
„Winter is coming“! Hasło znane wszystkim miłośnikom serialu „Gry o tron“ będzie kluczem do odczytania wystawy konkursowej Fundacji Grey House. Wystawy o tyle trudnej bo sformatowanej jako konkurs, w którym sztuce narzucone zostały ramy sytuacji „kto pierwszy do mety“.
Czy to źle?
Czy mamy prawo w materii tak delikatnej jaką jest działalność artystyczna posługiwać się formatem konkursu? Odrzucając obawy pięknoducha narzucone przez tajemniczą wartość dodaną sztuki, proponuję potraktować wystawę jako grę (o tron?), a samo hasło o nadciągającej zimie czytać z przymrużeniem oka.
Bądź co bądź wiemy o co chodzi. Piątka młodych zdolnych twórców, siedmiu jurorów o partykularnych preferencjach i ostateczność wygranej (i przegranej), od której wieje nieartystycznym chłodem. Idzie zima!
Choróbski Mateusz, Dobrowolska Lena, Jabłońska Karolina, Moskal Mikołaj, Szewczyk Szymon
Kurator: Piotr Sikora
Wernisaż i ogłoszenie wyników Konkursu – 29.11, godz. 19:00
Wystawa 30.11.14 – 04.01.15
Galeria Szara Kamienica
Rynek Glówny 6 (dziedziniec wewnętrzny)
Patronat medialny
NN6T, TVP Kraków, RMF Classic, Miasto Kobiet