Saturday, March 2, 2024
Home / Kultura  / Wilgotne miejsca (zwiastun)

Wilgotne miejsca (zwiastun)

Czy jesteś gotowy na spotkanie z Helen? Na przełamywanie barier własnej cielesności i seksualności?

Helen otwarcie mówi o tematach, o których wielu z nas nawet nie śmie myśleć, a z przyjaciółką wymienia się tamponami...

Helen otwarcie mówi o tematach, o których wielu z nas nawet nie śmie myśleć, a z przyjaciółką wymienia się tamponami... / fot. materiał prasowy

W piątek 6 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się wrocławska premiera „Wilgotnych miejsc”, ekranizacji skandalizującego bestselleru Charlotte Roche. Prowokacyjne „Wilgotne miejsca” rzucają widzom wyzwanie z niezwykłą śmiałością opowiadając o cielesności i seksualności.

Helen otwarcie mówi o tematach, o których wielu z nas nawet nie śmie myśleć, a z przyjaciółką wymienia się tamponami...

Helen otwarcie mówi o tematach, o których wielu z nas nawet nie śmie myśleć, a z przyjaciółką wymienia się tamponami… / fot. materiał prasowy

Bohaterką filmu Davida Enendta jest nastolatka Helen Memel (w tej roli szwajcarska aktorka Carla Juri) – „Amelia 2.0”. Lubi swój zapach intymny, a podczas masturbacji chętnie eksperymentuje z warzywami. Rzadko się myje, bo higiena intymna jest dla niej mocno przereklamowana. Otwarcie mówi o tematach, o których wielu z nas nawet nie śmie myśleć, a z przyjaciółką wymienia się tamponami… Helen nie chce pogodzić się z rozwodem rodziców i marzy, żeby znów zamieszkali razem. Przy goleniu miejsc intymnych, zacina się i trafia do szpitala – czy to stanie się początkiem zmian w jej życiu?

„Wilgotne miejsca” to inteligentna adaptacja powieści Charlotte Roche („Modlitwy waginy”) pod tym samym tytułem, przetłumaczonej na 27 języków, opublikowanej w 28 krajach i uznanej – zaledwie po kilku tygodniach od wydania – za bestseller 2008 roku. Film był m.in. nominowany do nagrody głównej festiwalu w Sundance i zdobył nagrodę publiczności oraz wyróżnienie specjalne podczas 7. edycji festiwalu OFF PLUS CAMERA.

Zwiastun filmu:

Więcej informacji o filmie: www.againstgravity.pl/wilgotne-miejsca

Premierowy pokaz filmu odbędzie się w piątek, 6 czerwca, o godzinie 18:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Po projekcji odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi dziennikarz Radia RAM Jan Pelczar. Jego gośćmi będą Voca Ilnicka, która prowadzi portal waginistyczno-feministyczny i Joanna Synowiec – feministka i aktywistka, współpracująca z czasopismem „Recykling Idei” i BWA Awangarda we Wrocławiu. Dystrybutorem filmu jest firma Against Gravity, wrocławska premiera współorganizowana jest przez Podglądania Filmowe.

(źródło:materiał prasowy)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ