Thursday, February 29, 2024
Home / Moda  / Design  / Luksus w podhalańskim stylu

Luksus w podhalańskim stylu

Tam gdzie luksus przeplata się z motywami podhalańskim. Chciałbyś tam zamieszkać? Nic prostszego.

W Poroninie tradycja przepięknie współgra z nowoczesnością. W Wiosce Jagny zbudowane w góralskim stylu domki z bali kryją luksusowe meble i sprzęty. Dekorują je skóry i ludowe harfy podhalańskie. Chciałbyś tam zamieszkać? Nic prostszego.

Hotele i domy wczasowe, w których każdy pokój jest taki sam a jakość wyposażenia wnętrza pozostawia wiele do życie odchodzą na szczęście do lamusa. Teraz także na Podhalu, znanym z umiłowania do tradycji, można wynająć domki, które docenią nawet kapryśni amatorzy designu, wygody i technologii na miarę XXI wieku.

Luksus w podhalańskim stylu

Zdjęcie 1 z 10

fot. materiał prasowy

 

Podhale, w tym szczególnie Poronin, to dla mnie i mojego męża miejsce wyjątkowe, do którego uciekamy przed zgiełkiem, gwarem miasta i tempem codziennego życia. Tu odpoczywamy i nabieramy energii -mówi pomysłodawczyni wioski, Jagna Marczułajtis. – Już od bardzo dawna mi po głowie stworzenie miejsca do wypoczyn­ku, w którym każdy będzie mógł i poczuć się jak w domu – dodaje.

Jako sporowiec Jagna Marczułajtis większość dni w roku spędzała w najróżniejszych hotelach na całym świcie. Ze wszystkich wizyt wyciągnęła wnioski – stworzyła miejsce skrojone na miarę wymagającego klienta. Obecnie wioskę tworzą prawie 90-metrowe domki zaprojektowane przez architekta Jana Karpiela-Bułeckę. Docelowo w wiosce będzie ich sześć – wszystkie dostępne przez cały rok.

Przy urządzaniu wnętrz właściciele zadbali o najdrobniejsze szczegóły, aby goście mogli poczuć się komfortowo, jak w luksusowym apartamencie, a jednocześnie przytulnie, jak w domu. Sypialnie wyposażono w łóżka z najwyższej jakości materacami, łazienkę w wielką wannę, w której biorąc kąpiel można jednocześnie oglądać gwiazdy a kuchnie m.in. w ciśnieniowy ekspres do kawy. Domki, choć wyglądają jak góralska chatka, są bardzo ciepłe, a dla jeszcze większej przyjemności z pobytu w nich mają ogrzewanie podłogowe.

[Not a valid template]

Całość dopełniają piękne meble i wysmakowane detale, takie jak poduchy haftowane w regionalne wzory, elegancka pościel czy rośliny.

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.wioskajagny.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ