Sunday, May 19, 2024
Home / Kultura  / Wieczór Portugalski w Garden Le Scandale

Wieczór Portugalski w Garden Le Scandale

17 października krakowski Garden Le Scandale zaprasza na kolejny "czwartkowy wieczór portugalski", podczas którego szef tapas bar Miguel Moreira zabierze wszystkich obecnych w kulinarną podróż po swoich rodzinnych stronach!

Wieczór Portugalski w garden Le Scandale

Wieczór Portugalski w garden Le Scandale / fot. materiał prasowy

17 października krakowski Garden Le Scandale zaprasza na kolejny „czwartkowy wieczór portugalski”, podczas którego szef tapas bar Miguel Moreira zabierze wszystkich obecnych w kulinarną podróż po swoich rodzinnych stronach!

Wieczór Portugalski w garden Le Scandale

Wieczór Portugalski w garden Le Scandale / fot. materiał prasowy

Kuchnia portugalska – mieszanka smaków państw basenu Morza Śródziemnego i dawnych kolonii. Opiera się na prostych i pożywnych daniach (głównie gotowanych) z zastosowaniem ryb i owoców morza. Najważniejszym posiłkiem dnia jest kolacja, a napojem… wino.

Miguel Moreira – urodzony na wybrzeżu Portugalii w regionie Alentejo – miejsca słynącego z najlepszej oliwy i wina. Przygodę z gotowaniem zaczynał w wieku 16 lat, w rodzinnej restauracji. W roku 1999 zdecydował się otworzyć swoją restaurację „o Fado” w Belgii, która nieprzerwanie cieszy podniebienia mieszkańców Leuven.

Miguel lubi wyzwania, stąd decyzja, by w 2008 roku przenieść się do Polski, gdzie gotuje, ku naszej przyjemności, do dziś. Jego pasją są owoce morza i kuchnia iberyjska.

ZAPRASZAMY!

Garden Le Scandale, Plac Nowy 9.

Godz: 17.00

Wstęp wolny

Rezerwacje stolików: 12 430 68 55

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ