Wednesday, May 29, 2024
Home / Moda  / Wkładki, zapiętki, prawidła ‒ przewodnik po akcesoriach do butów

Wkładki, zapiętki, prawidła ‒ przewodnik po akcesoriach do butów

Dzięki nim w swoich butach możesz się poczuć jeszcze lepiej

akcesoria do butów

fot. materiał Partnera

Zakup nowych butów często wiąże się również z zakupem niezbędnych akcesoriów. Nie da się ukryć, że wkładki i zapiętki znacznie podnoszą komfort korzystania z nowej pary butów. Przeczytaj poniższy artykuł i zapoznaj się z przewodnikiem po akcesoriach do butów

 

Wkładki i zapiętki

Jednym z bardzo przydatnych akcesoriów obuwniczych są wkładki do butów. Obecnie w sklepach dostępne są zarówno tradycyjne wkładki obuwnicze, jak i specjalne letnie wkładki, a także modele przeznaczone specjalnie do obuwia roboczego, które zapewniają większy komfort osobom pracującym na stojąco. Ponadto, w wielu sklepach zakupić można również wkładki termiczne, które izolują od chłodu i zatrzymują ciepło w obuwiu. Bardzo często przydatne okazują się także zapiętki. Ich dwie największe zalety to przede wszystkim: wypełnianie zbyt dużej ilości wolnego miejsca w za dużym bucie, a także ochrona przed obtarciem przez niezbyt wygodne, lub niedopasowane, obuwie. Jeśli np. zamówisz buty, które bardzo ci się podobają, a one okażą się nieco za duże – nie musisz robić zwrotu. W takiej sytuacji możesz po prostu zaopatrzyć się w zapiętki, które pozwalają zmniejszyć rozmiar obuwia o około pół rozmiaru. Różnego rodzaju zapiętki i wkładki, a także inne akcesoria obuwnicze, znajdziesz np. w sieci sklepów CCC: https://ccc.eu/pl/akcesoria/dodatki/akcesoria-do-butow/wkladki. Sieć oferuje szeroki wybór produktów – dostępnych zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych.

Pielęgnacyjne akcesoria do butów

Akcesoria do butów to nie tylko dodatkowe elementy obuwia, ale także środki pielęgnacyjne. Szeroki wybór akcesoriów obuwniczych znajdziesz tutaj: https://ccc.eu/pl/akcesoria/dodatki/akcesoria-do-butow. Jeśli chcesz, aby Twoje obuwie przez długi czas zachowało estetyczny wygląd, to powinieneś odpowiednio o nie zadbać. W tym celu możesz zakupić np. specjalny spray do butów – spray taki sprzedawany jest zazwyczaj z myślą o pielęgnacji obuwia z konkretnego materiału, tak więc możesz nabyć np. preparat przeznaczony do butów zamszowych lub spray do obuwia skórzanego.

 

Preparaty przeznaczone do pielęgnacji obuwia mają działanie ochronne, zapewniają butom większą odporność na uszkodzeni, a także dbają o ich ładny wygląd. Bardzo popularnymi środkami pielęgnującymi są także kremy i pasty do butów, wśród których znaleźć można także specjalne pasty naprawcze, które pozwolą na zatuszowanie drobnych obtarć i niewielkich zarysowań. Do nałożenia tego typu preparatów przydatne będą również akcesoria, takie jak różnego rodzaju szczotki, dzięki którym możliwa będzie wygodna aplikacja kosmetyków i dokładne wypolerowanie obuwia.

Sposób na odkształcenia butów

Buty mają to do siebie, że niekiedy ulegają odkształceniom – czy to z powodu użytkowania, czy też nieprawidłowego przechowywania. Jeżeli chcesz, aby twoje obuwie cały czas wyglądało na nowe, to warto rozważyć stosowanie prawideł. Prawidła to drewniane lub plastikowe wypełnienie, które umieszcza się we wnętrzu buta podczas jego nieużywania. Robi się to, aby zachować oryginalny kształt butów i zapobiegać powstawaniu niechcianych odkształceń. Używanie prawideł jest szczególnie istotne w przypadku butów skórzanych, ponieważ ich cholewka jest bardzo elastyczna i dostosowuje się do kształtu stopy. To sprawia, że z czasem na skórzanym obuwiu uwidaczniają się różnego rodzaju zagięcia, czy też odkształcenia spowodowane naturalnym kształtem stopy. Zastosowanie tych akcesoriów obuwniczych sprawi, że obuwie będzie wyglądało o wiele korzystniej.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ