Monday, July 22, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Wirtualne przymierzalnie po raz pierwszy na Śląsku (video)

Wirtualne przymierzalnie po raz pierwszy na Śląsku (video)

Przymierzenie kilkudziesięciu ubrań w ciągu kilku minut? Bez kolejek, ciasnych przymierzalni, stosów ubrań i wyszczuplających lustr? To możliwe dzięki innowacyjnym wirtualnym przymierzalniom, które będzie można wypróbować już od 11 do 26 maja w CH 3

Wirtualne przymierzalnie

Wirtualne przymierzalnie / fot. materiał prasowy

Przymierzenie kilkudziesięciu ubrań w ciągu kilku minut? Bez kolejek, ciasnych przymierzalni, stosów ubrań i wyszczuplających lustr? To możliwe dzięki innowacyjnym wirtualnym przymierzalniom, które będzie można wypróbować już od 11 do 26 maja w CH 3 Stawy.

Pierwsze tego typu urządzenia zostały udostępnione dla kupujących w ubiegłym roku w Australii i w Wielkiej Brytanii m.in. podczas London Fashion Week. Polska premiera wirtualnych przymierzalni miała miejsce w marcu tego roku w warszawskim centrum handlowym Janki. Z urządzenia skorzystały 3 tys. osób, które przymierzyły aż 39 tys. ubrań!

Wirtualne przymierzalnie

Wirtualne przymierzalnie / fot. materiał prasowy

W katowickim centrum zostaną ustawione 3 wirtualne przymierzalnie dla osób dorosłych w tym 1 przystosowana dla dzieci. Korzystanie z urządzenia jest bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy ustawić się przed wirtualnym lustrem i za pomocą prostych ruchów rękami wybierać i przymierzać interesujące nas ubrania.

Urządzenie posiada zaawansowaną kamerę z laserowym czujnikiem głębi, który rejestruje sylwetkę i obserwuje nasze ruchy – tłumaczy Włodzimierz Krajewski z Virtual Mirror. – Dzięki temu ,,założone” ubrania dopasowują się do naszych kształtów i poruszają razem z nami. Wirtualne przymierzalnie pozwalają również na tworzenie i drukowanie spersonalizowanej listy zakupów, a także na przesyłanie zdjęć stylizacji na wybrany adres mailowy oraz opublikowanie ich na Facebook’u.

Ponad 500 ubrań

Do urządzeń, które zostaną ustawione w 3 Stawach, zostały wprowadzone najnowsze produkty odzieżowe z kolekcji wiosna-lato 21 odzieżowych marek. Razem około 500 różnych elementów odzieży (sukienki, spodnie, bluzki, koszule itd.), które są dostępne w sklepach. System pozwala na dowolne konfigurowanie ze sobą elementów garderoby różnych marek i tworzenie indywidualnych zestawów.

Wielką zaletą przymierzalni jest to, że ludzie zakładają rzeczy, których nie odważyliby się ubrać w tradycyjnej przebieralni ze strachu przed tym, że mogą głupio wyglądać. Często okazuje się, że ich obawy były niepotwierdzone – zauważa Włodzimierz Krajewski.

W wirtualnym przymierzaniu przez cały czas trwania akcji będą pomagać hostessy, które zademonstrują możliwości urządzenia. W każdy weekend będziemy mogli skorzystać z porad stylistki i modelki Anny Wdowiak. Centrum 3 Stawy przygotowało niespodzianki dla wszystkich osób, które zdecydują się na przymiarkę za pośrednictwem wirtualnego lustra.

Codziennie do rozdania będzie 5 kart podarunkowych o wartości 50 zł dla osób, które zdecydują się kupić minimum 2 rzeczy za co najmniej 200 zł z listy przymierzonych wirtualnie ubrań – mówi Agnieszka Nizio, dyrektor centrum handlowego 3 Stawy. –  Kilka sklepów zdecydowało się udzielać także dodatkowych rabatów dla klientów, którzy kupią odzież wybraną za pośrednictwem wirtualnej przymierzalni.

Lustro dla dzieci

Po raz pierwszy w Polsce także dzieci będą mogły przymierzać wirtualnie. Organizatorzy akcji zauważyli, że dzieci bardzo dobrze radzą sobie z lustrami dla dorosłych i świetnie się przy tym bawią, dlatego postanowili przygotować wirtualną przymierzalnię dla najmłodszych.

W CH 3 Stawy startujemy z przymierzalnią dla dzieci powyżej 120 cm wzrostu, które będą mogły przymierzyć ponad 100 produktów – informuje Włodzimierz Krajewski.

***

W oprogramowaniu wirtualnej przymierzalni znajdziemy 500 elementów odzieży 21 popularnych światowych i polskich marek: Big Star, Brice, Bytom, Benetton, Camaieu, Carry, Cropp Town, Diverse, H&M, KappAhl, Lee, Levi’s, Mohito, Orsay, Promod, Reserved, Sizeer, Smyk, Tape a l’oeil, Vistula, Wrangler.

Dzieci będą mogły przymierzyć ponad 100 ubrań z kolekcji: Benetton, Kappahl, Smyk, Tape a l’ oeil.

Jak to działa?

Akcja w CH Janki

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ