Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Worki BioBag, czyli mały krok dla człowieka, ale wielki dla planety – test redakcji

Worki BioBag, czyli mały krok dla człowieka, ale wielki dla planety – test redakcji

A co, gdyby zmniejszyć czas rozkładu do 45 dni?

Worki BioBag

Worki na odpady organiczne BioBag są w pełni biodegradowalne i kompostowalne / fot. Guillaume de Germain / Unsplash

Czy zastanawialiście się kiedyś ile czasu potrzebuje tradycyjny, foliowy worek, by ulec rozkładowi? Szacuje się, że proces destrukcji następuje po około 400 latach. A co, gdyby zmniejszyć czas rozkładu do 45 dni? Dzięki workom BioBag stajemy się przyjaźni naszej planecie, przyczyniając się do jej lepszego funkcjonowania

 

Dobry skład – dobry rozkład

Worki na odpady organiczne BioBag są w pełni biodegradowalne i kompostowalne. Wszystko za sprawą nowatorskiego materiału Mater-Bi, w którego skład wchodzi skrobia ziemniaczana. Dodatkowo, produkty te nie zawierają polietylenu, szkodliwego związku rozkładającego się przez setki lat! Worki w ciepłej i wilgotnej kompostowni, dzięki bakteriom glebowym, rozkładają się na biomasę, wodę i CO2. Nie oznacza to jednak, że użycie tego worka na inne odpady i wyrzucenie go do śmietnika będzie błędem. Jedyna różnica zachodzi w czasie rozkładu, jest on dłuższy niż w kompoście.

Dlaczego warto wybrać worki BioBag?

Poza najistotniejszą zaletą produktu, jaką jest dbanie o lepsze środowisko, warto wspomnieć o pozostałych cechach. Jedną z nich jest estetyczny wygląd. W ofercie znajdziemy worki o zróżnicowanej pojemności w delikatnym, pastelowozielonym kolorze. Postanowiłyśmy sprawdzić, czy worek rzeczywiście okaże się tak skuteczny, jak obiecuje producent: wytrzymały, odporny na rozciąganie lub inne uszkodzenia mechaniczne, podobnie jak worek plastikowy. BioBag wypełniłyśmy po brzegi różnymi odpadami i świetnie poradził sobie z powierzonym mu zadaniem. Zauważyłyśmy, że dzięki odparowaniu wilgoci, bioodpady schną. W ten sposób unikamy problemu gnicia oraz wytwarzania się nieprzyjemnych zapachów. To również bariera dla różnego rodzaju bakterii i wirusów. Istotny jest fakt wodoszczelności, dzięki któremu nasza obawa o przeciekających workach odejdzie w zapomnienie. Worki BioBag są jednymi z tańszych w ofercie produktów biodegradowalnych. Na porównywarce cenowej ich koszt waha się pomiędzy 13-19 zł, w zależności od ilości i pojemności.

worki BioBag

Wytrzymały, odporny na rozciąganie lub inne uszkodzenia mechaniczne / fot. redakcja

Wielofunkcyjność produktu

Zauważyłyśmy, że poza podstawowym zastosowaniem worki BioBag mogą również pełnić inne, ciekawe funkcje. Przykładowo, mogą być używane do:

⦁ trzymania i oddzielania świeżej żywności w lodówce,
⦁ przenoszenia jedzenia, np. śniadania do pracy lub szkoły,
⦁ przechowywania warzyw i owoców na zakupach, jako alternatywa dla zwykłych toreb plastikowych.

BioBag łączą zarówno wymagania rynku, jak i środowiska. Wśród worków dostępnych na rynku ich cena nie należy do najatrakcyjniejszych, ale zdecydowanie wyróżniają się swoją wielofunkcyjnością i ekologicznym składem. Wybierając ten produkt znajdziesz się wśród ludzi, którzy pragną dbać o środowisko w nowoczesny sposób.

 

Marlena Szołdra
Katarzyna Winiarska

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Nursing Research Paper Services 26 lutego, 2020

    Acquiring Nursing Research Paper Services is convenient? Seek Nursing Research Paper Writing Services Online from a reputable company for your Custom Nursing Writing Services online.

  • Aga 26 lutego, 2020

    Temat artykułu bardzo istotny i godny przeczytania ?

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ