Tuesday, March 5, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Wielokolorowy dywan w Twoim domu

Wielokolorowy dywan w Twoim domu

Znów będziemy się spotykać przy trzepaku?

Dywan w mieszkaniu

fot. Pexels

Kolorowe dywany, które były modne wiele lat temu, obecnie znowu wracają do polskich mieszkań i domów. Dodają niepowtarzalnego charakteru pomieszczeniu oraz sprawiają, że wygląda ono niezwykle oryginalnie. Jednak wielokolorowe dywany  wymagają zastosowania pewnych zabiegów dekoracyjnych, które umożliwią ich wykorzystanie. Sprawdź, jak wkomponować wielokolorowy dywan w swoje wnętrze

 

Wielokolorowy dywan  w pokoju dziecięcym

Dywany, podobnie jak wszystkie meble w pokoju dziecięcym, mają własne prawa. Zupełnie inne zasady obowiązują w pomieszczeniach typu salon czy kuchni, niż w pokoju dla dzieci. Tam szukamy przede wszystkim bezpiecznych rozwiązań, które pozwolą dzieciom, w pokoju przygotowanym specjalnie dla nich, bawić się bez skrępowania. Ze względu na liczne kolorowe ozdoby, wielobarwne meble oraz specjalny nastrój wnętrza, wielokolorowy dywan w dziecięcym pokoju wygląda na taki, który dokładnie tam miał się znaleźć. Wtedy pasuje do każdej aranżacji. Pamiętaj jedynie, aby dobrać dywan kolorystycznie do pomieszczenia. Jeżeli postawisz na odcienie różu czy błękitu, dywan również powinien być zachowany w podobnych barwach. Wtedy wszystko wygląda jak całość, która dokładnie tak miała być skomponowana.

Kolorowe dywany do salonu

Salon to jedno z najbardziej reprezentatywnych pomieszczeń w domu. To tutaj są zapraszani goście, kiedy urządzane jest przyjęcie lub ktoś przyjdzie na kawę i ciasto. Dlatego warto zadbać, aby zachować spójność w wykorzystywanych meblach oraz dodatkach. Kolorowy dywan w salonie wymaga odrobinę więcej uwagi oraz wyczucia stylu, niż w pokoju dziecięcym. Jednak może być doskonałym centrum wystroju lub ożywiać całe pomieszczenie. Jeżeli znalazłeś wielokolorowy dywan, który Cię zachwycił, zadbaj o resztę salonu.

 

Jeżeli dywan ma przyciągać uwagę, nie może ginąć pośród innych ozdób. Zarówno meble, jak i dodatki powinny być zachowane w jasnej, stonowanej kolorystyce oraz pasować do siebie nawzajem. Na przykład, gdy masz szarą kanapę oraz dwa fotele w tym samym kolorze, wielobarwny dywan doskonale przyciągnie uwagę i sprawi, że pomieszczenie wyda się żywsze i pełne energii. Jednocześnie, jeżeli w Twoim salonie znajduje się wiele ozdób, które mają rozmaite kolory i kształty, powinieneś dobrać dywan do dominującego koloru w pomieszczeniu. Jeżeli chcesz, aby produkt był wielobarwny, wybierz trzy do czterech kolorów, które dominują w salonie i szukaj go w tej gamie kolorystycznej. Dzięki temu doskonale wkomponuje się w całość wystroju pomieszczenia.

Dywany wielokolorowe w kuchni

Kuchnia to serce domu. To tutaj przygotowujecie wspólne posiłki, które są następnie spożywane ze smakiem. Tutaj również odbywają się najważniejsze rozmowy oraz przygotowywana jest kawa dla relaksu. W kuchni również warto zainwestować w dywan, ponieważ znacznie ułatwia to codzienne porządki. Dzięki temu, jeżeli podczas gotowania kropla wody skapnie Ci na podłogę, nie przerodzi się w dużą, nieprzyjemną plamę, która będzie Ci przeszkadzała. W tym przypadku wielokolorowy dywan w kuchni znacznie podnosi walory estetyczne pomieszczenia. Sprawia, że wydaje się ono jeszcze bardziej żywe i dopasowane do mieszkańców niż zazwyczaj.

 

Wielokolorowe dywany ożywiają pomieszczenia, sprawiają, że wydają się bardziej przytulne i przyjazne. Dobrze wkomponowane w mieszkanie, dodają mu uroku. Jeżeli szukasz wysokiej jakości dywanów, zajrzyj na stronę: https://homecarpets.pl/. Znajdziesz tutaj nie tylko piękne wzory dywanów, lecz także te bardziej stonowane, dopasowane do gustu osób, które cenią sobie minimalizm.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ