Saturday, June 19, 2021
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / William i Kate: Tego na pewno o nich nie wiecie!

William i Kate: Tego na pewno o nich nie wiecie!

10 zaskakujących faktów z życia książęcej pary. Sprawdź, jak dobrze ich znasz!

Rodzina królewska/ fot. PA/ instagram.com/ kensingtonroyal

To już dziś! Kate Middleton i książę William wraz z dziećmi: 4-letnim Georgem i 2-letnią Charlotte przylecieli do Polski. Wszyscy z wielkim entuzjazmem oczekiwali ich przybycia do Warszawy. Jutro około godziny 15 zawitają do Gdańska. Jest to ich pierwsza oficjalna wizyta w naszym kraju, dlatego z tej okazji  przygotowałyśmy dla was kilka mało znanych ciekawostek z życia książęcej pary. Czy wiedziałyście, że…

Rodzina królewska/ fot. PA/ instagram.com/ kensingtonroyal

Rodzina królewska/ fot. PA/ instagram.com/ kensingtonroyal

Księżna Kate Middleton

Kate today in Christchurch – 14th April 2014. #katemiddleton #royaltour

Post udostępniony przez Kate Middleton (@hrhcatherinemiddleton)

1. Księżna Kate urodziła się w hrabstwie Berkshire jako najstarsza z trójki rodzeństwa. Jest siostrą Jamesa, który jest biznesmenem oraz siostrą Pippy, która w 2012 roku wraz z Kate została umieszczona przez tygodnik Time na liście 100 najbardziej wpływowych osób świata.

2. 17 marca 2017 roku podczas obchodów Dnia Świętego Patryka, a następnie w trakcie spotkania w Paryżu z prezydentem Francji Françoisem Hollandem, księżna Cambridge jako jeden z elementów swojego ubioru wybrała ręcznie szytą kopertówkę z poznańskiej manufaktury Etui Bags. Jej koszt wynosił około 200 złotych.

3. W 2006 roku Kate pracowała na pół etatu w brytyjskiej firmie projektującej i produkującej biżuterię Jigsaw. Do wykonywania swoich obowiązków podchodziła bardzo rzetelnie i w sposób pełen profesjonalizmu. Założycielka Jigsaw Bell Robinson przyznała, że nawet sama kiedyś zaprojektowała przepiękny naszyjnik.

4. Od stycznia 2011 roku pracowała w prywatnej spółce założonej przez swoją matkę Carole Middleton o nazwie „Party Pieces”. Do zadań Kate należało robienie zdjęć na stronę internetową, projektowanie, produkcja katalogów oraz zajmowanie się sprawami marketingowymi. Firma do tej pory zajmuje się dekorowaniem i przygotowaniem zaopatrzenia na przyjęcia urodzinowe dla dzieci.

5. Z okazji ślubu Kate i Williama reżyser Marka Rosman nakręcił amerykański film biograficzny pt. „William i Kate”. W Polsce miał on swą premierę dnia 25 kwietnia 2011 roku. Film w głównej mierze skupia się na związku książęcej pary od momentu ich poznania, aż do zaręczyn. Pokazane w nim są nie tylko same wzloty pary, ale także upadki, takie jak czasowe rozstanie.

Książę William

1. W noc przed ślubem z Kate William spał… jedynie przez pół godziny. Książę był tak podekscytowany i zarazem lekko podenerwowany, że aż nie mógł zasnąć. Ponadto do jego sypialni dochodziły głośne dźwięki. To byli jego najwierniejsi fani wznoszący radosne okrzyki i śpiewający piosenki!

2. William uwielbia jedzenie. W dzieciństwie kochał tarty bananowe i lody. Teraz również nie odmówi dobrej pizzy, potrawom pochodzącym z kuchni indyjskiej oraz chińszczyźnie. Stara się jednak unikać zbyt pikantnych przypraw.

#love

Post udostępniony przez Kate Middleton (@katemiddletonphotos)

3. Książę William urodził się w Londynie w szpitalu St. Mary’s. W tym samym miejscu również przyszedł na świat jego młodszy brat Harry oraz dzieci: książę George, oraz księżniczka Charlotte.

4. Ulubionymi przedmiotami księcia były geografia oraz historia sztuki. Zanim jednak rozpoczął naukę na Uniwersytecie w St. Andrews, gdzie poznał miłość swojego życia Kate, pracował jako wolontariusz Raleigh International w południowym Chile.

5. Zaledwie kilka dni po ogłoszeniu swoich zaręczyn z Kate, William uratował życie mężczyźnie cierpiącemu na bóle w kletce piersiowej. Gdy na zewnątrz szalała burza, książę zasiadł za sterem śmigłowca ratunkowego należącego do brytyjskich służb medycznych i bez wahania poleciał w góry, gdzie ojciec dwójki dzieci walczył o przetrwanie.

Angelika Jagła

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach