Monday, September 16, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Wioski dziecięce potrzebują Twojej pomocy

Wioski dziecięce potrzebują Twojej pomocy

Chcesz pomóc osieroconym i porzuconym dzieciom? W takim razie stań się częścią stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

fot. materiał prasowy

Chcesz pomóc osieroconym i porzuconym dzieciom? W takim razie stań się częścią stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W jaki sposób możesz wesprzeć działalność wspomnianej fundacji?

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

SOS Wioski Dziecięce to stowarzyszenie, którego celem jest niesienie pomocy zarówno dzieciom opuszczonym, jak i tym, nad którymi ciąży realna groźba utraty rodziny. Nie jest to jednak typowy dom dziecka, a miejsce o charakterze rodzinnym, w którym dzieci mają zapewniony zarówno wikt i opierunek, jak i ciepło, miłość oraz bezpieczeństwo. W praktyce SOS Wioski Dziecięce to osiedla złożone z kilkunastu domów zamieszkiwanych przez opiekunów (małżeństwa lub osoby samotne) i kilkoro dzieci (z reguły rodzeństwa). Choć sam pomysł stworzenia Wiosek Dziecięcych jest ideą szczytną i godną pochwały, to jednak w praktyce pochłania on sporą ilość środków finansowych. Jak wobec tego pomóc maluchom, a tym samym zapewnić im warunki życia, o których – w innych okolicznościach – nie mogłyby nawet marzyć?

Pomoc jednorazowa

Wsparcie jednorazowe zakłada wpłatę dowolnej kwoty na konto Wiosek Dziecięcych. Transakcja odbywa się za pośrednictwem serwisu Przelewy24, co gwarantuje darczyńcom 100% bezpieczeństwo. Warto dodać, że wspomniany system płatności jest zintegrowany z aż 22 bankami w Polsce, a także popularnymi kartami kredytowymi.

Regularne wsparcie

Aby pomagać maluchom w sposób regularny, możesz dołączyć do Klubu Przyjaciół SOS lub też zostać Patronem SOS. Członkowie Klubu Przyjaciół SOS wyrażają zgodę na regularne, comiesięczne wspieranie stowarzyszenia wskazaną przez nich kwotą (do wyboru 30 zł, 40 zł lub 100 zł). W przypadku Patronów SOS kwota ta jest wyższa (od 180 zł) i nie posiada ustalonej, górnej granicy. W zależności od rodzaju pomocy, zarówno członkowie Klubu, jak i Patroni, mogą – w różnym stopniu – angażować się w działalność prowadzoną przez stowarzyszenie (np. brać udział w imprezach organizowanych przez SOS Wioski Dziecięce).

Pomoc od nowożeńców

Ślub to jedna z uroczystości, podczas której świeżo upieczonym małżonkom wręczane są bukiety kwiatów. Kwiatów, które – choć piękne – są również wyjątkowo nietrwałe. Jeśli nie chcesz, aby pieniądze wydane na wspomniane bukiety już po kilku dniach znalazły się – mówiąc wprost – w koszu, to poproś zaproszonych gości, aby miejsce kwiatów zajęły dary dla SOS Wiosek Dziecięcych. W ten sposób dzień twojego ślubu będzie wydarzeniem, które wywoła uśmiech zarówno na twarzach wszystkich, zaproszonych gości, jak i buziach dzieci.

…i osób starszych

Osoby starsze, często samotne, mogą pomóc dzieciom w sposób absolutnie wyjątkowy i przekazać na rzecz SOS Wiosek Dziecięcych spadek. W ten sposób dzieci zyskują nie tylko normalne dzieciństwo, ale także możliwość nieco łatwiejszego startu w dorosłe życie. Obecnie własne mieszkanie jest marzeniem wielu młodych osób. Zdecydowana większość z nich może liczyć na wsparcie rodziny. Maluchy z Wiosek Dziecięcych nie mają takiej możliwości. Dzięki darowiźnie w postaci spadku, również one otrzymują szansę na stabilizację i bezpieczeństwo, jakie daje przysłowiowy, własny dach nad głową.

Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz!

„Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz” to tytuł jednodniowej akcji, której celem jest zebranie środków na organizację Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich podopiecznych fundacji. Na czym polega akcja? Wystarczy, że 13 grudnia br. wybierzesz się do lokalu gastronomicznego, biorącego udział w „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz”. Po uiszczeniu rachunku, 10% z wydanej przez ciebie kwoty zostanie przekazane na rzecz stowarzyszenia i organizację Świąt dla Rodzin SOS. Warto dodać, że to już II edycja akcji. W tym roku udział w „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz” zgłosiło ponad 270 lokali z całej Polski.

Więcej informacji o formach i zasadach pomocy znajdziesz na stronie stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce pod adresem www.wioskisos.org.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ