Thursday, May 23, 2024
Home / Moda  / Design  / Nowoczesne wnętrza w stylu francuskim

Nowoczesne wnętrza w stylu francuskim

Chcesz poczuć się luksusowo?

Styl francuski / fot. materiały prasowe

Styl francuski kojarzy się z wyrafinowaniem, elegancją i klasą. Jest efektowny i dopracowany w każdym, nawet najmniejszym szczególe. Od zawsze uchodził za styl wystawny i wyjątkowo luksusowy. Jest on doskonałym wyborem jeśli pragniemy ponadczasowego wnętrza, które pozostanie modne, pomimo zmieniających się trendów.

Styl francuski / fot. materiały prasowe

Styl Ludwika XIV, nazywany również francuskim barokiem to początek kształtowania się charakterystycznych wnętrz, które stały się z czasem synonimem przepychu i blasku. Wszechobecne złocenia oraz najdroższe tkaniny, stanowiły podstawowy element dekoracji. Całe wyposażenie, zarówno ceramika jak i meble, miały jeden cel – podkreślać prestiż króla, zachwycając i onieśmielając przybyłych na dwór gości.

Tak wyglądała historia. Współczesny styl francuski jest zdecydowanie mniej wybujały i choć czerpie pełnymi garściami z barokowych stylizacji, to pozostaje w doskonałej równowadze ze współczesnym designem.

Nowoczesny styl francuski opiera się na kilku podstawowych filarach. Przede wszystkim dominuje w nim biel i pastelowe kolory. Ich użycie sprawia, że wnętrze jest lekkie i eleganckie. Stonowane barwy są doskonałą bazą dla dekorowanych mebli, dzięki czemu unikamy uczucia przytłoczenia i wizualnego bałaganu.

Otwarte, dobrze doświetlone przestrzenie również stanowią ważny element francuskich wnętrz. Pomieszczenia powinny być przestronne, okna duże – wpuszczające odpowiednią ilość światła.

Na sufitach i ścianach często spotkamy się ze sztukaterią. Pomimo obfitości motywów, nadaje ona wnętrzom subtelności i elegancji. Sztukateria malowana wraz ze ścianami na ten sam kolor, zespala się z wnętrzem i nie stanowi dla niego dodatkowej konkurencji.

We współczesnym stylu francuskim na pierwszym planie pojawiają się meble. To one stanowią główny języczek uwagi i nadają wnętrzom charakteru.

Nowoczesny styl francuski opiera się na prostych, designerskich projektach, które doskonale łączą w sobie dzisiejsze technologie i najwyższą jakość wykonania.

Stół stanowi doskonały przykład na ewolucję stylu francuskiego w kierunku absolutnego minimalizmu. To, co mogłoby wydawać się całkowitym zaprzeczeniem, stanowi dla nowoczesnych wnętrz ciekawą alternatywę. Charakterystyczna dla stylu francuskiego dekoracyjność możliwa jest bowiem do uzyskania dzięki eleganckim i prostym formom.

Nowoczesne stoły hoom – Antonio / fot. materiały prasowe

Najlepszym przykładem połączenia nowoczesnego stylu francuskiego ze współczesnym designem jest stół „Antonio” od polskiej marki Hoom. Zachwyca on ponadczasową formą i doskonałym wykonaniem. Masywna stalowa podstawa w niebanalnym kształcie sprawia, że stół jest charakterystyczny i przede wszystkim doskonale dopasowany do uwspółcześnionego francuskiego wnętrza.

Nowoczesny i funkcjonalny / fot. materiały prasowe

Jak w każdym stylizowanym wnętrzu, warto pamiętać o zachowaniu umiaru. Należy czerpać inspiracje, unikając przenoszenia gotowych rozwiązań w proporcji jeden do jednego. We współczesnym stylu francuskim absolutną oczywistością jest łączenie nowoczesności z klasyką. Minimalistyczne elementy wyposażenia uzupełniane są oryginalnymi i bogato zdobionymi antykami.

Uwspółcześniony styl francuski jest niezwykle wysublimowany i elegancki. Jego siła to ponadczasowość i eklektyzm, który sprawia że każde wnętrze jest niepowtarzalne i unikatowe.

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Francuski styl 26 lipca, 2018

    Nowoczesny styl francuski to eklektyzm w bardzo przystępnym wydaniu. Tradycyjne wnętrza wyposażone w elementy współczesnego designu. Bardzo podoba mi się taka stylistyka wnętrz.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ