można również korzystać na siłowni. To, czy dokonasz zakupu urządzenia do domu, czy wybierzesz siłownię zależy od Ciebie i Twoich możliwości finansowych.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ