Monday, July 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Witaminy dla zdrowej i pięknej skóry

Witaminy dla zdrowej i pięknej skóry

Marzysz o pięknej i jędrnej skórze? Wypróbuj zdrowe sposoby na jej uzyskanie

witaminy, minerały, piękna skóra, zdrowie

Zadbaj o swoje piękno od wewnątrz / fot. materiały prasowe

Witaminy są zbawienne dla Twojej skóry. Zacznij dbać o siebie zdrowo!

 

Witaminy, jak wiadomo, są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. To między innymi te substancje zapewniają skórze jędrność i gładkość. Mimo że mają prostą budowę, to organizm człowieka nie jest zdolny do ich wytworzenia lub wytwarza je w ilościach zbyt małych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wszystkie witaminy musimy więc przyjmować z pożywieniem, ale niektóre z nich, z uwagi na ich działanie warto aplikować też na powierzchnię skóry. Najczęściej w kosmetykach stosowane są witaminy D oraz C.

Witamina D

Witamina D należy do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Jest ona ważna dla prawidłowego funkcjonowania różnych tkanek, szczególnie dla struktury i metabolizmu kości. Ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Jest ona związkiem biorącym udział w procesach immunoregulacyjnych i ogranicza procesy nowotworowe. W skórze reguluje m.in. procesy złuszczanie naskórka oraz indukuje mechanizmy immunologiczne. Mimo, że jest ona naturalnie wytwarzana w skórze pod wpływem promieniowania UVB, to jej ilość rzadko kiedy pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu. Witamina D w kosmetyce jest używana jako składnik produktów do pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt i w środkach dermatologicznych.

Witamina C

Witamina C to jedna z najważniejszych dla człowieka witamin. Bierze ona udział w szeregu procesów biologicznych zachodzących w organizmie. Odpowiada za syntezę kolagenu, hormonów, neuroprzekaźników, regenerację utlenionych form witaminy E, utrzymuje właściwy poziom jonów niektórych metali w organizmie. Jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, chroniących komórki przed działaniem wolnych rodników, związków, które w największym stopniu odpowiadają za zakłócenia wzrostu tkanek, niszczą ich struktury lipidowe i białkowe, zmieniają funkcjonowanie i metabolizm w komórkach. Skutkiem działania wolnych rodników na skórę jest przyspiesza proces jej starzenia zmniejszenie jej sprężystości oraz osłabienie mechanizmów obrony w skórze. Witamina C jest podstawowym składnikiem odżywczym, który zapobiega uszkodzeniom oksydacyjnym, chroni także skórę przed nadmiernym wysuszeniem poprzez indukcję wytwarzania ceramidów. Aplikacja witaminy C na skórę zwiększa jej właściwości naprawcze i opóźnia procesy starzenia, redukuje zmarszczki, poprawia elastyczność i zabarwienie skóry, rozjaśnia przebarwienia. Dla poprawy stanu skóry wystarczy kropla witaminy C, która wymiecie wszelkie szkodliwie działające na nią substancje.

Źródła witamin

Witaminy wspomagające piękno skóry najlepiej przyjmować w formie naturalnej, wraz z pokarmami je zawierającymi. Jednak odpowiednie zbilansowanie diety, by uzyskać najlepsze efekty, nie jest proste i dlatego warto wspomagać naturalne piękno skóry odpowiednimi kosmetykami, które działają „od zewnątrz” oraz suplementami, które działają „od środka”. Taka podwójna aplikacja pozwala na jednoczesne odżywianie zarówno głębokich, jak i wierzchnich warstw skóry. Następuje wtedy równomierny wzrost zawartości witamin w skórze. Dotyczy to zarówno witaminy D, która w dużych ilościach występuje w nielicznych produktach, np. tłustych rybach morskich, jak i witaminy C, która w czystej formie jest bardzo niestabilna chemicznie i szybko się rozkłada. Dlatego tak ważne jest, by witaminy występowały w formie pozwalającej na jednoczesne łatwe przenikanie do tkanek skóry, jak i spowalniającej ich spontaniczny rozkład w skórze. Takie możliwości zapewniają nowoczesne kosmetyki, w których witaminy łączone są z różnymi związkami organicznymi.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 온라인바카라 20 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Read More on on that Topic: miastokobiet.pl/witaminy-dla-zdrowej-i-pieknej-skory/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ