Sunday, July 21, 2024
Home / Kultura  / Wianki, dziewice i rzeki

Wianki, dziewice i rzeki

Jarmark zamiast koncertu nad Wisłą, a co z Wisłą? Krakowskie artystki zapraszają na Wodną Masę Krytyczną: Współżyjmy z rzekami bez względu na płeć!

rownonoc noc swietojanska

Jarmark zamiast koncertu nad Wisłą, a co z Wisłą? Krakowskie artystki zapraszają na Wodną Masę Krytyczną: Współżyjmy z rzekami bez względu na płeć! Fot. Jose Fernando Carli, sxc.hu

Oficjalnie Wianków jako takich nie ma. A właściwie są, ale bez hucznych koncertów z udziałem takich gwiazd jak Lenny Kravitz czy Wyclef Jean – jak bywało to w latach poprzednich. Tym razem miasto Kraków zorganizuje tygodniowy jarmark. Całe szczęście krakowskie artystki nie próżnują….

rownonoc noc swietojanska

Jarmark zamiast koncertu nad Wisłą, a co z Wisłą? Krakowskie artystki zapraszają na Wodną Masę Krytyczną: Współżyjmy z rzekami bez względu na płeć! Fot. Jose Fernando Carli, sxc.hu

RÓWNONOC, JARMARK I MNISI
Klimat średniowiecza na Świętojańskim Jarmarku, czyli kupcy i rzemieślnicy, pokazy konne, warzelnia soli i jatka solna, ścieżki edukacyjne, kramy i warsztaty rzemieślnicze oraz karczma Benedyktyńska – Mnisze co nie co – to wszystko od piątku (29 czerwca) do niedzieli (1 lipca) czeka nas na bulwarze Czerwieńskim.
Jednak związana z letnim przesileniem słonecznym Noc Świętojańska nie znika przecież z naszych kalendarzy. Jeżeli więc zamierzasz Wianki świętować w tradycyjnie pogański sposób – zapraszamy nad Wisłę już tydzień przed Jarmarkiem Świętojańskim.

6-rzek-cecylia-malik

6 Rzek - Cecylia Malik i Piotr Pawlus, fot. Piotr Dziurdzia

KĄPIEL W NOC KUPAŁY
W ramach festiwalu ArtBOOM odbędzie się tam niezwykły performance autorki projektu 6 rzek, Cecylii Malik: WODNA MASA KRYTYCZNA. Akcja na Wiśle planowana jest na 22 czerwca 2012 pod chwytliwym hasłem „Współżyjemy z rzekami bez względu na płeć” i polega na… masowej kąpieli i żegludze po największej polskiej rzece dosłownie czym się da.

Artystki na swoim fanpage’u piszą:

Czekamy na Was na przystani przy Moście Dębnickim, by wspólnie przepłynąć zakole Wisły pod Wawelem. Przeszukajcie strychy i piwnice, znajdźcie lub wypożyczcie dmuchane materace, kajaki lub rowery wodne. Rzeka należy do nas wszystkich. Pływać może każdy i to w dodatku za darmo. Nie jest potrzebne prawo jazdy ani żadne zezwolenie! Wystarczy mieć kapok!

INSTRUKCJA OBSŁUGI WISŁY… bo eksperyment jest naszym obowiązkiem!

Miasto Kobiet też tam będzie pływać, nurkować i unosić się na wodzie. Polecamy!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ