Thursday, May 30, 2024
Home / PARTNER MK  / Wizyta lekarska online razem z receptą

Wizyta lekarska online razem z receptą

Bez kolejek, bez wychodzenia z domu

E-recepta

fot. Polina Zimmerman / Pexels

Pandemia COVID-19 bardzo mocno wpłynęła na świat i sposób działania wielu sektorów gospodarki. Jednym z tych, w których zaszły zmiany, jest branża medyczna i bardzo szybki rozwój telemedycyny oraz wizyt lekarskich, które są realizowane w pełni online. Taka forma kontaktu z lekarzem jeszcze niedawno była całkowicie niemożliwa, a obecnie w wielu miejscach jest absolutnym standardem

 

Dla wielu pacjentów jest to bardzo korzystna sytuacja. W ten sposób może zostać wystawiona receptach online, a także postawiona diagnoza dotycząca stanu chorobowego. Bez konieczności wychodzenia z domu można zatem odbyć wizytę lekarską w trakcie, której można będzie porozmawiać z realnym lekarzem i przedstawić mu wszystkie objawy. Dowiedz się więcej na czym polegają same wizyty i w jaki sposób następnie wystawiane są recepty, które można zrealizować w aptece.

Recepta online – niesamowicie wygodne rozwiązanie

Postępująca informatyzacja w służbie zdrowia sprawia, że coraz więcej danych o pacjentach gromadzonych jest bezpośrednio w bazach danych. Możliwe jest również realizowanie wielu zadań z wykorzystaniem komputera i dostępu do Internetu. Najlepszym tego przykładem są recepty online. Obecnie lekarz ma możliwość, gdy zajdzie taka potrzeba wystawić receptę online, która natychmiast znajdzie się na Internetowym Koncie Pacjenta i można ją będzie bardzo wygodnie zrealizować w aptece. Tego rodzaju recepty są honorowane we wszystkim aptekach i pozwalają pozyskać przepisane leki. Takie możliwości bardzo mocno wpływają na zadowolenie pacjentów z wybrania pomocy lekarskiej i pozwalają na zaoszczędzenie czasu.

 

Dotyczy to w szczególności osób, które na stałe przyjmują konkretne preparaty. W takim przypadku recepta online będzie pozwalała na zdobycie kolejnej dawki leków bez marnowania czasu na kolejne wizyty u lekarza. Można bardzo szybko i łatwo zdobyć elektroniczne recepty na potrzebne leki, które następnie będzie można wykupić w dowolnej aptece.

 

Na stronie: https://telemedi.com/pl/recepta-online/ można zdobyć pełne informacje na temat recepty online i dowiedzieć się na czym polega sama usługa i dlaczego warto z niej skorzystać. Serwis oferuje wiele usług z obszaru telemedycyny i pozwala na kontakt z lekarzami specjalistami z różnych dziedzin. Każdy z nich ma prawo do wystawienia e-recepty i przede wszystkim do przeprowadzenia oceny stanu zdrowia. Konsultacja w zależności od potrzeb może odbywać się telefonicznie, na kamerce lub za pomocą czasu.

Dla kogo dostępne są recepty online?

Sama usługa jaką jest recepta online to rozwiązanie kierowane przede wszystkim do osób młodszych i w średnim wieku. Jest to propozycja dla osób, które korzystają z wszystkich dobrodziejstw nowych technologii i posiadają Internetowe Konto Pacjenta. W takim przypadku może zostać do niego przypisana e-recepta na dany lek. Posiadacze Internetowego Konta Pacjenta od razu po skończonej wizycie będą mogli zobaczyć na swoim koncie receptę. Tej nie trzeba dodatkowo drukować. Wystarczy recepta w formie elektronicznej, aby z jej pomocą móc odebrać przepisane środki.

 

Sama usługa skorzystania z recepty w formie elektronicznej nie jest przy tym kosztowna. Sama wizyta może również odbyć się na koszt NFZ. Taka forma wizyty zatem pod wieloma względami nie różni się znacząco od klasycznego wybrania się do lekarza specjalisty w celu otrzymania recepty na leki, które w danym przypadku pomogą w powrocie do zdrowia. Nawet w przypadku klasycznej wizyty u lekarza coraz częściej wystawiana jest e recepta, która jest łatwa w realizacji.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ