Wednesday, July 24, 2024
Home / POLECAMY  / „Wolę zostać z rodzicami”. Zaskakujące wyznania „gniazdowników”

„Wolę zostać z rodzicami”. Zaskakujące wyznania „gniazdowników”

Jakie są korzyści z mieszkania z rodzicami?

Ojciec i syn

Mieszkanie z rodzicami jest wygodne / fot. Adobe Stock

Młodzi Polacy, nazywani „gniazdownikami”, coraz częściej decydują się na życie z rodzicami. Najnowsze badania pokazują, że ponad 2,5 mln dorosłych Polaków, czyli 52,9 proc. osób w wieku 25-34 lata, nadal mieszka z rodzicami. To najgorszy wynik w historii badania.

Jednak stereotyp „gniazdownika” nie jest w pełni prawdziwy. Z danych wynika, że w aż 80 proc. przypadków, młodzi ludzie mieszkający z rodzicami pracują, nie żyjąc przy tym „na garnuszku rodziców”. Dlaczego zatem decydują się na takie rozwiązanie?

Wśród powodów, które skłaniają młodych do pozostania w domu rodzinnym, najczęściej wymienia się brak perspektyw na rynku mieszkaniowym, skomplikowane sytuacje życiowe, a także chęć zaoszczędzenia na podróże, zakupy czy wygodne życie.

– Mam 30 lat, mieszkanie do us***** śmierci z rodzicami nie jest jednym z moich marzeń, ale jaki mam wybór?

– piekli się Mateusz z Warszawy.

– Dzięki mieszkaniu z rodzicami jestem w stanie trzy albo i cztery razy w roku jechać na tygodniowe wypady za granicę i kilka weekendowych wyjazdów. Jeśli miałabym płacić 2-3 tysiące zł miesięcznie za wynajem mieszkania, to przecież pieniądze te wyrzuciłabym w błoto i jechałabym może raz w roku na krótki urlop

– mówi nam 27-letnia Karolina z Wałbrzycha

Wiele osób przyznaje, że nie jest w stałych lub „zaawansowanych” związkach, które skłoniłyby je do zamieszkania z partnerem. Inni mówią, że choć są w związku, nie stać ich na wynajem mieszkania.

Niektórzy młodzi ludzie przyznają, że chcą wykorzystać młodość na podróżowanie i dlatego decydują się na oszczędzanie poprzez życie z rodzicami. Dla innych, brak perspektyw na rynku mieszkaniowym skłania ich do pozostania w domu rodzinnym.

Link do pełnego materiału w Onecie: https://wiadomosci.onet.pl/krakow/gniew-gniazdownikow-mieszkanie-do-us-smierci-z-rodzicami-nie-jest-moim-marzeniem/vw32b9m

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ