Wednesday, May 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Wielkie otwarcie ‒ 17 nowości w Energylandii!

Wielkie otwarcie ‒ 17 nowości w Energylandii!

Park rozrywki się rozrasta

Energylandia

fot. materiał Partnera

Dziś w Energylandii, czyli największym, rodzinnym Parku Rozrywki w Polsce, odbyła się premiera nowych atrakcji dla małych dzieci, młodzieży, ale i dla dorosłych! Mowa o wodnej strefie Bamboo Bay, w skład której wchodzi 17 zjeżdżalni wodnych

 

Znaleźliśmy najwyższy punkt widokowy!

Miejsce, w którym możemy zrobić zdjęcia niemal całemu Parkowi Rozrywki czy podziwiać  turystów, jeżdżących na roller coasterach ‒ między innymi takie udogodnienia daje koło młyńskie Wonder Wheel, na którym premierowe przejażdżki zaliczyli dziś Goście Energylandii. Jedyne w swoim rodzaju młyńskie koło, znajdujące w Strefie Smoczy Gród, to największa tego typu stacjonarna konstrukcja w Polsce. To model dedykowany do parku rozrywki. W zaprojektowanym białym okręgu, składającym się z 15 szprych, zauważymy aż 30 zamykanych gondoli, w których czujemy się bardzo bezpiecznie, a widok zapiera dech w piersiach.

koło energylandia

fot. materiał Partnera

Mierząca 53 metry wysokości atrakcja, zabrać może jednorazowo aż 180 dorosłych pasażerów. Lokalizacja młyńskiego koła została zaplanowana tak, by widok obejmował cały Park Rozrywki, w tym także budującą się nową Strefę Sweet Valley (premiera jeszcze w tym sezonie). Gondole poruszające się przeciwnie do kierunku wskazówek zegara, osiągają delikatną prędkość około 1,5 m/s, czyli około 5,4 km/h! To jedyna tego typu atrakcja w całym Parku, która bez osiągania zawrotnych prędkości zawróci w głowie każdemu chcącemu wznieść nad ziemie i nieco pobujać w obłokach!

Bamboo Bay poszerza największy w Polsce odkryty aquapark!

Zdecydowana większość z nas spragniona jest słońca, wysokim temperatur i… atrakcji wodnych! Wychodząc naprzeciw temu Energylandia dziś odsłoniła nowy kompleks zjeżdżalni wodnych, który poszerza największy w Polsce odkryty aquapark. Water Park, który wchodzi w skład Parku Rozrywki Energylandia, zyskał 16 zjeżdżalni, które podzielone są na te niewielkie, delikatne wodne ślizgi dla dzieci, jak i mocno zakręcone, które sprawiają dziecięcą radość z jazdy i zajmują  blisko 1 hektar powierzchni.

Energylandia

fot. materiał Partnera

Wiemy, że w te wakacje zabawa na tego typu atrakcjach będzie wręcz wskazana. Warto pamiętać, że tuż obok czekają także zjeżdżalnie kompleksu Tropical Fun, w których poślizgać się można na pontonach. A jeśli wolicie po prostu popływać, to możecie zanurzyć się w jednym z pięciu basenów, wśród których dwa brodziki dedykowane są maluchom.

Energylandia ‒ 123 atrakcje w jednym miejscu!

zjeżdżalnie wodne

fot. materiał Partnera

Energylandia to jeden z największych parków rozrywki w całej Europie i zdecydowany numer jeden pod kątem ilości roller coasterów (znajdziemy ich tutaj aż 18)! To niebywałe osiągnięcie to nie koniec ambitnych planów właścicieli tego centrum rozrywki. Dzięki dzisiejszym premierom Park może pochwalić się aż 123 atrakcjami, w tym 25 dedykowanymi dzieciom od 2 roku życia. Co więcej, największy w Polsce odkryty park wodny, czyli Water Park, jest tutaj w cenie biletu wstępu. Znajdziemy tu 7 tys. leżaków, piaszczystą plażę, 5 basenów i 36 zjeżdżalni wodnych.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ