Friday, March 1, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / WILKI mają już 25 lat!

WILKI mają już 25 lat!

Wyjątkowy koncert już 9 lutego w Kakowie

25-lecie WILKÓW WILKI – Akustycznie – 25-lecie. Największe Przeboje z towarzyszeniem muzyków Orkiestry Symfoników Gdańskich / fot. materiały prasowe

Zespól Wilki w tym roku obchodził 25-lecie działalności, ale wciąż szuka nowych wyzwań. Muzycy postanowili zagrać akustyczna trasę koncertowa z towarzyszeniem Symfoników Filharmonii Gdańskiej

25-lecie WILKÓW WILKI – Akustycznie – 25-lecie. Największe Przeboje
z towarzyszeniem muzyków Orkiestry Symfoników Gdańskich / fot. materiały prasowe

Na koncertach usłyszymy nowe aranżacje największych przebojów wzbogacone miedzy innymi brzmieniem wiolonczeli i marimby.
Wilki akustycznie 2018, to zupełnie nowy projekt zespołu oraz muzyków Orkiestry Symfoników Gdańskich.
Nad częścią artystyczną projektu czuwają Robert Gawliński lider zespołu Wilki i Andrzej Szczypiorski dyrygent OSG.
Aranżacjami akustycznymi największych przebojów zajął się Marcin Szczypiorski, który w przeszłości stworzył aranżacje do projektów symfonicznych zespołów Lady Pank, Coma, Czerwone Gitary oraz trasy akustycznej „Power Off” zespołu Coma.

– Zwykle gramy wielkie plenerowe koncerty, podczas których publiczność oczekuje piosenek, przy których można poskakać, wyszaleć się. Lubimy te energie i chętnie bierzemy udział w takich imprezach, ale brakuje mi takiego bliskiego kontaktu z ludźmi, kiedy mogę spojrzeć w oczy swoim fanom. Wielu z nich pytało mnie kiedy zagramy koncerty biletowane, na które przyjdą wyłącznie ci, którzy chcą posłuchać Wilków, więc pomyślałem że to dobry moment. Jeszcze w latach 90-tych nagraliśmy płytę akustyczna, pod tytułem Acousticus Rockus, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, później zostaliśmy zaproszeni do koncertu MTV Unplugged, wiec powrót do akustycznych brzmień jest jak najbardziej naturalnym procesem” – mówi Robert Gawliński.

Niezwykle klimatyczny i niepowtarzalny koncert odbędzie się w samym centrum Krakowa, w Kijów Centrum. Sala dysponuje wyłącznie miejscami siedzącymi, więc publiczność będzie miała zapewnione komfortowe warunki, a tym samym szansę na jak najlepszy odbiór koncertu.

CO:  WILKI – Akustycznie – 25-lecie. Największe Przeboje
z towarzyszeniem muzyków Orkiestry Symfoników Gdańskich
GDZIE: Kijów Centrum al. Krasińskiego 34
Otwarcie wejść: 17:30 Start: 19:00
KIEDY: 09.02.2018 r.
Bilety: Ticketpro

Koncert Wilków już 9 lutego 2018 r. w Krakowie / fot. materiały prasowe

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ