Sunday, April 14, 2024
Home / Miasto Podróży  / Włoski klimat pod Tatrami

Włoski klimat pod Tatrami

Kiedy Celina i Jerzy rzucili pracę w korporacji i szukali miejsca dla siebie mieli tylko jedno założenie – dom ma być z pensjonatem i z widokiem na szczyty. Tak narodziła się villa Toscana z dziewięcioma

Marzy ci się włoski klimat pod Tatrami? / fot. Mayer / Unsplash

Ona dobrze znała Grecję, a on Włochy. Obydwoje kochali góry. Kiedy Celina i Jerzy rzucili pracę w korporacji i szukali miejsca dla siebie mieli tylko jedno założenie – dom ma być z pensjonatem i z widokiem na szczyty.

villa Toscana

Zdjęcie 1 z 10

fot. Piotr Popielak

Tak narodziła się villa Toscana z dziewięcioma przestronnymi i słonecznymi apartamentami inspirowanymi barwami Toskanii. Głęboka zieleń oliwki, poranny odcień rozkwitającego chabru, żółty kolor nagrzanej słońcem cytryny… Cały dom zanurzony jest we włoskim klimacie: rozwiązania architektoniczne, wystrój, drobiazgi wyszperane na włoskich targowiskach oraz smaki i zapachy włoskiej kuchni. Urzekające jest zderzenie ciepła Toskanii z surowością górskich tatrzańskich szczytów i aromatu włoskiej machinetty, wypitej na tarasie, z zapachem podhalańskich traw.

Villa Toscana to tradycyjne bed & breakfest, w takim znaczeniu, w jakim funkcjonuje w wielu europejskich krajach, szczególnie w Irlandii, a niestety rzadko w Polsce.

Zawsze była nam bliska idea, że ludzie przyjmują swoich gości w domu, że dzielą się z nimi swoimi pasjami – mówi Celina Dziedzina. Ludzie wracają do nas rok w rok, by doświadczać tego, czego nie znajdą w żadnym innym miejscu. O wielu z nich coraz trudniej powiedzieć, że są po prostu gośćmi, bo stają się naszymi przyjaciółmi.

[Not a valid template]

Najważniejsze pasje Celiny i Jerzego to podróże, książki, motory, film. Ta ostatnia zainspirowała ich do przekształcenia sali telewizyjnej w kino studyjne. Zabytkowe fotele z czerwonego pluszu odziedziczyli po upadłym, kultowym krakowskim kinie Sfinks. Można tu oglądać filmy z bogatej kolekcji właścicieli lub przywieźć własne.

W villi Toscana można też film… nakręcić. Tak jak to zrobiła ostatnio modelka Ilona Felicjańska z przyjaciółmi.

Uwielbiam ludzi z pasją, bo ona nadaje życiu sens – mówi Ilona Felicjańska. Moją pasją jest modeling i sesje zdjęciowe. Kocham stanąć przed obiektywem, pracować z ludźmi, których wizja świata zderza się z moją i na tym styku powstają rzeczy niepowtarzalne. I podobnie jest z właścicielami villi Toscana. Tym, co kochają dzielą się ze swoimi gośćmi. Są cudownymi ludźmi. Pobyt w villi Toscana był dla mnie czasem wypełnionym magią.

Film „Beyond life”, którego pierwsze ujęcia nakręcono w villa Toscana powstaje na motywach najnowszej książki, wywiadu-rzeki z modelką: „Ilona Felicjańska: cała prawda o… ”.

Villa Toscana to miejsce idealne, by oderwać się od świata i znaleźć się “poza życiem“ lub by to życie zacząć od nowa.

villa Toscana, Murzasichle k. Zakopanego, ul. Budzowa 2a, tel. 18 208 42 46

Zapraszamy również na naszą stronę internetową www.villatoscana.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ