Monday, May 20, 2024
Home / Kuchnia  / Wieloczynnościowe urządzenie kuchenne? Robot kuchenny!

Wieloczynnościowe urządzenie kuchenne? Robot kuchenny!

Oszczędź czas i energię z profesjonalnym kuchennym pomocnikiem!

Ułatw sobie przygotowywanie posiłków! / fot. Fotolia

Ucieranie, rozdrabnianie, krojenie, mieszanie, ubijanie, siekanie. Gdyby każdego dnia przyszło nam wykonywać każdą z poszczególnych czynności, przepisy na szybkie obiady, mogłyby nie mieć sensu. Na szczęście do naszej dyspozycji producenci oddają coraz bardziej zaawansowane roboty kuchenne.

Ułatw sobie przygotowywanie posiłków! / fot. Fotolia

Ułatw sobie przygotowywanie posiłków! / fot. Fotolia

To właśnie dzięki nim możemy ubić sztywną pianę z białek do ciasta. Posiekać twarde kawałki wybranych produktów spożywczych czy też utrzeć ciasto. Wykonać wiele czynności, które bez pomocy takiego sprzętu, trwałyby długo. Nie zapominając o fakcie, jakim jest włożony trud i autentyczny wysiłek fizyczny, w wiele czynności kuchennych. Co jeszcze proponują nam dostępne roboty kuchenne?

Roboty kuchenne – czym są, z czego się składają

Robot kuchenny to urządzenie multifunkcjonalne. Do wyboru mamy wersje mechaniczne bądź elektryczne. Na podstawę takiego cudownego urządzenia, składają się trzy elementy: blok silnika, miska do mieszania oraz elementy dodatkowe. Te ostatnie zależą od wybranego modelu. Najprostsze roboty, o najbardziej podstawowej konstrukcji, dają nam możliwość mieszania, ubijania czy ucierania. Te najbardziej zaawansowane, opatrzone zestawem mnóstwa dodatkowych elementów, będą w stanie zastąpić pracę naszych rąk, biorąc pod uwagę niemalże każdą czynność, jaką wykonujemy w kuchni podczas gotowania.

Oczywiście są to sprzęty, które zajmują zwykle sporo miejsca. Tym bardziej, gdy wybierzemy zestaw bogato wyposażony w elementy dodatkowe. Co ważne, robot kuchenny wykonuje nie te czynności, których my nie jesteśmy w stanie dokonać samodzielnie. Po co nam zatem, skoro zajmuje dużo miejsca i nierzadko sporo kosztuje?

Sęk tkwi w tym, że czas to pieniądz. Z której strony nie spojrzeć, wszystkie czynności kończące się podaniem pysznej strawy, wymagają czasu i naszej pracy. Robot kuchenny pozwala zaoszczędzić czas, jest dla nas czymś w rodzaju pomocnego „organizatora” pracy. Podczas gdy on posieka, pokroi, ubije, utrze czy wykona jakąkolwiek inną czynność, my w tym czasie zajmiemy się takimi metodami obróbki produktów spożywczych, w których nikt i nic nie jest w stanie nas zastąpić. Poza czasem, zaoszczędzimy na własnym wysiłku.

Rodzaje robotów kuchennych – który wybrać?

Tak naprawdę możemy wyróżnić kilka typów robotów kuchennych. Na rynku dostępne są miksery, które służą do mieszania, ubijania, wcierania oraz zagniatania. Do kupienia w kompletnym zestawie wraz z miską bądź decydując się na sam mikser. W takim wypadku zachodzi potrzeba dokupienia chociażby miski. Po tego typu wyposażenie warto zajrzeć do działu akcesoria kuchenne DoGotowania.pl.

Kolejno możemy wybrać rozdrabniacz, znany bliżej, jako blender. Malakser nada się do miksowania oraz jednoczesnego mieszania. Rozdrabniania, szatkowania, ucierania, siekania, a nawet wyrabiania ciasta.

Na koniec robot z malakserem tradycyjny, robot kuchenny wielofunkcyjny oraz robot z misą. Ten ostatni może być tradycyjny lub planetarny, oferujący mieszanie wielokierunkowe.

Na nasz wybór wpływ będzie mieć zapewne budżet finansowy. Ważniejszymi aspektami są jednak indywidualne potrzeby. Ocena czynności, które najczęściej wykonujemy w kuchni, jak i które chcemy zastąpić pomocnym robotem. Do tego metraż kuchennego wnętrza, by znaleźć idealne miejsce dla zaawansowanego przyjaciela kuchni.

Pośród tak dużego wyboru z pewnością uda się znaleźć robot kuchenny, który wspomoże nas w wielu czynnościach, nie umniejszając satysfakcji z gotowania. Bądź też zastąpi większość z tych czynności, których nie lubimy wykonywać, nie chcemy i brak nam na nie czasu.

Mieszaj więc, siekaj, rozdrabniaj, ucieraj i miksuj, ale z głową i pomocą!

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Prunia 3 grudnia, 2019

    Ja mam zamiar zakupić sobie robota wielofunkcyjnego. Uwielbiam piec ciasta, ale brakuje mi dobrego sprzętu. Długo zastanawiałam się, jaki mikser planetarny zakupić i po przeczytaniu różnych recenzji będzie to sprzęt marki Kenwood: kenwoodworld.com/pl-pl/produkty/kenwood-roboty-kuchenne. Jestem na tak z zakupem.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ