Monday, March 4, 2024
Home / Miasto Podróży  / Wiosna w Krakowie: 5 wydarzeń, których szkoda przegapić!

Wiosna w Krakowie: 5 wydarzeń, których szkoda przegapić!

Rusz się do miasta!

Wiosna w KRakowie

Wiosna to powód do radości, zadbania o siebie, zrobienia zakupów – jednym słowem – zmian / fot. Sylwia Bartyzel / Unsplash

Na zewnątrz coraz cieplej, słońce świeci i przyjemnie grzeje, co zachęca nas do większej aktywności, ale nie tylko w pracy, ale także poza nią. Wiosna to powód do radości, zadbania o siebie, zrobienia zakupów – jednym słowem – zmian. Dowiedz się, co ciekawego dzieje się w Krakowie

 

5. Stand-upowy Dzień Kobiet

stand upowy dzień kobiet

5. Stand-upowy Dzień Kobiet już 23 marca w Krakowie, nie przegap / fot. materiały prasowe

Pamiętacie Izę Kałę, której komediowy występ uświetnił Festiwal Rok Kobiet? Już 23 marca aktorka i reżyserka poprowadzi Stand-Upowy Dzień Kobiet. Jeśli lubisz się pośmiać, to nie możesz przegapić jedynego takiego wydarzenia w Polsce.
Na scenie Centrum Kongresowego ICE wystąpią: Wiolka Walaszczyk, Ewka Błachnio, Ewa Stasiewicz. Gościem Specjalnym i jedną z bardziej rozpoznawanych gwiazd wydarzenia będzie bez wątpienia Urszula Dudziak, której dorobek kulturalny jest naprawdę imponujący, by choćby wspomnieć siłę jej oddziaływania na inne kobiety, niesamowitą skalę głosu i zarażający otoczenie optymizm:
– Urszula Dudziak zagrzewa inne kobiety do działania – bez względu na wiek. Pokazuje jak czerpać z życia pełnymi garściami i chwytać każdą chwilę. Gra w tenisa, prowadzi traktor, buduje dom, koncertuje, jest youtuberką i najlepszą gawędziarką na świecie. Swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami i anegdotami o legendach światowego jazzu czaruje od lat – przeczytacie na stronie wydarzenia.
Impreza ma charakter cykliczny i o jej wyjątkowości świadczy to, że jest organizowana przez kobietę dla kobiet! 

Co: 5. STAND-UPOWY DZIEŃ KOBIET
Gdzie: Centrum Kongresowe ICE w Krakowie
Kiedy: 23.03.2019 g. 20.00
Więcej: Facebook/Stand-upowy Dzień Kobiet

Kongres i Targi LNE

Kongres i Targi LNE, które odbędą się 30 i 31 marca w Expo Krakow

Kongres i Targi LNE, które odbędą się 30 i 31 marca w Expo Krakow / fot. materiały prasowy

Kongres i Targi LNE, które odbędą się 30 i 31 marca w Expo Krakow. W ramach Targów odbędą się sesje edukacyjne, w skład których wchodzić będą sekcje: główna (wyzwanie w kosmetologii, healthy aging), biznes i komunikacja, masaż, makijaż permanentny, kosmetologia w praktyce, nails, make-up i medical beauty. Każda z wymienionych sesji ma na celu popularyzację wiedzy dotyczącą wybranego tematu, grono specjalistów w danych dziedzinach udzieli wyczerpujących odpowiedzi na nurtującą każdą z was pytania. Osobiście polecamy sesję z biznesu i komunikacji, ponieważ obejmuje warsztaty z asertywnego postępowania nie tylko w życiu zawodowym, ale także prywatnym.

Co: TARGI LNE
Gdzie: Expo Krakow, ul. Galicyjska 9
Kiedy: 30.03-31.03.2019
Więcej: Facebook/ Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetologiczne LNE

Targi Dizajnu Kup Se

Targi Dizajnu Kup Se w Krakowie rozpoczną się 30 marca w Dolnych Młynach

Targi Dizajnu Kup Se w Krakowie rozpoczną się 30 marca w Tytano / fot. materiały prasowe

Targi Dizajnu Kup Se w Krakowie rozpoczną się 30 marca w Dolnych Młynach. Wydarzenie to gratka dla fanów naturalnych kosmetyków i okazja do zapoznania z polskim rzemiosłem, do którego zaliczają także ubrania. Organizatorzy udostępniają także wyznaczoną strefę warsztatową, gdzie można samodzielnie stworzyć własny produkt. Jeżeli do tej pory zastanawiałaś się nad zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń, stworzeniem czegoś wyjątkowego i własnego to propozycja właśnie dla ciebie.

Co: TARGI DIZAJNU KUP SE
Gdzie: Dolne Młyny w Krakowie
Kiedy: 30.03.2019
Więcej: Facebook/ Kup Se Festiwal
 

 

 

 

Badyle – Targi Roślinne

badyle

BADYLE – Targi Roślinne już 7 kwietnia w Krakowie / fot. materiały prasowe

Pobuszowałabyś w zieleni, bo marzy ci się urban jungle we własnym domu? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to nie możesz przegapić targów roślinnych Badyle, podczas których będziesz miała okazję nabyć kwiaty, akcesoria do nich czy produkty powstałe na bazie roślin. Dowiesz się też, jak się o nie odpowiednio troszczyć. Wydarzenie adresowane jest do „miłośników wszelkich badyli i chabazi, właścicieli prywatnych dżungli, parapetowych ogródków do zrobienia porządków nie tylko w życiu, ale i w doniczkach”.

Co: BADYLE – Targi Roślinne
Gdzie: Forum Wydarzeń, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków
Kiedy: 7.04.2019, godz. 11-18.
Więcej: Facebook/Badyle Targi Roślinne

Restaurant Week

Restaurant Week

Restaurant Week już w kwietniu! / fot. materiały prasowe

Festiwal najlepszych restauracji Restaurant Week to największe i najpopularniejsze wydarzenie kulinarne w Polsce. Ideą przewodnią wiosennej edycji będzie walka z marnowaniem żywności.
W Krakowie udział w festiwalu weźmie 41 restauracji. 
Sporo propozycji znajdą dla siebie wegetarianie i miłośnicy słodkości.
Aby spróbować trzydaniowego festiwalowego menu w cenie 49 zł wystarczy zarezerwować stolik za pośrednictwem www.RestaurantWeek.pl. Można to zrobić najpóźniej na dzień przed planowaną rezerwacją, nie warto jednak zwlekać, ponieważ stoliki w najciekawszych restauracjach dość szybko znikają.

Co: Restaurant Week 
Gdzie: Krakowie udział w festiwalu weźmie 41 restauracji 
Kiedy: 3-17.04. 2019

 

Zebrały: Agnieszka Szpak&Agna Karasińska

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ