Tuesday, March 5, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / William i Kate: Tego na pewno o nich nie wiecie!

William i Kate: Tego na pewno o nich nie wiecie!

10 zaskakujących faktów z życia książęcej pary. Sprawdź, jak dobrze ich znasz!

Rodzina królewska/ fot. PA/ instagram.com/ kensingtonroyal

To już dziś! Kate Middleton i książę William wraz z dziećmi: 4-letnim Georgem i 2-letnią Charlotte przylecieli do Polski. Wszyscy z wielkim entuzjazmem oczekiwali ich przybycia do Warszawy. Jutro około godziny 15 zawitają do Gdańska. Jest to ich pierwsza oficjalna wizyta w naszym kraju, dlatego z tej okazji  przygotowałyśmy dla was kilka mało znanych ciekawostek z życia książęcej pary. Czy wiedziałyście, że…

Rodzina królewska/ fot. PA/ instagram.com/ kensingtonroyal

Rodzina królewska/ fot. PA/ instagram.com/ kensingtonroyal

Księżna Kate Middleton

Kate today in Christchurch – 14th April 2014. #katemiddleton #royaltour

Post udostępniony przez Kate Middleton (@hrhcatherinemiddleton)

1. Księżna Kate urodziła się w hrabstwie Berkshire jako najstarsza z trójki rodzeństwa. Jest siostrą Jamesa, który jest biznesmenem oraz siostrą Pippy, która w 2012 roku wraz z Kate została umieszczona przez tygodnik Time na liście 100 najbardziej wpływowych osób świata.

2. 17 marca 2017 roku podczas obchodów Dnia Świętego Patryka, a następnie w trakcie spotkania w Paryżu z prezydentem Francji Françoisem Hollandem, księżna Cambridge jako jeden z elementów swojego ubioru wybrała ręcznie szytą kopertówkę z poznańskiej manufaktury Etui Bags. Jej koszt wynosił około 200 złotych.

Omg The Duchess of Cambridge Kate Middleton with our dark green clutchbag on St. Patrick’s Day with The Irish Guards!!! #cluthbag #leatherbag #darkforest #forestgreen #green #leather #madeinpoland #handmade #goodday #style #classic #bag #leather #KateMiddleton #cambridge #spring #design #minimalism #exclusive #szyk

Post udostępniony przez Etui Bags (@etui_bags)

3. W 2006 roku Kate pracowała na pół etatu w brytyjskiej firmie projektującej i produkującej biżuterię Jigsaw. Do wykonywania swoich obowiązków podchodziła bardzo rzetelnie i w sposób pełen profesjonalizmu. Założycielka Jigsaw Bell Robinson przyznała, że nawet sama kiedyś zaprojektowała przepiękny naszyjnik.

4. Od stycznia 2011 roku pracowała w prywatnej spółce założonej przez swoją matkę Carole Middleton o nazwie „Party Pieces”. Do zadań Kate należało robienie zdjęć na stronę internetową, projektowanie, produkcja katalogów oraz zajmowanie się sprawami marketingowymi. Firma do tej pory zajmuje się dekorowaniem i przygotowaniem zaopatrzenia na przyjęcia urodzinowe dla dzieci.

5. Z okazji ślubu Kate i Williama reżyser Marka Rosman nakręcił amerykański film biograficzny pt. „William i Kate”. W Polsce miał on swą premierę dnia 25 kwietnia 2011 roku. Film w głównej mierze skupia się na związku książęcej pary od momentu ich poznania, aż do zaręczyn. Pokazane w nim są nie tylko same wzloty pary, ale także upadki, takie jak czasowe rozstanie.

Książę William

As part of the @Heads_Together campaign, The Duke of Cambridge has been interviewed on mental health for the July edition of British GQ. The interview was conducted by mental health campaigner Alastair Campbell, who shares a common cause to tackle the taboo around mental health. His Royal Highness was photographed for the magazine with The Duchess, Prince George and Princess Charlotte by Norman Jean Roy at Kensington Palace in April. The full interview and photographs will be published in @britishgq later this week.

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

1. W noc przed ślubem z Kate William spał… jedynie przez pół godziny. Książę był tak podekscytowany i zarazem lekko podenerwowany, że aż nie mógł zasnąć. Ponadto do jego sypialni dochodziły głośne dźwięki. To byli jego najwierniejsi fani wznoszący radosne okrzyki i śpiewający piosenki!

2. William uwielbia jedzenie. W dzieciństwie kochał tarty bananowe i lody. Teraz również nie odmówi dobrej pizzy, potrawom pochodzącym z kuchni indyjskiej oraz chińszczyźnie. Stara się jednak unikać zbyt pikantnych przypraw.

#love

Post udostępniony przez Kate Middleton (@katemiddletonphotos)

3. Książę William urodził się w Londynie w szpitalu St. Mary’s. W tym samym miejscu również przyszedł na świat jego młodszy brat Harry oraz dzieci: książę George, oraz księżniczka Charlotte.

4. Ulubionymi przedmiotami księcia były geografia oraz historia sztuki. Zanim jednak rozpoczął naukę na Uniwersytecie w St. Andrews, gdzie poznał miłość swojego życia Kate, pracował jako wolontariusz Raleigh International w południowym Chile.

5. Zaledwie kilka dni po ogłoszeniu swoich zaręczyn z Kate, William uratował życie mężczyźnie cierpiącemu na bóle w kletce piersiowej. Gdy na zewnątrz szalała burza, książę zasiadł za sterem śmigłowca ratunkowego należącego do brytyjskich służb medycznych i bez wahania poleciał w góry, gdzie ojciec dwójki dzieci walczył o przetrwanie.

Polish amends to airport tweet. Now: Witaj Polsko! The Duke and Duchess of Cambridge, Prince George and Princess Charlotte arrive in Warsaw for #RoyalTourPoland??

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

Angelika Jagła

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ