Thursday, July 18, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Inteligentne oświetlenie, z którym odkryjesz magię świąt na nowo

Inteligentne oświetlenie, z którym odkryjesz magię świąt na nowo

Wymiana oświetlenia na inteligentne to prosty gest, który pomoże stworzyć idealny nastrój oraz zadbać o oczy – nie tylko od święta

inteligentne oświetlenie

WiZ Bursztynowa Żarówka Filament E27 o regulowanym odcieniu bieli / fot. materiały prasowe

Choć już od listopada sklepy po brzegi wypełnione są dekoracjami, nie musimy od razu wybierać bombek czy stroika, by stworzyć ciepły, przedświąteczny klimat. Do zbudowania odpowiedniego nastroju wystarczy dobrze dobrane oświetlenie. Jeśli wybierzesz to inteligentne – zwiększysz liczbę efektów, które możesz osiągnąć korzystając z tych samych źródeł światła. Nawet jeśli nie można zaliczyć tego do „świątecznych cudów”, z pewnością pomoże ono nadać magii tym szczególnym dniom

 

Skoro na puszysty, biały śnieg nie zawsze można liczyć, pachnąca lasem choinka oraz delikatnie mieniące się lampki to jedne z najbardziej klasycznych, świątecznych elementów. Jeśli w tym roku poszukujesz czegoś naprawdę wyjątkowego, warto przyjrzeć się możliwościom inteligentnego oświetlenie (na przykład marki WiZ).

Świąteczna uczta… dla oczu

Niezależnie od tego, czy planujesz wesoły, rodzinny obiad, czy intymną, nastrojową kolację – 16 milionów kolorów dostępnych w aplikacji dopasujesz do każdej sytuacji i wystroju. Dynamiczne tryby „Kominek” oraz „Światło świec” z pewnością oczarują gości mieniącymi się złotymi odcieniami, a barwny zielono-czerwony „Sylwester” wprowadzi wesoły nastrój podczas świątecznego przyjęcia. Strategicznie umiejscowione oświetlenie może być także interesującą ozdobą samą w sobie. Elastyczna punktowa taśma LED z powodzeniem zastąpi, klasyczne lampki choinkowe na półce, a eleganckie żarówki w stylu retro przykują wzrok lepiej niż nie jedna bombka. Ponadto w przeciwieństwie do sezonowych ozdób, inteligentne oświetlenie będzie służyć ci przez cały rok, nie tylko od święta.

Chwila wytchnienia

Dzięki bogatej gamie dodatków smart home możesz także pozwolić sobie na chwilę relaksu i… sterować zdalnie oświetleniem. Wystarczy, że wybrane światło (na przykład choinkowe lampki) podłączysz do inteligentnej wtyczki. Ta prosta zmiana pozwoli ci kontrolować je z poziomu telefonu i zaoszczędzi czołgania się pod choinką w świątecznej kreacji.

Inteligentna wtyczka to jednak nie jedyne urządzenie, które przyda się podczas świątecznego obiadu. Zwłaszcza, jeśli gościsz kogoś, kto nie może doczekać się otwierania prezentów. Wystarczy, że w pobliżu świątecznego drzewka zamontujesz czujnik ruchu. Gdy ktoś podejdzie za blisko prezentów połączone z nim inteligentne źródło światła przybierze wybrany kolor. Czyżby… Święty Mikołaj sprawdzał czy ktoś nadal jest grzeczny?

Skoro mowa o prezentach…

Inteligentne oświetlenie może być także ciekawym pomysłem na praktyczny podarunek. Jeśli półki w pokoju uginają się już pod zabawkami, szuflada ze skarpetkami dawno przestała się domykać, a wybór czekoladek przysparza nas o ból głowy – warto rozejrzeć się za alternatywnymi pomysłami…

 

Przeczytaj też: Kalendarz adwentowy – 24 pomysły na prezent dla mężczyzny   

 

Dzięki szerokiemu spektrum funkcji inteligentna żarówka nie tylko pomoże w stworzeniu wyjątkowej atmosfery. To drobna zmiana, która może przydać się także w kształtowaniu dobrych nawyków. Podczas wykonywania obowiązków do szkoły, czy pracy wystarczy włączyć zimne, pomagające w skupieniu światło, natomiast w wolnych chwilach przełączać się na relaksującą dla oczu ciepłą barwę, czy też stworzyć atmosferę idealną na wieczór z przyjaciółmi. Dzięki dostosowaniu oświetlenia do wykonywanych aktywności nie tylko odpowiednio zadbamy o oczy – unikniemy także uczucia przytłoczenia oraz wprowadzimy do pomieszczenia większą różnorodność.

Sposób na mroźne poranki

Inteligentne oświetlenie przyda się jednak nie tylko przy tworzeniu świątecznej atmosfery. Gdy zmrok zapada dość wcześnie, a pragniemy maksymalnie wykorzystać dzień, z jego pomocą możemy zrekompensować niewystarczającą ilość światła. Jeśli plan naszego dnia jest raczej niezmienny wystarczy skorzystać np. z harmonogramów. Dostępny w aplikacji WiZ „rytm dobowy” daje możliwość ustawienia najlepszego oświetlenia w ciągu dnia w zależności od czasu pobudki i snu. Światło automatycznie odtwarza wybrane tryby zgodnie z indywidualnym planem, dzięki czemu, nie trzeba przebywać w pomieszczeniu o stałej temperaturze barwowej. Funkcja ta możne przydać się również przedświątecznym „pracusiom”.

Wymiana oświetlenia na inteligentne to prosty gest, który pomoże stworzyć idealny nastrój, zarówno dla siebie, jak i najbliższych oraz zadbać o oczy – nie tylko od święta.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ