Friday, June 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Witaminy na paznokcie i włosy – które są najskuteczniejsze?

Witaminy na paznokcie i włosy – które są najskuteczniejsze?

Skuteczna pielęgnacja, to kompleksowa pielęgnacja

Witaminy na paznokcie i włosy – które są najskuteczniejsze?

Postaw na kompleksową pielęgnację / fot. materiały prasowe

Mocne i zdrowe paznokcie oraz włosy to jedne z najważniejszych atrybutów urody. Poświęcamy sporo uwagi ich odpowiedniej pielęgnacji, inwestujemy w dobrej jakości kosmetyki oraz profesjonalne zabiegi pielęgnujące. Jednak nawet najbardziej wymyślna pielęgnacja nie przyniesie zadowalających efektów, jeśli włosom i paznokciom zabraknie podstawowych składników budulcowych. Mowa o witaminach i składnikach mineralnych dostarczanych wraz z dietą. Nie bez przyczyny pierwszym objawem niedoboru wielu witamin i minerałów jest pogorszenie kondycji włosów i paznokci

 

Bez tych witamin Twoje paznokcie staną się osłabione

Włosy i paznokcie zbudowane są z białka keratyny, w skład którego wchodzą przede wszystkim aminokwasy siarkowe – cysteina oraz metionina. W skład włosów i paznokci wchodzi także kolagen czy kwasy tłuszczowe. Jednak dla zachowania ich nienagannego wyglądu potrzebnych jest wiele innych związków. Mowa o koenzymach, antyoksydantach, związkach odżywczych – a taką właśnie rolę pełnią witaminy i minerały. Te najważniejsze dla włosów i paznokci składniki diety to:

– witaminy: z grupy B, C, D, A i E

– składniki mineralne: wapń, magnez, żelazo, miedź, cynk, selen

– antyoksydanty

– związki budulcowe: białko i tłuszcze

 

Jak zapewnić paznokciom i włosom odpowiednią podaż tych związków? Z pewnością kluczową rolę odgrywa odpowiednio zbilansowana dieta, ale równie ważne jest stosowanie odżywczych preparatów do pielęgnacji, a także suplementów diety. Taka kompleksowa troska o paznokcie i włosy powinna nam stale towarzyszyć, gdyż stanowi ona najlepszą profilaktykę łamliwości i rozdwajania paznokci oraz nadmiernego rozdwajania włosów. A szczególnego znaczenia pielęgnacja paznokci nabiera wtedy, gdy staną się one osłabione. Wtedy z dietą i suplementami warto dostarczyć większych ilości witamin na paznokcie i minerałów niż wynika to z dziennego zapotrzebowania na te związki. Do takiej formy odżywiania paznokci wrócimy za moment; teraz poświęćmy chwilę na pielęgnację zewnętrzną.

 

Jak szybko wzmocnić paznokcie? Witaminy na paznokcie i minerały mogą być dostarczone w preparatach pielęgnujących – odżywkach, olejkach, kremach. Mają one na celu utwardzenie płytki paznokciowej, jej odżywienie, uzupełnienie brakujących składników mineralnych. Dzięki takiej pielęgnacji mamy szansę odżywić paznokcie i zminimalizować szkodliwy wpływ czynników środowiskowych. Nie należy oczywiście zapominać o wyeliminowaniu wszystkiego, co nie służy paznokciom: detergentów, niewłaściwego ich piłowania, stosowania acetonowych zmywaczy do paznokci czy długotrwałego moczenia ich w wodzie.

 

Tabletki na paznokcie – czy ma znaczenie, które wybierzesz?

To, z czego komponujemy dietę, ma kluczowe znaczenie dla jej wartości odżywczej. Nie inaczej jest z suplementami diety – różnice w składzie i przyswajalności związków aktywnych mogą być bardzo znaczące. I właśnie dlatego nie należy wybierać przypadkowych tabletek na paznokcie – warto natomiast sięgnąć po preparaty jakości premium. Tabletki na włosy i paznokcie Hair Formula polskiej marki Cheers to preparat jakości clean label – co oznacza, że jest to suplement o doskonałej przyswajalności. Dzięki temu organizm jest w stanie wykorzystać niemal całkowicie wysokie dawki substancji czynnych. Stosując Hair Formula możesz wzmocnić włosy i paznokcie następującymi składnikami suplementu diety:

– biotyną

– cynkiem

– selenem

– skrzypem polnym

– ekstraktem z bambusa

 

Dodatkowym wzmocnieniem dla włosów jest ekstrakt z palmy sabałowej oraz kwas fosfatydowy. Witaminy na paznokcie marki Cheers nie zawierają glutenu ani innych alergenów, ponadto są wolne od jakichkolwiek syntetycznych dodatków. Regularne ich stosowanie zapewni nienaganny wygląd włosów i paznokci, a Ty już nigdy nie będziesz zastanawiać się, jak szybko wzmocnić paznokcie.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ