Thursday, July 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Wiosna – czas, aby pomyśleć o grillu!

Wiosna – czas, aby pomyśleć o grillu!

Pachną grille ‒ czy to jeszcze wiosna, czy już lato?

Grill grillujący facet

Grill to świetny sposób na nieformalne spotkania / fot. Askar Abayev, Pexels

Pierwsze oznaki wiosny sprawiają, że coraz chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Kto z nas nie lubi leżeć na hamaku w ogrodzie czy urządzać przyjęcia  dla najbliższych prze grillu?

 

Aby spędzanie czasu w naszym przydomowym ogródku sprawiało nam dużo przyjemności, otoczenie powinno spełniać nasze oczekiwania – powinno być czysto, a kwiaty powinny rozkwitać w promieniach słonecznych. Ogrody po zimie często odbiegają od naszych wymagań, a ich uporządkowanie to zwykle duże wyzwanie – zarówno pracochłonne jak i kosztowne. Radzimy, od czego zacząć przygotowanie ogrodu do sezonu letniego.

Pozimowe porządkowanie ogrodu

Najważniejszym zadaniem, od którego powinniśmy zacząć porządkowanie ogrodu, jest odpowiednie przygotowanie podłoża. W pierwszej kolejności usuwamy zeszłoroczne liście oraz resztki roślin. Wymaga to ogromnej dokładności – należy szczególnie uważać na młode pączki i pędy kwiatów, aby ich nie uszkodzić i dać szansę na pełen rozkwit. Kiedy ziemia będzie już całkowicie odmarznięta, możemy zasadzić nowe, wymarzone rośliny, które zapełnią ubytki po utraconych zimą kwiatach czy krzewach. Aby zrobić to możliwie najdokładniej, konieczne jest usunięcie wszystkich chwastów, a także przekopanie ziemi i wyrównanie podłoża. Jeżeli mamy pewność, że zima ustąpiła całkowicie, możemy ściągnąć osłony z naszych kwiatów, krzewów i warzyw.

Oczyszczanie podłoża i zasadzenie nowych kwiatów, odpowiednie nawożenie oraz napowietrzenie trawnika to podstawowe czynności, bez których porządkowanie ogrodu nie przyniesie zamierzonych efektów. Jeżeli nasz ogród pełni rolę głównie rekreacyjną, należy sprawdzić stan posiadanych przez nas sprzętów – grilla, basenu, hamaków, a w przypadku ich braku zastanowić się nad zakupem.

A może coś na grilla? Jaki grill sprawdzi się w naszym ogrodzie?

Powszechnie wiadomo, że Polacy szczególnie lubią spotkania towarzyskie przy grillu. Zapach smażonej kiełbasy czy marynowanego mięsa w sezonie czuć niemalże codziennie w okolicach ogrodów działkowych czy domów jednorodzinnych. Jeżeli jesteśmy fanami takich spotkań i potraw, powinniśmy zaopatrzyć się w wysokiej jakości sprzęt do grillowania, aby służył nam przez długi czas.

 

Obecnie na rynku znajdziemy wiele rodzajów grilli, zaczynając od małych, nadających się nawet na balkon czy werandę, kończąc na murowanych, opalanych węglem, czy grillach gazowych. Tradycyjne, okrągłe grille z przykrywką są stosunkowo tanie, jednak nie będą służyć nam przez długi czas. Tego typu sprzęt możemy kupić już nawet za kilkadziesiąt złotych. Jego jakość jest odpowiednia do mceny, więc nie będzie on wykonany z najwyższej jakości materiałów. Oczywiście spełni swoją funkcję, jednak z czasem będzie miał nieestetyczny wygląd i zostaniemy zmuszeni do zakupu nowego sprzętu.

 

Dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na zakup grilla murowanego. Jego szczególną zaletą jest odporność zarówno na niskie jak i wysokie temperatury. Dzięki temu grill może cały rok pozostawać na zewnątrz i nie grozi to jego zniszczeniem. Ponadto grille murowane tworzą atrakcyjną ozdobę naszego ogrodu. Grille dostępne są w różnych kolorach i kształtach. Niektóre zawierają także ruszt, który umożliwi nam przygotowanie większej ilości potraw, niż na tradycyjnym tego typu sprzęcie. Warto podkreślić, że grill murowany może spełniać rolę wędzarni czy kominka w chłodniejsze wieczory.

Decydując się na zakup grilla stacjonarnego powinniśmy odpowiednio przygotować fundament. Grill powinien znaleźć się na równym, twardym podłożu. Dodatkowo miejsce powinno być dobrane w taki sposób, aby ciepło oddawane przez nasz sprzęt nie zagrażało krzewom czy kwiatom znajdującym się w pobliżu.

Skąd wziąć pieniądze na murowany grill?

Należy podkreślić, że grille murowane są zdecydowanie droższe od tradycyjnego grilla przenośnego. Ich cena waha się od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jeżeli nie mamy odpowiedniej ilości odłożonych środków, a murowany grill jest naszym marzeniem, możemy w szybki i łatwy sposób zaciągnąć pożyczkę. Decydując się na taki krok, warto porównać oferty pożyczkowe w porównywarce internetowej np. pozyczkaportal.

Kiedy grill murowany będzie strzałem w dziesiątkę?

Jeżeli jesteśmy fanami grillowania i często organizujemy spotkania przy grillu, to zakup grilla murowanego jest właśnie dla nas. Jeżeli natomiast grillujemy sporadycznie, a czas w ogrodzie spędzamy w inny sposób, grill tradycyjny będzie wystarczający.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ