Wednesday, May 29, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Wielkie serca na krakowskim Rynku – 24. Finał WOŚP

Wielkie serca na krakowskim Rynku – 24. Finał WOŚP

24. edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie mamy już za sobą. Około 2000 wolontariuszy z 8 sztabów kwestowało przedwczoraj na ulicach Krakowa.

fot.bogdankrezel.com

Finał 24. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie mamy już za sobą. Około 2000 wolontariuszy z 8 sztabów kwestowało przedwczoraj na ulicach Krakowa. Pod sceną, ustawioną na Rynku Głównym, bawiło się 1000 osób, a w ramach tegorocznej odsłony WOŚP, Kraków odwiedziło 10 tys. osób. Przed krakowską publicznością wystąpili: Jelonek, Akurat, Piotr Wróbel, Krzywa Alternatywa, Kuba Jaźwiecki, Stonerror i Pola Rise. Po godz. 20:00 widzowie zgromadzeni na Rynku wypuścili tradycyjne światełko do nieba, w tym roku w nowej formie pokazu laserowo-świetlnego i fireshow grupy Inferis.

fot.bogdankrezel.com

fot.bogdankrezel.com

Już od godz. 11:00 na Rynku odbywały się różnorodne happeningi. Chętni wzięli udział w pokazach ratownictwa, a także w kursie pierwszej pomocy. Zainteresowani tym, jak wygląda praca sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogli zajrzeć do siedziby w Muzeum Narodowego w Sukiennicach. Wszystkie wydarzenia cieszyły się, jak zawsze, ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów.

Oprócz finałowego koncertu na Rynku, w krakowskich kawiarniach i klubach, odbyło się wiele mniejszych wydarzeń. Do akcji przyłączyły się Artefakt Cafe, Kawiarnia Naukowa, Hex oraz Forty Kleparz. Tradycyjnie na Bulwarach Wiślanych odbył się Bieg Wielkich Serc, a rodziny i grupy mogły wziąć udział w grze miejskiejW drodze na szczyt dobra.

fot.bogdankrezel.com

fot.bogdankrezel.com

Mamy również pierwsze informacje dotyczące kwoty zebranej podczaj podczas 24. edycji WOŚP. Na obecną chwilę sztab główny podaje kwotę 44 047 594 zł. Dalej jednak trwają aukcje, na które również Krakowskie Biuro Festiwalowe przekazało trzy dwuosobowe karnety obejmujące wstęp na Festiwal Sacrum Profanum, Festiwal Muzyki Filmowej oraz Festiwal Misteria Paschalia. Karnety osiągnęły wysokie ceny, karnet na Festiwal Misteria Paschalia obecnie kosztuje aż 555 zł. W tym roku, wszystkie zebrane w ramach WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz na pomoc w zapewnieniu opieki medycznej seniorom. Wciąż zapraszamy jednak do licytowania – im większe kwoty uda się wylicytować, tym lepiej!

fot.bogdankrezel.com

fot.bogdankrezel.com

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ