Monday, April 22, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Wiosenne porządki bez wysiłku dzięki odkurzaczom Xiaomi!

Wiosenne porządki bez wysiłku dzięki odkurzaczom Xiaomi!

Wiadro z mopem i szczotka na kiju? Zapomnij

xiaomi Miasto Kobiet

Automatyczne odkurzacze Xiaomi są nieocenione podczas wiosennych porządków / fot. materiały prasowe

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. Większość z nas na ten czas planuje już większe porządki. Nie wszyscy jednak lubią sprzątać. Jak sobie ułatwić i przyśpieszyć sprzątanie? Czy i jakie urządzenia mogą nas wyręczyć w sprzątaniu? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu, w którym przyjrzymy się dokładnie odkurzaczom firmy Xiaomi. Który odkurzacz Xiaomi wybrać? Czy warto? Który będzie najlepszy?

 

Czy warto kupić robot sprzątający Xiaomi?

Nie tak dawno zakup robota sprzątającego przyprawiał nas o zawrót głowy pod względem cenowym. To już jednak przeszłość, dziś coraz częściej odkurzacze-roboty są czymś normalnym w naszych domach. Kiedyś faktycznie roboty sprzątające kosztowały majątek i były towarem luksusowym. Obecnie jest zupełnie inaczej, konkurencja firm produkujących odkurzacze automatyczne spowodowała dużą obniżkę cen.
Nadal jednak zadajemy sobie pytanie, czy warto zainwestować ciężko zarobione pieniądze w ten właśnie luksus? Przyznam, że długo się zastanawiałem, zanim się zdecydowałem na zakup. Mam w domu dwa psy i trzy koty, więc utrzymanie czystości jest dla mnie sporym wyzwaniem. I wiecie co? Zakup robota sprzątającego marki Xiaomi był dla mnie strzałem w dziesiątkę!

Odkurzacz i mop w jednym?

Funkcja robota sprzątającego i myjącego brzmi dla mnie wprost idealnie, ale zacznijmy od początku. Firma Xiaomi ma w swojej ofercie kilka modeli odkurzaczy bezprzewodowych ‒ nowoczesnych robotów hybrydowych, które łączą ze sobą sprzątanie i mopowanie podłóg. W starszych modelach robot najpierw odkurzał podłogę, a następnie trzeba było ręcznie przestawić urządzenie na tryb mopowania. Najnowsze produkty marki umożliwiają jednoczesne odkurzanie i mycie podłóg, co czyni je w pełni automatycznymi robotami.

xiaomi Miasto Kobiet

fot. materiały prasowe

Powstaje oczywiście pytanie, który odkurzacz Xiaomi wybrać?

Firma Xiaomi w swoim ofercie posiada odkurzacze, zaczynające się od 699 zł  (w promocji), a kończące się na kwocie 2100 zł. Oczywiście im droższy robot, tym więcej ma funkcji. Chciałbym tu jednak nadmienić, że nawet najtańsze roboty Xiaomi bardzo dobrze radzą sobie z utrzymaniem czystości!

Poniżej przedstawiam ranking odkurzaczy Xiaomi. Wziąłem pod uwagę najpopularniejsze roboty sprzątające tej marki. Ranking bazuje na statystykach sprzedażowych naszego sklepu www.xiaomi4you.pl

Ranking robotów sprzątających Xiaomi

Odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1c

To najlepsza obecnie alternatywa pod względem cenowym dla Xiaomi s50. Odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1c posiada funkcje mopowania, który sprawdza się całkiem dobrze. Dużą zaletą tego odkurzacza jest pojemność zbiornika na brud ‒  wynosi ona 600 ml, natomiast zbiornik na wodę ma 200 ml pojemności. Odkurzacz ma wbudowany skaner otoczenia, dzięki czemu nie porusza się chaotycznie, tylko odkurza bardzo dokładnie każde pomieszczenie. Ma również funkcję automatycznego powrotu, dzięki której po rozładowaniu wraca do stacji ładującej, a gdy się naładuje, ponownie podejmuje sprzątanie.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner

Ten robot jest wyposażony w czujniki ścienne, dzięki którym utrzymuje odległość 10mm od ścian, skutecznie czyszcząc krawędzie za pomocą szczotki bocznej. Wizualnie jest bardzo elegancki, co sprawia, że pasuje do każdego wnętrza. Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner wyróżnia bardzo długo trzymająca bateria. Posiada też świetną aplikację, dzięki której możemy sterować robotem za pomocą telefonu. Koszt tego odkurzacza waha się w granicach 1000 zł. Jest to moim zdaniem najlepsze urządzenie dostępne na rynku w tej cenie.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro

Następcą pierwszej generacji Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner jest odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, posiada funkcję mopowania. Podczas zamiatania i mopowania robot korzysta z większego zbiornika, niż jego poprzednik (o pojemności 550 ml, podczas gdy starsza wersja miała zbiornik o pojemności 420 ml). Odkurzacz ma wbudowany Laser Distance System (LDS LIDAR), pozwalający na monitorowanie otoczenia w zakresie 360 stopni. Zapisane mapy trafiają do pamięci urządzenia, do których potem mamy dostęp z poziomu naszego smartfona dzięki aplikacji Mi Home.

xiaomi Miasto Kobiet

fot. materiały prasowe

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro posiada akumulator litowo-jonowy o pojemności 3200 mAh, dzięki czemu może pracować do 110 minut (urządzenie po rozładowaniu wraca do stacji ładującej, po automatycznie wznawia pracę).
Chciałbym tu podkreślić, że w porównaniu do poprzednika, który posiadał akumulator o pojemności 5200mAh i pozwalał pracować do 150 minut, tu akumulator jest mniejszy. Spadek pojemności akumulatora producent wynagradza nam zaktualizowanym oprogramowaniem urządzenia, w porównaniu do pierwszej generacji.

Model pierwszej generacji pozwalał nam tylko na podgląd wygenerowanych map, natomiast w modelu Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro mamy funkcję do zarządzania trasą robota, dzięki czemu możemy zaplanować sprzątanie dla każdego pomieszczenia w dowolny sposób. Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro posiada również funkcję ustawiania mocy ssania i mopowania oraz oczywiście funkcje zdalnego włączenia robota ( gdziekolwiek jesteśmy ) poprzez smartfon, po wgraniu aplikacji MI Home. Moim zdaniem jest to wystarczająca rekompensata spadku wydajności akumulatora względem poprzedniego modelu.

 

Wszystkie opisane w tym artykule odkurzacze i roboty sprzątające Xiaomi możecie znaleźć i kupić w sklepie internetowym xiaomi4you.pl w kategorii odkurzacze: xiaomi4you.pl/kategoria-produktu/odkurzacze-xiaomi

 

Xiaomi Roborock s50 (biały) i Roborock s55 (czarny)

Xiaomi MiJia Roborock Vacuum Cleaner 2 wiódł dotychczas prym wśród wszystkich dostępnych urządzeń na rynku. Odkurzacz posiada dwie funkcje, które pozwalają na jednoczesne odkurzanie i mycie podłogi. Moc ssania została zwiększona do 2000 Pa. Dzięki zastosowaniu akumulatora 5200 mAh w Xiaomi Roborock s50, czas pracy urządzenia wydłużył się do 2,5 godziny. Skuteczne mycie Xiaomi mi Robot 2 zapewnia specjalny osobny zbiornik na wodę. Woda ze zbiornika nawilża materiał z mikrofibry, a inteligentny system sam kontroluje poziom wody. Odkurzacz Xiaomi 2 posiada również automatyczny powrót do stacji ładującej. Jest on moim zdecydowanym faworytem.

xiaomi3 Miasto Kobiet

fot. materiały prasowe

Xiaomi Mija Roborock S6

Xiaomi Mija Roborock S6 posiada oczywiście wszystkie zalety swojego poprzednika z serii s5 (s50 i s55). Xiaomi Mija Roborock S6 został także wzbogacony o wiele innych innowacji, które sprawiają, że sprzątanie jest jeszcze bardziej efektywne.
Budowa samego odkurzacza jest prawie identyczna jak budowa poprzednika. Nowe natomiast są szczotki: posiadają teraz grubsze włosie, co sprawia, że sprzątanie jest jeszcze skuteczniejsze, a zarazem delikatniejsze dla podłóg. Xiaomi Mija Roborock S6 pracuje dużo ciszej (głośność była jednym z minusów serii s5). Odkurzacz został wyposażony w mocną baterię litowo-jonową o pojemności 5200 mAh, co pozwala na pracę urządzenia do 2,5 godziny.

Xiaomi4 Miasto Kobiet

fot. materiały prasowe

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Imperium Kobiety 14 marca, 2021

    Ostatnio zakupiłam Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Pro i jestem mega zadowolona. Aż jestem w szoku ile kurzu zbiera za jednym razem. Mop również sprawdza się świetnie – zaplanowałam sobie czyszczenie co drugi dzień w godzinach kiedy nie ma mnie w domu i jak wracam z pracy podłoga jest czysta.

  • Lusia 16 marca, 2021

    Mam roombę do pomocy i w porządki rzeczywiście nie muszę wkładać zbyt wielkiego wysiłku. Jak urządzenie odkurza to ja mogę zająć się na przykład rozwieszaniem prania czy wyciągania naczyń ze zmywarki.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ