Friday, May 24, 2024
Home / Kultura  / Wielki piknik „House for animals”

Wielki piknik „House for animals”

Z miłości do zwierząt, do muzyki, do starych motocykli lub zwyczajnie po to, by niebanalnie i w dobrej atmosferze spędzić dzień z całą rodziną. Bez względu na intencje, wiek, płeć, rasę i ilość kończyn już

Wielki piknik "House for animals"

Wielki piknik "House for animals" / fot. materiał prasowy

Z miłości do zwierząt, do muzyki, do starych motocykli lub zwyczajnie po to, by niebanalnie i w dobrej atmosferze spędzić dzień z całą rodziną. Bez względu na intencje, wiek, płeć, rasę i ilość kończyn już 22 czerwca każdy może wziąć udział w wielkim całodniowym pikniku HOUSE FOR ANIMALS na plaży w klubie CUD NAD WISŁĄ w Warszawie.

Wielki piknik "House for animals"

Wielki piknik „House for animals” / fot. materiał prasowy

Wstęp jest bezpłatny, a w zamian będzie wesoło, muzycznie i z pożytkiem dla czworonogów. Tych szczęśliwych i tych szukających szczęścia – niczyich, bezdomnych, chorych. HOUSE FOR ANIMALS to kolejna impreza w ramach projektu „Muzycy Zwierzętom”, organizowana przez Fundację Centrum Pomocy Zwierzętom „TRIP”. Jej celem jest pomoc najbardziej potrzebującym zwierzętom – chorym, bezdomnym, a także tym mało adopcyjnym. – Pieniądze, które mamy nadzieję zebrać podczas pikniku w całości zostaną przekazane na remont gabinetu weterynaryjnego w naszej nowej siedzibie przy ul.Sygietyńskiego 7 w Warszawie– mówi Paulina Gogulska, organizatorka imprezy i wolontariuszka Fundacji Centrum Pomocy Zwierzętom TRIP. Od początku mamy troszeczkę pod górkę – mówi Łukasz Bodziński z Fundacji – firma remontowo budowlana, która deklarowała chęć wykonania remontu na zasadzie pro bono, niestety wycofała swoją ofertę. Remont będziemy wykonywali zatem własnymi siłami. Otrzymaliśmy już wycenę niezbędnych materiałów, lecz niestety brak nam środków na ich zakup. Wszyscy muzycy, instytucje, firmy i osoby prywatne wspomagające nas w tym przedsięwzięciu zaangażowały się zupełnie bezinteresownie. Z serca dajemy Warszawie ciekawą imprezę i liczymy na serce.

Z pewnością warto je otworzyć. Atrakcji nie zabraknie. Celem pikniku HOUSE FOR ANIMALS jest nie tylko zabranie funduszy na remont gabinetu weterynaryjnego. To także rzadka okazja, by uświadomić sobie, jakie korzyści płyną z adopcji bezdomnych, często źle traktowanych psów. To sposobność spotkania się z ludźmi, którzy zdecydowali się na taką adopcję. To wreszcie szansa, by przestać widzieć psa, jako tego, który jest tylko potencjalnym zagrożeniem i winowajcą brudnych trawników. Podczas pikniku będzie okazja przyjrzenia się psom pracującym: czworonogom w służbie Stołecznego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także psom przewodnikom osób niewidzących. O tym, że pies może być naszymi oczami przekona nas Fundacja Vis Maior. Można będzie pokonać w ciemnościach specjalny labirynt, który zostanie udostępniony przez Niewidzialną Wystawę. Jak ogromną frajdę może dawać przyjaźń z psem przekonamy się oglądając „RALLY O” – specjalny pokaz psiego sportu będącego treningiem i jednocześnie testem posłuszeństwa. Goście Pikniku będą mogli zobaczyć jak pomocne potrafią być psiaki – specjaliści od dogoterapii wraz ze swoimi psami chętnie odpowiedzą na każde pytanie i wytłumaczą w jaki sposób psy pomagają nam wracać do zdrowia. Dla wszystkich mających problemy wychowawcze ze swoim czworonogiem organizatorzy przewidzieli bezpłatne konsultacje behawiorystyczne. Na tych, którzy potrzebują konsultacji w sprawie psiego zdrowia będzie czekał lekarz weterynarii. Kolejną z atrakcji, jaką przygotowaliśmy dla uczestników Pikniku jest nauka resuscytacji u psów. Na specjalnym manekinie każdy uczestnik będzie mógł przećwiczyć, w jaki sposób prawidłowo wykonać sztuczne oddychania oraz masaż serca u psów. Organizatorzy w kooperacji z Hufcem Warszawa Praga Południe Związku Harcerstwa Polskiego chętnych wrażeń nauczać będą strzelania z łuku oraz „tutki”.

Dzieciaki będą mogły poddać się malowaniu twarzy i zobaczyć pokaz mistrzów jazdy na desce. Dla najmłodszych wirtuozi karkołomnych trików z grupy golongboard.pl przewidzieli konkurs na najlepszą grafikę. Zwycięska praca konkursowa znajdzie się na prawdziwej desce!

O mocniejsze wrażenia zadba Grupa Rekonstrukcyjna BOA w Warszawie. W jej wykonaniu zobaczymy spektakularny pokaz sytuacji zwykle oglądanych w filmach akcji.

Prawdziwą sensacją będzie też pojawienie się zabytkowych motocykli. Można je będzie zobaczyć z bliska i nie tylko. Kto marzył o przejażdżce na motocyklu z lat trzydziestych ubiegłego stulecia, będzie mógł to zrobić kosztem kilku kropel benzyny.

Piknikowa zabawa potrwa do godz. 18, a o godz. 20 rozpocznie się muzyczna część imprezy. Podczas AFTER PARTY w klubie Sztuki i Sztuczki wystąpią czołowi DJ polskiej sceny muzycznej Chriss Jaxx dj i promotor, który współtworzy prestiżowe cykle imprez takie jak „Hed Kandi”, „Ministry of sound” czy „Defected In the house oraz Mat5ki Dj/Producent muzyki EDM – młody i uzdolniony, rozpoczął produkować muzykę w 2012 i jego produkcję przyjęły się z dobrą opinią w śród DJ w muzyce EDM na całym świecie. Zabawa w klubie przy Szpitalnej 8A potrwa do rana, a cały dochód z biletów w cenie jedynych 12 złotych muzycy oddadzą na remont gabinetu weterynaryjnego przy Sygietyńskiego 7 w Warszawie. Jeśli z jakichś powodów ktoś będzie miał problem z dotarciem na koncert, pomocna może okazać się bezpłatna aplikacja STREET MOBILE, jej zadaniem jest poinformowanie posiadacza smartfonu o wydarzeniach kulturalnych i doprowadzenie do nich najkrótszą drogą.

Serdecznie zapraszamy również na stronę wydarzenia oraz Centrum Pomocy Zwierzętom „Trip”!

pod naszym patronatem

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ