Wednesday, July 17, 2024
Home / Uroda  / Medycyna estetyczna  / Wolumetria – popraw kontury twarzy kwasem hialuronowym

Wolumetria – popraw kontury twarzy kwasem hialuronowym

Bliżej ideału

wolumetria twarzy

fot. Polina Kovaleva / Pexels

Wysokie nawilżenie i napięcie tkanek, idealny owal twarzy oraz promienny koloryt cery to cechy, które niestety z wiekiem ustępują. Gdy zauważysz pierwsze oznaki starzenia, z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, które łączą w sobie naturalny lifting i modelowanie konturów twarzy. Takie efekty możesz uzyskać, decydując się na zabieg o nazwie wolumetria, do którego najczęściej wykorzystuje się wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Dowiedz się więcej o tej metodzie!

 

Czym jest wolumetria twarzy?

Proporcje twarzy nie zawsze nas zachwycają. Idealne nie istnieją, jednak wciąż staramy się nieco poprawić własny wygląd i samopoczucie. Na to pozwala wolumetria, czyli zabieg medycyny estetycznej polegający na poprawie konturów. Ta metoda umożliwia pewną zmianę rysów, a także przywrócenie naturalnych kształtów, które uległy zmianie, np. pod wpływem postępujących procesów starzenia.

 

Zabieg wolumetryczny polega na przezskórnym podaniu do tkanek preparatu wypełniającego. Najczęściej to środek o odpowiedniej gęstości, zgodny z tkankami. W Klinice Novoderm w Łodzi wolumetria https://novoderm.pl/medycyna-estetyczna/wolumetria-twarzy jest wykonywana z użyciem preparatu na bazie kwasu hialuronowego. Substancja ta z uwagi na to, że stanowi naturalny składnik ludzkich tkanek, jest niemal całkowicie bezpieczna i biokompatybilna z naszym ciałem. Praktycznie nie występuje więc ryzyko reakcji uczuleniowej.

 

Za pomocą wolumetrii możliwe jest skorygowanie wielu niedoskonałości, a tym samym niemal natychmiastowa poprawa wyglądu. Wypełniacz tkankowy pozwala na redukcję zmarszczek i bruzd. Z jego udziałem można zamaskować mankamenty urody, a także uwydatnić zalety.

Wolumetria – przebieg zabiegu modelowania

W pierwszej kolejności obszar zabiegowy zostaje pokryty środkiem znieczulającym. Dzięki temu dyskomfort związany z wykonywaniem nakłuć spada do minimum. W dalszym etapie lekarz podaje określoną ilość preparatu w miejsce, które wymaga korekcji. Stosowany preparat z kwasem hialuronowym ma odpowiednią gęstość i plastyczność, która umożliwia modelowanie konturów twarzy. Aby możliwe było wypełnienie ubytków (zmarszczek i bruzd), a także uniesienie wybranych partii twarzy, konieczne jest zastosowanie preparatu o treściwej konsystencji.

 

Cała procedura trwa maksymalnie pół godziny, w zależności od obszaru zabiegowego, kondycji skóry oraz ilości podanego preparatu. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do domu i codziennych czynności. W miejscu nakłucia mogą wystąpić drobne zasinienia i obrzęki, jednak takie objawy zwykle mijają samoistnie, maksymalnie po kilku dniach.

Efekty odmładzające po wolumetrii

W naturze kwas hialuronowy jest jedną z podstawowych substancji warunkujących prawidłowe funkcjonowanie skóry. Dostarczanie go wraz z kosmetykami zewnętrznymi działa jedynie okluzyjnie, ponieważ jego cząsteczki o stosunkowo dużych rozmiarach nie są w stanie dotrzeć do głębszych warstw skóry. Jednak podanie preparatu z jego wysokim stężeniem wprost do epicentrum problemu, intensyfikuje szereg pozytywnych procesów.

 

Następstwem wolumetrii jest więc nie tylko niemal natychmiastowe wypełnienie ubytków tkankowych i uniesienie skóry, której kondycja pogorszyła się pod wpływem procesów starzenia oraz grawitacji, lecz także stymulacja produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Kwas hialuronowy gwarantuje skórze również intensywne nawilżenie. Wolumetria pozwala więc na uzyskanie efektów, takich jak np.:

 

• napięcie i ujędrnienie skóry,
• usunięcie drobnych zmarszczek,
• redukcja głębokich bruzd,
• poprawa owalu twarzy,
• uniesienie opadających tkanek,
• nawilżenie skóry.

Wolumetryczne konturowanie twarzy kwasem hialuronowym

Możliwość szybkiego wypełnienie zmarszczek i bruzd, a także nawilżenia tkanek to bez wątpienia cechy, których poszukujemy w małoinwazyjnych zabiegach odmładzających. Jednak wolumetria twarzy pozwala także na poprawę estetyki u osób w każdym wieku, których problemem są niekoniecznie postępujące procesy starzenia się skóry. Na zabieg wolumetryczny warto zdecydować się również w przypadku niedoskonałości, takich jak np.:

 

• mało wydatne kości policzkowe;
• ubytki tkankowe po wypadkach lub chorobie;
• asymetria twarzy, np. ust czy nosa;
• wąskie wargi.

 

Interesuje Cię wolumetria twarzy kwasem hialuronowym? W takim razie zachęcamy do ustalenia terminu wizyty w Klinice Novoderm w Łodzi. Lekarz zapozna się z Twoim problemem i wyjaśni wszystkie szczegóły dotyczące zabiegu!

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ