Friday, June 21, 2024
Home / PARTNER MK  / Wrocław: miasto, które zaskoczy cię różnorodnością

Wrocław: miasto, które zaskoczy cię różnorodnością

Wybierz relację Wrocław – Warszawa i odkryj niezwykłe miejsca we Wrocławiu!

PKP Intercity, Wrocław, podróż, zwiedzanie

Poznaj tajemnice "Wroclove"! / fot. materiały prasowe

Malownicze miasto położone nad Odrą co roku przyciąga wielu turystów z Polski i zagranicy. Kto jeszcze nie był we Wrocławiu, ten zdecydowanie powinien nadrobić zaległości. O każdej porze roku spędzimy tutaj wyjątkowy i niezapomniany czas. Europejska Stolica Kultury 2016 to nie tylko piękna starówka, malownicze uliczki i bogactwo parków krajobrazowych, lecz także niezliczona rzesza atrakcji. Wrocław zachwyci zarówno starszych, jak i młodszych, dlatego warto wybrać się tu całą rodziną

 

Magia „Wroclove”

Nie bez powodu od kilku lat Wrocław jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc na wakacyjny lub weekendowy wypad. Nic dziwnego – nie brak tu pięknej architektury z dawnych czasów, miejsc związanych z naszą historią i prawdziwych perełek sztuki sakralnej. Jeden z największych rynków w Polsce, Muzeum Narodowe, Hala Stulecia i Mostek Pokutnic to miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć. Do tego malownicze uliczki, eleganckie restauracje i lokalne kawiarenki sprawiają, że klimat tego miasta trudno zapomnieć. Świetnie poczują się tutaj także najmłodsi, ponieważ Wrocław oferuje szereg miejsc dedykowanych dzieciom. Wszystko to sprawia, że to miejsce idealne na rodzinny wypad.

 

Gdzie zabrać dzieci?

Szeroka oferta kulturalno-rozrywkowa we Wrocławiu dotyczy także najmłodszych. Miasto przygotowało wiele atrakcji i niespodzianek dla dzieci w różnym wieku – wybierając ten kierunek na krótki wyjazd, możemy być pewni, że nasi podopieczni nie będą się nudzić.

 

  • Wrocławskie ZOO – takiej okazji nie możemy przegapić. Olbrzymie ZOO, w którym w ostatnich latach powstało Afrykarium, cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających Wrocław. Oprócz obejrzenia setek gatunków egzotycznych zwierząt, dzieci mogą przejechać się na kucykach, wziąć udział w pokazach karmienia i obejrzeć prezentacje multimedialne.
  • Ogród Doświadczeń Humanitarium – coś dla małych odkrywców. Park naukowo-edukacyjny, w którym dzieci mogą przeprowadzać interesujące doświadczenia, oglądać złudzenia optyczne oraz grać w różne gry edukacyjne. Cyklicznie organizowane są tutaj także warsztaty tematyczne, które odbywają się w laboratoriach pod okiem specjalistów.
  • Wioska Indiańska Tipi Town – znakomite miejsce do wspólnego spędzenia wolnego czasu na łonie natury oraz bliższego poznania kultury i zwyczajów Indian. Dzieci mogą tu spotkać szamana, posłuchać indiańskich legend i pieśni, a po długim zwiedzaniu odpocząć w kolorowym hamaku w sadzie.
  • Ogród Japoński – malowniczy ogród, w którym można zobaczyć wszystko, co charakterystyczne dla japońskiej sztuki ogrodowej. Nie brak tu egzotycznych roślin, typowej dla Japonii architektury oraz kamiennych elementów i oczek wodnych. To doskonałe miejsce na popołudniowy spacer i odpoczynek na świeżym powietrzu.
  • Hydropolis – jedyna w swoim rodzaju wystawa poświęcona w całości wodzie. Znajduje się w XIX-wiecznym zbiorniku i już samo to czyni ją wyjątkową. Multimedialne urządzenia pozwolą nam obejrzeć głębie oceanu i poznać jego podwodnych mieszkańców. W placówce organizowane są także warsztaty i zajęcia dla dzieci.

 

Podróżuj z przyjemnośc

Komfortowa podróż to podstawa udanego wyjazdu – szczególnie, gdy wyruszamy na wycieczkę z dziećmi. Warto odpowiednio zaplanować taki wypad, aby mieć pewność, że będzie on prawdziwą przyjemnością. W jaki sposób wygodnie pokonać relację Wrocław – Warszawa? Oczywiście, pociągiem! PKP Intercity uruchomiło wiele różnorodnych połączeń kolejowych do Wrocławia, dzięki któremu szybko i wygodnie dotrzemy na miejsce. Przestronne przedziały i wygodne fotele sprawią, że cała rodzina będzie mogła odpocząć i spokojnie przygotować się do zwiedzania miasta. Wystarczy wybrać odpowiedni dla nas termin podróży i zarezerwować bilety na relację Wrocław – Warszawa – wszystko za pośrednictwem przejrzystej strony internetowej przewoźnika.

 

Jesteś zainteresowany kupnem biletów na relację Wrocław – Warszawa? Odwiedź stronę PKP Intercity i zarezerwuj podróż do Wrocławia! 

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ