Wednesday, April 17, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Własny kalendarz ze zdjęciami – jak go łatwo zrobić?

Własny kalendarz ze zdjęciami – jak go łatwo zrobić?

Jak stworzyć własny kalendarz ze zdjęciami?

kalendarz z własnych zdjęć

Jak stworzyć własny kalendarz ze zdjęciami? / fot. Pexels

Mimo że w sklepach możemy znaleźć wiele różnych kalendarzy, to jednak już od kilku lat dużą popularnością cieszą się ich personalizowane wersje ze zdjęciami. Takie produkty świetnie sprawdzają się przede wszystkim jako prezenty z różnych okazji. Rozwiązanie to doceniane jest również przez osoby, które mają specyficzny gust i żaden gotowy produkt nie spełnia ich oczekiwań lub po prostu chcą, aby kalendarz jednocześnie był ozdobą wnętrza. Jak stworzyć własny kalendarz ze zdjęciami? Podpowiadamy

 

Gdzie można zrobić własny kalendarz ze zdjęciami?

Obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm, w których ofercie można znaleźć możliwość stworzenia produktu, jakim jest kalendarz z własnym zdjęciem. Warto więc w pierwszej kolejności sprawdzić, czy przedsiębiorstwo takie dysponuje szablonami, które nas interesują. Mowa tutaj przede wszystkim o wielkości kalendarza, jego sposobie wieszania, a także ilości stron.
Personalizowany kalendarz może mieścić się na jednej stronie. Większość osób jednak wybiera wersje 12-stronnicowe, a więc takie, w których każdy miesiąc rozplanowany jest na osobnym arkuszu i przyporządkowane jest mu inne zdjęcie. Kalendarz można wieszać na ścianie lub zdecydować się na model wyposażony w magnes, dzięki czemu bez problemu można go przymocować do każdej metalowej powierzchni, na przykład lodówki czy specjalnej listwy.

Jak stworzyć projekt własnego kalendarza ze zdjęciami?

Firmy, które oferują możliwość tworzenia personalizowanego kalendarza ze zdjęciami, funkcjonują głównie online. Na ich stronach internetowych możemy więc znaleźć konfiguratory takich produktów. Z ich pomocą, korzystając z gotowych szablonów lub tworząc szkic od podstaw, w bardzo krótkim czasie możemy wykonać taki projekt.
Przed przystąpieniem do tworzenia własnego kalendarza ze zdjęciami należy zastanowić się, jaki ma mieć on format, a także ile zdjęć chcemy w nim umieścić. Jeśli stawiamy na przykład na 12-stronnicowy model, wówczas na każdej stronie może znajdować się jedna fotografia lub kolaż kilku, a nawet kilkunastu zdjęć.

Kreatory projektów kalendarzy personalizowanych są bardzo intuicyjne w użytkowaniu. Dlatego nawet osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z projektowaniem, bez problemu są w stanie w ciągu zaledwie kilku lub kilkunastu minut wykonać szablon kalendarza.

Jak zamówić własny kalendarz ze zdjęciami?

Po dodaniu zdjęć do kreatora, a następnie zaprojektowaniu własnego kalendarza ze zdjęciami, należy zaakceptować szkic i zapłacić za usługę wykonania takiego produktu. Następnie projekt trafia do firmy, która zajmuje się wydrukiem personalizowanych kalendarzy. Produkt ten w ciągu jednego lub kilku dni jest tworzony, a następnie wysyłany do klienta. Pamiętajmy jednak, że to głównie od jakości przesłanych zdjęć będzie zależała końcowa jakość produktu. Dlatego do tworzenia indywidualnego kalendarza ze zdjęciami wykorzystujmy wyłącznie wysokiej jakości fotografie.

źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ