Friday, April 12, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Włoskie zakupy, czyli kwintesencja stylu

Włoskie zakupy, czyli kwintesencja stylu

Styl ubierania, styl jedzenia, styl życia… Nic dziwnego, że włoscy projektanci, włoska kuchnia i włoskie produkty zawładnęły wyobraźnią reszty świata.

Gdybym miała jednym słowem określić, za co kocham Włochy, wymieniłabym STYL. Można go podziwiać w pamiątkach z przeszłości – włoskiej architekturze, freskach Michała Anioła i obrazach Tycjana – czyli kulturowym dziedzictwie tego kraju. Można go obserwować dziś na włoskich ulicach i we włoskich mieszkaniach. Styl ubierania, styl jedzenia, styl życia… Nic dziwnego, że włoscy projektanci, włoska kuchnia i włoskie produkty zawładnęły wyobraźnią reszty świata.

Włoskie zakupy, czyli kwintesencja stylu

Zdjęcie 1 z 10

fot. materiał prasowy

 

To, co włoskie najlepiej smakuje i wchodzi do głowy i serca tam, na miejscu, ale od niedawna, za sprawą wirtualnej galerii handlowej WłoskieZakupy.pl, mogę stworzyć sobie namiastkę Italii w domu. W ośmiu pawilonach (Włoskie meble, Włoski market, Włoskie rowery, Włoskie przygody, Włoskie wózki dla dzieci, Włoska kawa, Włoskie przepisy kulinarne, Włoski język) zostały zebrane najbardziej znane produkty i specjały tego urzekającego śródziemnomorskiego kraju.

Wędrówkę po galerii WłoskieZakupy.pl zaczęłam od kawy. A dokładnie od zakupu mojej ulubionej Arabiki, prażonych migdałów oraz spieniacza do kawy i cappucino. W kawowym pawilonie, oprócz kawy jest mnóstwo dodatków do niej i akcesoriów: dzbanków, filiżanek i ekspresów. Dodatkowo można tu poczytać o historii kawy i zasadach parzenia espresso. Zaraz potem zajrzałam do przepisów przygotowanych przez pasjonatów włoskiej kuchni. Najpierw wypróbowałam przepis na sałatkę z fenkuła oraz kurczaka balsamicznego z gorgonzolą (przepyszne!). Z ciekawością przejrzałam też dział poświęcony sekretom włoskiej kuchni. Teraz nie mogę się doczekać, kiedy pojawią się filmy pokazujące, jak gotują włoscy szefowie kuchni. Na otwarcie czeka też Włoski market, czyli pawilon z produktami spożywczymi.

[Not a valid template]

Największy w portalu WłoskieZakupy.pl jest pawilon pierwszy – z włoskimi meblami. Sofy, krzesła, stoły, meble kuchenne, meble do sypialni, salonu, pokoju dziecięcego, na taras i do ogrodu… Nowoczesne, komfortowe, po prostu piękne. Włoski design dostępny jest od ręki. Można też zamówić indywidualny projekt. A komu ciągle mało tych klimatów, może kupić włoski rower (łącznie z akcesoriami), włoski wózek dla dziecka (legendarnej marki Foppapedretti – w takich wózkach swoje dzieci wożą m.in. Karolina Malinowska, Dorota Gardias, Justyna Steczkowska), zamówić kurs języka włoskiego on-line i wreszcie zaplanować podróż do Włoch.

W portalu WłoskieZakupy.pl podoba mi się to, że jest czymś więcej niż sklepem z produktami. Można tu owszem zrobić zakupy, ale można też poczuć włoski styl życia. Portal zakładają interaktywność. Tworzy się wokół niego społeczność ludzi kochających Włochy. Można na przykład wysyłać tu efekty własnych eksperymentów kulinarnych (do działu z przepisami) albo pisać o ulubionych miejscach i swojej fascynacji tym krajem (temu służy pawilon Włoskie przygody). Blogi, które są skupione wokół portalu to skarbnica wiedzy na temat włoskiego stylu życia i kultury.

Ola Przegorzalska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ