Sunday, July 21, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Wieczór w sypialni – jak doskonale się przygotować?

Wieczór w sypialni – jak doskonale się przygotować?

Jak podkręcić swoje wibracje?

kobieta przygotowująca się na wieczór w sypialni

Aby każdy wieczór w sypialni był udany! / fot. Jernej Graj / Unsplash

Wieczór z ukochanym lub ukochaną w sypialni to wyjątkowy czas. Chcesz czuć się po prostu dobrze i swobodnie, jednocześnie zadbać o wyjątkowy klimat wspólnej zabawy. Jak to zrobić? Co jeżeli mimo doskonałych planów ochota nie pojawia się samoczynnie? Oto kilka rad i wskazówek, dzięki którym wasz czas będzie wyjątkowy bez względu na okoliczności

 

Muzyka

Czasem cisza nie jest niczym złym. Bywają jednak dni, kiedy nastrój twój nie jest taki jak powinien, a cisza nie brzmi, jakby chciała go poprawić. Przygotuj sobie kilka awaryjnych płyt lub playlist z muzyką, która uratuje cię w zależności od sytuacji. Pomocna tutaj może okazać się aplikacja Spotify, z którą łatwo złożysz muzykę na każdą okazję. Zły humor? Nagły przypływ amorów z ukochanym? Kobieta powinna być gotowa na wszystko!

Świece zapachowe

Dostajesz, odstawiasz w kąt, pachną nie tak jak powinny, czekają na lepsze czasy, a w ostateczności tylko łapią kurz? Popełniasz ogromny błąd. Lepsze czasy trwają teraz! Nie odbieraj sobie tej odrobiny luksusu jaką są świece zapachowe. Strony internetowe pękają w szwach od różnego rodzaju zapachów, kształtów i wielkości. Wybierz zmysłową różę czy cynamon z wanilią na romantyczny wieczór, a na błogi poranek sól morską z lawendą lub zapach świeżego prania. Odpowiednio dobrany zapach potrafi zdziałać cuda. Jeżeli jednak ochota na seks nie pojawia się samoczynnie, nie obwiniaj się. Możesz być typem osoby, której pożądanie jest responsywne. Co to takiego?

Różnice w pożądaniu

Przywykliśmy do tego, że ochota na seks w popkulturze jest czymś co przychodzi znikąd. Pojawia się między dwojgiem kochanków ot tak, u obu w tym samym momencie. Jest to idealny przykład pożądania spontanicznego. Rzeczywistość bywa jednak dużo trudniejsza. Często libido u partnerów różni się, a nagła ochota na igraszki pojawia się w różnych momentach, co jest zupełnie normalne. Pożądanie responsywne występuje, gdy ochota na seks przychodzi po uprzednim kontakcie fizycznym z partnerem – pocałunku w szyję, masażu. Różnica jest więc taka, że rodzi się ono w naszym ciele, a nie tak jak pożądanie spontaniczne – w głowie. Jeżeli wiesz, że potrzeba Ci stymulacji, aby pojawiła się ochota na coś więcej, nie krępuj się porozmawiać o tym ze swoją drugą połówką. To dużo lepsze niż czekanie w nieskończoność, aż ochota pojawi się sama. Wyrozumiały partner na pewno nie będzie miał z tym problemu, a przy okazji zrozumie, dlaczego do tej pory rzadko sama wychodziłaś mu naprzeciw.

Wystrój

Idealny wystrój wnętrza zapewnia ucztę nie tylko dla oka, ale i ducha. Najłatwiej jest zrelaksować się w miękkiej pościeli z ulubionym wzorem, poduszkach i kocu o splocie odpowiedniej grubości. Zadbaj też o dodatki – schowaj na strych łapiące kurz bibeloty, a zamiast nich zostaw rzeczy, które są użyteczne, lub przypominają Ci o dobrych chwilach. Mogą to być zdjęcia z ukochanym, wazon z kwiatami lub wspomniane wcześniej, świece o pięknym zapachu. Urządź swoją sypialnię w duchu modnego dziś minimalizmu, aby nic nie rozpraszało waszej uwagi!

Szlafrok, koszula czy bielizna?

Satynowy szlafrok leży na dnie szafy, a Ty wolisz przechadzać się po domu w rozciągniętym podkoszulku? Wiesz, że ubranie wpływa na nasze samopoczucie i pewność siebie – także to, w którym śpimy? Elegancka bielizna czy zmysłowa koszula mogą sprawić, że wasz wieczór będzie wyglądał zupełnie inaczej. Przede wszystkim poczujesz się lepiej ze sobą – badania wykazują, że kobiety w koronkach i podkreślających figurę ubraniach mają dużo bardziej bojowe nastawienie, niż zakładając codzienną piżamę. Zmianę w tobie z pewnością dostrzeże też partner – nie tylko wizualną.

zmysłowa bielizna na wieczór w sypialni

Zmysłowa bielizna dodaje pewności siebie / fot. We-Vibe WOW Tech / Unsplash

Sylwia Wołoch

Dziennikarka z ambicjami, masą pozytywnej energii i tuzinem pomysłów. Interesuje się modą, psychologią i radiem. Prowadzi media społecznościowe. Otwarta na wszelkie nowości, nie boi się pająków, samotnych podróży ani ciekawych wyzwań.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ