Tuesday, March 5, 2024
Home / Kultura  / Wiankowy Bulwar Śniadaniowy

Wiankowy Bulwar Śniadaniowy

Co powiesz na śniadanie nad Wisłą? Nic prostszego przyjdź przed Wiankami na Wiankowy Bulwar Śniadaniowy.

Wiankowy Bulwar Śniadaniowy

Wiankowy Bulwar Śniadaniowy / fot. materiał prasowy

Wianki wyruszają w miasto w rytm Święta Muzyki – jednak nie porzucają wiślanego brzegu. Już rano sił na cały dzień dostarczy nam… śniadanie nad Wisłą!

Już od rana warto z otwartym sercem i zaostrzonym apetytem gromadzić się pod wawelskim wzgórzem – od strony Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego. To będzie rzadka okazja, żeby śniadanie rozpocząć… na dachu! Dokładniej rzecz ujmując – właśnie na dachu CORT znajdą swoje miejsce kulinarne stoiska, tu także staną stoły dla przybyłych gości, zaś na pobliskim nabrzeżu będą już na nich czekać leżaki i koce. Bulwar Śniadaniowy powstał po to, byśmy mogli – po raz pierwszy w ramach Wianków – wspólnie rozpocząć dzień i sycić się bogactwem specjalnie na tę okazję przygotowanych smaków.

Wiankowy Bulwar Śniadaniowy

Wiankowy Bulwar Śniadaniowy / fot. materiał prasowy

Ich różnorodność gwarantują nam krakowscy restauratorzy, specjaliści od zdrowej żywności oraz krytycy kulinarni, którzy tego dnia zaprezentują nam swoje propozycje na pierwszy – i ponoć najważniejszy – posiłek dnia… Uczestnicy mogą dołączyć z własnymi koszykami i zapasami, ale też wybrać się na poszukiwania w stronę stoisk: tam znajdą m.in. gotowe zestawy piknikowe z różnymi śniadaniowymi kompozycjami – warto wymieniać się z przyjaciółmi ich zawartością i komentarzami na jej temat. Nie zabraknie kulinarnych warsztatów, konkursów i opowieści – m.in. wspólne z autorem czytanie najnowszej książki Macieja Brzozowskiego – oraz atrakcji dla dzieci w specjalnym kąciku Śniadanko.

Kuchnia orientalna, azjatycka czy meksykańska; zdrowa żywność, sery, mnóstwo słodkości i hektolitry espresso – to esencja tego, co zastaniemy na stoiskach renomowanych firm. W smakowity klimat wprowadzi nas firma Prymat – sponsor całego wydarzenia. Swój udział w śniadaniu zapowiedziały Targi Dizajnu – odbywające się równolegle w nieodległym Forum Przestrzenie. A już nazajutrz (22 czerwca), po wiankowych szaleństwach, także w Forum Przestrzenie będzie można wymieniać się książkami o tematyce kulinarnej dzięki specjalnej edycji Drugiego Życia Książki w ramach kolejnego festiwalu Najedzeni Fest! – tym razem promującego lokalność w kuchennej sztuce.

Zapraszamy 21 czerwca między 10.00 a 13.00.

Śledźcie naszą stronę internetową oraz profil na facebooku.

(źródło:materiał prasowy)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ