Thursday, June 20, 2024
Home / Kultura  / Wielobarwna jesień w LiteraTURZE

Wielobarwna jesień w LiteraTURZE

Sposobów na walkę z jesienną chandrą jest wiele. Od dawna wiadomo jednak, że jednym z najskuteczniejszych jest literatura. Zobacz co Kraków przygotował.

fot. materiał prasowy

Koniec września sprawia, że wraz z nadejściem jesieni tracimy dotychczasową beztroskę i czujemy, jakby uszła z nas życiowa energia. Sposobów na walkę z jesienną chandrą jest wiele. Od dawna wiadomo jednak, że jednym z najskuteczniejszych jest literatura. W październiku największym, literackim wydarzeniem będzie na pewno Festiwalu Conrada. Swoje podwoje otworzą również: Teatr Barakah, Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie i Dom Kultury Podgórze. To jednak nie wszystko – w październiku na fanów książek czekają, aż trzy edycje specjalne akcji Drugie Życie Książki. Tradycyjnie wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Wybrane wydarzenia:

Conrad Festiwal 2015

Największe, międzynarodowe wydarzenie literackie w Polsce i jedno z największych w Europie. Festiwal jest miejscem spotkania pisarzy, czytelników, profesjonalistów i amatorów. Tegoroczne hasło festiwalu to „Pod prąd”, które oznacza włączenie literatury do niezbędnego repertuaru naszych potrzeb. Rozmowę nie o tym, o czym pośpiesznie informują dzienniki, ale o tym, co wykracza poza tu i teraz publicystycznego światopoglądu. 19-25 października 2015r.

Drugie Życie Książki – edycje specjalne

W październiku na fanów książek czekają, aż trzy odsłony wielkiej, bezpłatnej wymiany książek. Wyjątkowa akcja będzie miała miejsce podczas festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! w Forum Przestrzenie (4 października) , w Centrum Festiwalowym Festiwalu Conrada (19-25 października), a także podczas 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (22-25 października).

Teatr Barakah i ArtCafe Barakah

Zapraszają na wieczór z literaturą Borisa Viana. Pełną absurdu, czarnego humoru, zachowaną w surrealistycznym klimacie. Boris Vian to jedna z najbarwniejszych postaci powojennego Paryża – pisarz, muzyk, aktor i scenarzysta, który z wykształcenia był… inżynierem. Spotkanie przygotowuje Anna Wyrwik. 1 października 2015r. o godz 20:00.

Szkoła Podstawowa nr 129 w Krakowie

W parku Zielony Jar zorganizuje Czytanie za skanowanie. W parku powstanie strefa wolnego czytania poświęcona Kornelowi Makuszyńskiemu i Marianowi Walentynowiczowi, twórcom ilustrowanej książki dla dzieci 120 przygód Koziołka Matołka. Na ławkach pojawią się kody QR, po zeskanowaniu których czytelnik pozna fragment książki, a dodatkowo na stronie internetowej znajdzie się interaktywna mapa, która pomoże w znalezieniu najważniejszych, literackich adresów Krakowa. 14 października 2015r. godz. 10:00 – 11:00.

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Zaprasza gimnazjalistów na zajęcia konwersacyjne w języku angielskim One Day In the Library, podczas których uczniowie poznają słownictwo i zwroty związane z biblioteką oraz wypożyczaniem książek. 28 października 2015r. godz. 17:00.

Więcej na www.miastoliteratury.pl

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ