Sunday, June 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Wzrasta popularność włoskich mebli w Polsce

Wzrasta popularność włoskich mebli w Polsce

Włoskie meble, kwintesencję wysmakowanego stylu, projektują także polscy specjaliści od designu, współpracujący z włoskimi wytwórcami

meble włoskie

Włoskie meble zmienią klimat każdego mieszkania /fot. materiały prasowe

Nie od dziś Włochy to jeden z przodujących producentów mebli na świecie i nic w tym dziwnego włoskie meble wyróżniają się na tle innych dużą trwałością, kunsztem wykonania oraz niezwykłym wyglądem. Wszystko to sprawia, iż  są coraz bardziej cenione w Polsce

Atutów włoskich mebli jest zdecydowanie więcej. Intensywność rozwoju od ponad siedemdziesięciu lat branży meblowej w tym kraju pozwoliła na wypracowanie ponadprzeciętnych rozwiązań. Produkowane meble są dokładnie sprawdzane pod każdym względem, a wprowadzanie na rynek nowego modelu zajmuje niekiedy i rok. Ponadto wykorzystywane są do tego celu wysokiej jakości materiały. Ich odpowiednie zestawienie wraz z innowacyjnymi pomysłami sprawia, że  meble włoskie zyskują coraz to więcej miłośników, pomimo swojej wcale nie najniższej ceny.

Polacy wybierają jakość i styl

To, że coraz więcej osób zaczyna się interesować projektowaniem i wystrojem wnętrz, ma niemałe znaczenie w kwestii wyboru włoskich marek. Polscy klienci są zdecydowanie bardziej świadomi produktów na rynku niż jeszcze kilka, czy kilkanaście lat temu. Kreatywnie podchodzą do aranżowania przestrzeni w swoich domach, stawiając na dobrą jakość i nieprzeciętny styl. Zdają sobie sprawę z tego, iż meble pochodzące z Włoch wykonane są z największą dbałością o każdy szczegół, z wykorzystaniem najlepszych materiałów. Zauważyć można też, że włoski design wypiera tak lubiany niedawno i często stosowany styl skandynawski. Być może dlatego, że z jednej strony akcentuje on rzemieślniczy charakter, a z drugiej wyróżnia się nowoczesnym stylem i techniką, tworząc z nich wyjątkowe, ponadczasowe połączenie.

meble włoskie Rad Pol

Meble włoskie Rad Pol / fot. materiały promocyjne

Stać nas na taki luksus

W ostatnich latach nastąpiła znaczna poprawa warunków bytowych Polaków. To sprawia, że coraz więcej osób może sobie pozwolić na wybór zagranicznych produktów, i to znanych oraz cenionych marek. Zmniejsza się bezrobocie, zarabiamy coraz więcej, pobieramy dodatkowe świadczenia ‒ wszystko to jest ogromną szansą na rynku dla tych produktów, które do tej pory znajdowały się w cieniu. Polacy wiedzą, że za jakość i dobry styl płaci się niemało, jednak chętnie decydują się na taki krok, bo ich na to stać. Lubią coraz bardziej produkty z wyższej półki wiedząc, że jest to dobra inwestycja na lata, bez konieczności częstej wymiany. Coraz większą uwagę przywiązują też do kwestii estetycznych. Dbają o to, by było ekskluzywnie i ładnie, a nie wyłącznie funkcjonalnie i przeciętnie.

Meble włoskie „pod ręką”

Z meblami jest jak z inny rzeczami, na których nam zależy. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, którego nie będziemy żałować już drugiego dnia, konieczny jest osobisty kontakt z produktem. Trzeba go obejrzeć z bliska, dotknąć materiałów oraz poczuć ich fakturę, poznać całą markę i serię. Jeszcze do niedawna, aby było to możliwe, konieczne było wykupienie biletu lotniczego i podróż do Włoch. Dzisiaj meble włoskie możemy mieć na wyciągnięcie ręki. Powstaje bowiem coraz więcej miejsc, gdzie można je nabyć. Włoscy producenci widzą to rosnące zainteresowanie i fakt, że Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym krajem dla ich produktów. W dużych miastach powstają sklepy branżowe z włoskimi meblami, również tymi o znanych markach i z najwyższej półki. Niektóre włoskie firmy mają nawet własne, firmowe salony.

Ponadto włoskie marki meblowe znajdziemy w salonach z luksusowym wyposażeniem wnętrz niemal w każdej galerii czy centrum handlowym. Nie wspominając nawet o Internecie, w którym stron i sklepów internetowych z włoskimi meblami jest „na pęczki”. Wiele włoskich marek chętnie uczestniczy i prezentuje swoje produkty podczas największych targów tematycznych w naszym kraju. Odwiedzają nas największe firmy, wyznaczające kierunek w aranżacji wnętrz. Włoscy i polscy projektanci chętnie współpracują za sobą, dzieląc się doświadczeniami i wspólnie tworząc nowe rozwiązania. Zresztą wielu Polaków projektuje również dla włoskich producentów. Świat staje się coraz mniejszy, a rynek coraz bardziej otwarty, co cieszy zarówno klientów, jak i producentów.

Źródło: materiały Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Damskie Sprawy 12 maja, 2020

    Meble włoskie to prawdziwa klasyka.
    Design to w zależności od manufaktury – albo nowoczesny, albo klasyczny.

    Swoją drogą – czy są stoły kawowe (małe stoliki do salonu) ale kamienne na kamiennych nogach?
    Widziałam takie stoliki – ale miały kamienne nogi i szklany blat, albo z elementami drewna. A ja szukam właśnie całych stolików kawowych z ciemnego kamienia. Myślę, że we włoszech może będzie jakaś fabryka oferująca taki mebel, niestety nie udało mi się go znaleźć.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ