Monday, April 22, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Lista zakupów na Wielkanoc – kiedy zrobić i co kupić na wielkanocne zakupy

Lista zakupów na Wielkanoc – kiedy zrobić i co kupić na wielkanocne zakupy

Co kupić na Święta Wielkanocne?

Para: kobieta i mężczyzna podczas wielkanocnych zakupów w supermarkecie

Jak zaplanować przedświąteczne zakupy? / fot. materiały prasowe

Zastanawiasz się, co kupić na Święta Wielkanocne? Potrzebne będą przecież nie tylko jajka, wędliny i żur – zjedzie się cała rodzina, więc posiłki muszą być syte. Jak jednak wśród natłoku codziennych obowiązków poradzić sobie z zakupami i gotowaniem przed świętami? Kluczem do sukcesu jest planowanie i robienie zakupów z wyprzedzeniem, o czym opowiemy w najnowszym materiale

Lista zakupów na Wielkanoc to podstawa

Nie popadaj w przedświąteczną panikę. Masz jeszcze trochę czasu na przygotowania. Pamiętaj jednak, że kluczem do dobrze zrobionych zakupów jest wcześniejsze ich zaplanowanie! Usiądź więc wygodnie i spisz sobie wszystkie potrawy, które chcesz podać na wielkanocnym stole. Kiedy to zrobisz, zastanów się, jakie składniki do ich przygotowania masz już w domu, a jakie będziesz musiała kupić. Następnie pogrupuj je według kategorii z jakiej pochodzą, a więc nabiał osobno, warzywa osobno, przetwory osobno, itp. Dzięki temu lista wyda ci się dokładniejsza, a ty nie będziesz musiała błądzić po całym sklepie w poszukiwaniu towarów, które de facto leżą w podobnej lokalizacji. Tak przygotowaną listę możesz zabrać ze sobą na zakupy.


Zobacz koniecznie:

18 ciekawostek na temat jajek

Co kupić na Święta Wielkanocne wcześniej, co później

Kiedy masz już przygotowaną listę, nie zapomnij o tym, by zaznaczyć na niej produkty, które mają mniejszy i większy priorytet. Dzięki temu będziesz wiedziała, co możesz kupić na kilka dni przed świętami, a co przed samym śniadaniem wielkanocnym. Pamiętaj także o tym, że większe zakupy zawsze warto robić w hipermarketach, takich jak http://topaz24.pl/wysoka-jakosc-w-niskiej-cenie/, bo właśnie tam przed świętami dostaniesz wielkanocne produkty w promocyjnych cenach. Co więcej, sklepy te są duże i mają różnorodny towar, dzięki czemu nie będziesz musiała tracić cennego czasu na chodzenie od sklepu do sklepu – wszystko będziesz miała bowiem pod ręką. Na ostatnią chwilę zostaw sobie takie produkty jak mięso, warzywa i owoce. Resztę ze spokojem możesz kupić dużo wcześniej.

Gotowanie jak w zegarku

Zgodnie ze swoją listą uporządkuj sobie również to, w jakiej kolejności będziesz przyrządzać wszystkie produkty. Dzięki temu łatwiej ci będzie rozplanować sobie czas i zarządzać nim gdy goście pojawią się na horyzoncie. Są przecież takie potrawy jak żur, gotowane jajka czy ciasta, których nie musisz gotować przy nich, a możesz je przyrządzić znacznie wcześniej. Co więcej, wiele z nich właśnie wtedy będzie dużo smaczniejszych – sprawdź i przekonaj się sama!

 

Przeczytaj teraz:
3 najlepsze przepisy na Wielkanoc od Ani Starmach

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ