Sunday, June 16, 2024
Home / Inne  / Uncategorized  / Wiosna – idealna pora roku na zwiedzanie Krakowa

Wiosna – idealna pora roku na zwiedzanie Krakowa

Co roku Kraków odwiedza blisko 9 milionów osób i można przypuszczać, że liczba ta będzie systematycznie wzrastać. Zastanówmy się więc, kiedy najlepiej wybrać się w podróż do Krakowa i zwiedzanie jego zabytków, aby uniknąć największych

Wiosna – idealna pora roku na zwiedzanie Krakowa

Wiosna – idealna pora roku na zwiedzanie Krakowa / fot. fotolia

Co roku Kraków odwiedza blisko 9 milionów osób i można przypuszczać, że liczba ta będzie systematycznie wzrastać. Zastanówmy się więc, kiedy najlepiej wybrać się w podróż do Krakowa i zwiedzanie jego zabytków, aby uniknąć największych tłumów.

Wiosna – idealna pora roku na zwiedzanie Krakowa

Wiosna – idealna pora roku na zwiedzanie Krakowa / fot. fotolia

Kiedy najwięcej, a kiedy najmniej turystów?

Jak podaje raport końcowy o ruchu turystycznym w Krakowie w 2013 roku (www.bip.krakow.pl), poza okresem wakacyjno-urlopowym ruch turystyczny w stolicy Małopolski jest o wiele mniejszy. Jeśli więc cenimy sobie względny spokój i unikamy szalonego pędu z aparatem w dłoni, lepiej zdecydujmy się na podróż do Krakowa wiosną, która łączy w sobie ładną pogodę, idealną do wielogodzinnego spacerowania po mieście, mniejszą ilość turystów oraz szansę skorzystania z przedsezonowych obniżek cen. Wówczas w pełni docenimy urok kawy wypitej w jednej z restauracji na Starym Mieście oraz odetchniemy artystycznym klimatem Kazimierza.

Zalety wczesnowiosennej wizyty w Krakowie

Weekendowy wypad w marcu będzie dla nas korzystny także ze względów finansowych, ponieważ dobry hotel, taki jak np. Hotel Lorenzo – z którego dokładną ofertą możemy zapoznać się na stronie www.hotellorenzo.pl – do końca marca oferuje pokoje w niższej cenie. Także muzea poza sezonem obniżają swoje ceny, dzięki czemu na zwiedzaniu np. wzgórza wawelskiego wraz ze wszystkimi jego atrakcjami możemy zaoszczędzić kilkanaście złotych na osobie.

Nie tylko zabytki

Gdy przyroda budzi się do życia, można nacieszyć oczy spacerując po Plantach krakowskich lub Bulwarze Wiślanym, z którego roztacza się malowniczy widok m.in. na Wawel. Warto także właśnie wiosną odwiedzić Ogród Botaniczny UJ oraz Miejski Park i Ogród Zoologiczny. Śmiało można wybrać się na taką wyprawę wraz z dziećmi, które z zaciekawieniem będą obserwować budzącą się do życia przyrodę, zamiast nudzić się wśród eksponatów muzealnych.

Majowe imprezy kulturalne

Jeśli jednak nie przeszkadzają nam tłumy ludzi i długie kolejki do wejścia, możemy skorzystać z darmowego wstępu do wielu krakowskich muzeów w ramach Nocy Muzeów. Ponadto ciekawymi imprezami kulturalnymi, na które warto się wybrać, są: Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych, Festiwal Muzyki Filmowej oraz Krakowski Festiwal Filmowy. Kraków to nie tylko możliwość obcowania z historią, ale również prężnie działający ośrodek kultury i sztuki.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Florian 6 sierpnia, 2015

    idealna pora to lato 🙂 tylko trzeba uwazać żeby wypadku nie zrobić na drodze bo tyle kobiet roznegliżowanych:D

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ