Friday, July 12, 2024
Home / Felietony  / Karolina Macios  / Wiosna znów wróci, czyli jak zimą nie stracić formy

Wiosna znów wróci, czyli jak zimą nie stracić formy

Wiem, że trudno Wam w to uwierzyć, ale naprawdę wiosna znowu wróci. O ile tylko nie jedzie do nas pociągiem PKP

Wiosna jedzie do nas pociągiem PKP, ilustracja Prevka

Wiosna jedzie do nas pociągiem PKP, ilustracja Prevka

 

Wiosna jedzie do nas pociągiem PKP, ilustracja Prevka

Wiosna jedzie do nas pociągiem PKP, ilustracja Prevka

Wiem, że trudno Wam w to uwierzyć, ale naprawdę wiosna znowu wróci. O ile tylko nie jedzie do nas pociągiem PKP, bo wtedy mielibyśmy powód do zmartwień.

Razem z wiosną wrócą ptaki inne niż gołębie, na chodniki wylęgną się masowo psie kupy, a osiedlowi menele znów rozpoczną całonocne imprezy pod Waszymi oknami. Już niebawem zabraknie powodów, dla których pociągi się spóźniają, krakowskie tramwaje wypadają z torowisk, a autobusy… jak to autobusy, zawsze niezawodne, więc ich się nie czepiajmy. Jeszcze chwila i lunie pierwsza wiosenna ulewa i przemoczy Wam buty, które przez całą zimę opierały się zwałom zmrożonego śniegu. Za moment pójdziecie do sklepu z reklamacją, ale tam usłyszycie, że po pierwsze to buty zimowe, więc wiosny gwarancja nie obejmuje, a po drugie podeszwa nie była pastowana, ergo Wasza wina, bo jakbyście o buty dbały, nie byłoby problemu. A tak problem jest, ale to Wy go macie, nie oni, więc o co chodzi. Jeszcze chwila, a znów, jak co roku, spróbujecie z powrotem upchnąć w szafie zimowe kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki, skarpety i spodnie narciarskie. A tu w sklepach wyprzedaże. I znów wrócicie do domu z przecenionymi zimowymi kurtkami, czapkami, szalikami, rękawiczkami, skarpetami i spodniami narciarskimi, ale w szafie już nie będzie miejsca. I znowu coś trzeba będzie z niej wyrzucić. I znowu zaczną się awantury, bo wyrzucicie rzeczy nie swoje, ale jego, bo kto głupi wyrzucałby własne rzeczy?
Razem z wiosną wrócą diety, głodówki, fitnessy, spodnie za małe o dwa rozmiary, za krótkie spódnice. I zanim jeszcze pojawi się pierwsza jaskółka, Wy już skoro świt dwa kółeczka w dresie dookoła bloku, po południu na aerobik, a wieczorem na pilates. No, ale wszystkiego w tym samym dresiku nie można, więc znów na zakupy i znów awantura w domu. Już druga. Druga awantura rozejścia nie czyni, ale jeśli doda się Waszą depresję wiosenną (brak witamin, przesilenie zimowe i głodówka) i pomnoży przez jego depresję wiosenną (kolejna wiosna, latka lecą, włosy wypadają, obwód w pasie coraz większy, a czerwonego cadillaca jak nie było, tak nie ma), wynik jest oczywisty. On padnie ofiarą wiosennej burzy hormonów i znów się zakocha. W sąsiadce. Nie, nie w tej. W jej siostrze, młodszej o lat piętnaście. I znów będziecie miały całą szafę dla siebie. O ile oczywiście nie wepchniecie tam jego, z Waszym ulubionym nożem do krojenia chleba w plecach. To już zależy od Was.
Tak, wiem, że trudno Wam w to uwierzyć, ale naprawdę wiosna znowu wróci. Jest tuż-tuż, więc nie dajcie się jej zaskoczyć i potrenujcie trochę przed marcem. Nie żeby od razu dresik do kozaczków (no chyba że białych) i przebieżka wokół oblodzonego bloku. Wychodzić wieczorami na pilates też nie warto, człowiek się tylko spoci, potem na mrozie go przewieje, a psiej kupy nawet na śniegu po ciemku nie widać. Głodzić też się jeszcze nie warto, i tak spala się wszystkie kalorie na przystanku przy dwudziestostopniowym mrozie, a tramwaju jak nie było, tak nie ma. Lepiej już pójść na zakupy i poćwiczyć efektywne kupowanie przed szaleństwem wyprzedaży. Potem upchnąć te wszystkie ciuchy do szafy opróżnionej z jego rzeczy, spodnie narciarskie powiesić w przedpokoju i od razu przedstawić mu młodszą siostrę sąsiadki. Albo mieć pod ręką Wasz ulubiony nóż do chleba. To już zależy od Was.
Wiosna znów wróci. Nie dajcie się jej zaskoczyć!

Karolina Macios

Kobieta wielofunkcyjna, która potrafi wydłużać dobę i zachowywać przy tym zdrowe zmysły. Redaktorka, autorka kilku powieści, ghostwiterka i matka, w wolnych chwilach współpracująca z Fundacją ZNACZY SIĘ i Fundacją Miasto Literatury, gdzie zajmuje się projektami literackimi.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • +18 26 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Read More Info here to that Topic: miastokobiet.pl/wiosna-macios/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ