Saturday, April 13, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Wózki na zakupy ‒ najpopularniejsze rodzaje

Wózki na zakupy ‒ najpopularniejsze rodzaje

Paliwa drożeją, więc na zakupy chętniej udajemy się pieszo. A wtedy taki wózek jest jak znalazł

Wózek na zakupy

fot. Pixabay

Żyjemy w czasach rosnącej popularności zakupów internetowych z dostawą do domu. Mimo to zakupy w sklepach stacjonarnych nadal mają się dobrze. Artykuły spożywcze, produktu potrzebne na już łatwiej i taniej jest nabyć w osiedlowym sklepie. Poza tym, lubią po prostu wybrać się do sklepu, obejrzeć asortyment przed zakupem. To przyzwyczajenie jest elementem stylu życia, więc mało prawdopodobne, że tradycyjne zostaną w najbliższym czasie całkowicie wyparte przez sklepy internetowe z dowozem pod drzwi. Nieodłącznym elementem zakupów jest torba. Są ich różne rodzaje, jednak hitem ostatnich czasów jest wózek na zakupy na kółkach. Zobacz, dlaczego warto się w nie zaopatrzyć

 

Torba na zakupy nie jedno ma imię

Osoby niosące zakupy w jednorazowych reklamówkach to na szczęście coraz rzadszy widok. Zamiast tego można użyć toreb materiałowych. Długie rączki umożliwiają przewieszenie ich wygodnie przez ramię a mnogość wzorów i kolorów pozwoli na dobranie ich do ubioru, charakteru czy manifestowanie swoich poglądów. Jednak w przypadku dużych zakupów torba na ramię lub do ręki będzie niewygodna.

 

Wiklinowy kosz będzie niezastąpionym towarzyszem w sytuacjach, kiedy zakupione produkty, ze względu na ich kruchość, nie powinny się względem siebie przemieszczać ani być poukładane jedne na drugich. W ten sposób bezpiecznie doniesiesz do domu kwiaty, warzywa czy jajka. Ich wadą jest jednak relatywnie duży ciężar własny. Zakupy można również zapakować do plecaka. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wygodnego przenoszenia większych zakupów oraz wolne ręce. Do wad należy zaliczyć problem z zakładaniem i zdejmowaniem plecaka przez osoby starsze.

 

Torby na zakupy do samochodu są jednocześnie organizerami do bagażnika. Dzięki nim oszczędzisz czas na ułożenie produktów w samochodzie. Jednak ich wymiary sprawiają, że torby te są niepraktyczne w każdym innym przypadku.

Rozwiązaniem optymalnym będą wózki na zakupy. Niegdyś kojarzone wyłącznie z osobami starszymi, dziś podbijają rynek i zachwycają funkcjonalnością, mnóstwem wzorów i kolorów.

Wózek torba na zakupy ‒ czym się charakteryzuje?

Pora, aby te produkty przestały kojarzyć się jedynie z osobami starszymi i zniedołężniałymi. Obecnie wózki na zakupy sprzedawane są w modnych fasonach i kolorach. Dostępne są rozmiary dla dzieci i dorosłych. Cechą wyróżniającą wózki na zakupy jest para praktycznych kółek, umożliwiająca jego ciągnięcie za sobą. Dzięki temu bez problemu można samodzielnie przenieść nawet ciężkie zakupy. Nowocześniejsze modele posiadają kółka o specjalnej budowie, pozwalającej na bezproblemowe wtoczenie wózka po schodach. Aby można było torbę stabilnie postawić na ziemi, z przodu jest ona zaopatrzona w podpórkę metalową lub plastikową o wysokości takiej samej, jak kółka.

 

Dodatkowym ułatwieniem może być teleskopowo wysuwana rączka. Umożliwi ona dopasowanie wózka do wzrostu użytkownika. Podstawa z kółkami oraz rama z rączką stanowią rodzaj stelażu, na którym zamocowana jest pojemna torba, wykonana z mocnego materiału. Mnogość wzorów i kolorów oraz jakość wykonania produktów sprawi, że elegancki wózek na zakupy będzie nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale również modnym dodatkiem.

Rodzaje wózków na zakupy

Proste rozwiązanie, jakim jest stelaż na kółkach z rączką oraz przytwierdzoną torbą, pozwana na zaproponowanie wielu odmian tego praktycznego gadżetu. Ciekawą rozwiązaniem jest wózek na zakupy wykonany z wikliny. Z tego materiału zrobiona jest również rączka. To idealne rozwiązanie dla osób zakochanych w wyrobach wiklinowych, dla których tradycyjny kosz jest zbyt ciężki. Osoby starsze i z problemami z poruszaniem się, wymagające częstych postojów i odpoczynku, mogą zdecydować się na wózek z rozkładanym siedziskiem. Jeśli ważny jest dla Ciebie duży udźwig wózka, możesz zainwestować w składany wózek na czterech kółkach o nośności do 150 kg. Nie jest on zamykany od góry, dzięki czemu łatwiej przetransportujesz elementy o większych gabarytach, czy niektóre materiały budowlane. Szeroki zakres cenowy i jakościowy wózków na zakupy sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ