Saturday, April 13, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Wieczór Panieński – pomysły, zabawy i gadżety

Wieczór Panieński – pomysły, zabawy i gadżety

Jak uczcić ostatni wieczór wolności?

Ostatnią noc wolności należy uczcić! / fot. Fotolia

Jak zorganizować wieczór panieński? Co kupić i jakie atrakcje przygotować? Poznaj pomysły na udaną zabawę.

Ostatnią noc wolności należy uczcić! / fot. Fotolia

Ostatnią noc wolności należy uczcić! / fot. Fotolia

Nie od dziś wiadomo, że ślub to rodzaj uroczystości wywierającej wpływ na całej reszcie życia młodej pary. Od chwili wejścia w związek małżeński nierzadko zmienia się bowiem zarówno rytm dnia, jak i ilość obowiązków. Wspomniane zmiany najmocniej odczuwane są przez panie, gdyż często to właśnie one przejmują na siebie obowiązki związane z opieką nad dziećmi. Zanim jednak na dobre pożegnamy się z dotychczasowym życiem, pora na huczną zabawę organizowaną w formie wieczoru panieńskiego. Jak zorganizować zabawę, by sprawiła ona przyjemność zarówno pannie młodej, jak i innym uczestniczkom wieczoru panieńskiego?

Gadżety na wieczór panieński

Tradycyjnie wieczory panieńskie okraszone są sporą ilością gadżetów, których zadaniem jest zarówno ubarwienie imprezy, jak i wywołanie uśmiechu na ustach jej uczestniczek. Obecnie wybór wspomnianych akcesoriów jest wręcz przytłaczający i wyłącznie od nas zależy, które z nich znajdą się w repertuarze imprezy. Oczywiście pod uwagę należy brać również budżet przeznaczony na organizację wieczoru. Co mamy do wyboru? Przekrój jest dość duży; począwszy więc od kubeczków czy rurek do napojów, poprzez przypinki, biżuterię, bannery dekoracyjne, a skończywszy na bieliźnie i grach planszowych. Oczywiście wszystko to okraszone pikantnymi i zarazem zabawnymi hasłami bądź grafikami.

Warto dodać, iż zwyczajowo zaproszone na zabawę dziewczyny kupują młodej pannie prezenty na wieczór panieński bądź też składają się na jeden upominek. W pierwszym przypadku możemy pokusić się o upominek tematyczny taki jak np. bielizna czy kubek z niegrzecznym hasłem. W wypadku prezentu wspólnego polecamy z kolei zakup kursu lub vouchera, którego tematyka będzie związana z pasjami panny młodej bądź po prostu talonu na dzień w gabinecie SPA.

Zaczynamy w domu czyli poczęstunek i zabawy na wieczór panieński

Z reguły wieczór panieński złożony jest z dwóch części. Pierwsza z nich to zabawa w domu, natomiast druga uwzględnia wyjście do klubu, dyskoteki bądź też innego, dowolnie wybranego miejsca. Jak zorganizować część pierwszą? Elementami obowiązkowymi będzie w tym przypadku poczęstunek, napoje oraz – w zależności od preferencji – alkohol. Nierzadko organizatorki imprez decydują się również na zamówienie słodyczy. W tej roli świetnie sprawdzi się tort na wieczór panieński; koniecznie udekorowany pikantnymi ozdobami. Nie zapomnijmy również o zabawach. Możemy wykorzystać zarówno gry planszowe tworzone z myślą o wieczorze panieńskim, jak i zagrać w samodzielnie przygotowane quizy i zadawać uczestniczkom pytania dotyczące młodej pary.

Wychodzimy do klubu

W zależności od posiadanego budżetu, możemy udać się do wybranego uprzednio miejsca taksówkami lub też zamówioną wcześniej limuzyną. Przed samym wyjściem zarówno uczestniczki, jak i przyszła żona powinny założyć na siebie zakupione uprzednio gadżety, a więc np. szale boa, kocie uszka czy sięgające za łokieć, jedwabne rękawiczki. Ważne, aby każda z pań posiadała „element rozpoznawczy”. Jeśli nie przepadacie za rzucającymi się w oczy gadżetami, możecie rzecz jasna ograniczyć się do małej przypinki. Nie musimy chyba dodawać, że sposób zabawy w klubie, dyskotece czy też innym, wybranym miejscu jest absolutnie dowolny. Ważne jest tylko jedno; aby sprawiał on radość każdej z uczestniczek wieczoru panieńskiego i zarazem pozostał w pamięci na długie lata.

Po więcej pomysłów na wieczór panieński zapraszamy na: http://www.wesele.com.pl/porady/przed_slubem_wieczor_panienski,4.html.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ