Saturday, April 20, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Najgorszy polski film 2011 roku wybrany!

Najgorszy polski film 2011 roku wybrany!

Dobiegło końca głosowanie polskich dziennikarzy w pierwszej edycji Nagród Węże, które oceniły najgorsze dokonania w polskiej kinematografii w 2011 roku

Nagrodę główną - Wielkiego Węża - otrzymał film "Wyjazd integracyjny", fot. kadr z filmu

Nagrodę główną - Wielkiego Węża - otrzymał film "Wyjazd integracyjny", fot. kadr z filmu

Dobiegło końca głosowanie polskich dziennikarzy w pierwszej edycji Nagród Węże, które podsumowało dokonania w polskiej kinematografii w 2011 roku. Nagrodę główną, Wielkiego Węża, otrzymał film Wyjazd integracyjny. Najwięcej wyróżnień zdobyła superprodukcja 1920 Bitwa Warszawska, w tym trzy powędrowały do, grającej w tym filmie główną rolę, Nataszy Urbańskiej – każda jej nominacja zmieniła się w nagrodę.

Nagrodę główną - Wielkiego Węża - otrzymał film "Wyjazd integracyjny", fot. kadr z filmu

Nagrodę główną - Wielkiego Węża - otrzymał film "Wyjazd integracyjny", fot. kadr z filmu

WĘŻE przyznane zostały po raz pierwszy w historii i są polskim odpowiednikiem hollywoodzkich Złotych Malin. Celem tego przedsięwzięcia jest podjęcie dyskusji o kondycji polskiego kina, ze szczególnym zwróceniem uwagi na filmy nieudane. W gronie osób, które brały udział w głosowaniu znajduje się kilkudziesięciu dziennikarzy i osób wypowiadających się publicznie na temat polskiego kina. Pomysłodawcami WĘŻY są: Kamil Śmiałkowski, Krzysztof Spór i Konrad Wągrowski. Pełna lista członków Akademii znajduje się na stronie www.facebook.com/nagrodyweze

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA SPECJALNEGO MATERIAŁU WIDEO PRZYGOTOWANEGO Z OKAZJI FINAŁU PIERWSZEJ EDYCJI NAGRÓD WĘŻE

Paweł Małaszyński za rolę w filmie Weekend i Natasza Urbańska za występ w Bitwie Warszawskiej zdobyli nagrody w kategoriach aktorskich. Natasza Urbańska otrzymała dwa kolejne wyróżnienia: za duet z Borysem Szycem oraz za w scenę z karabinem maszynowym (kat. żenująca scena). 1920 Bitwa Warszawska otrzymała w sumie pięć nagród, także za scenariusz (Jerzy Hoffman i Jarosław Sokół) i za najgorszy film w 3D. Ta ostatnia kategoria to humorystyczne spojrzenie członków Akademii na próby naszej kinematografii nadążenia za światowymi trendami.

Trzy nagrody otrzymał debiut reżyserski Cezarego Pazury zatytułowany Weekend, który członkowie Akademii docenili w kategoriach: komedia, która nie śmieszy, reżyseria (Cezary Pazura) oraz wspomniany wyżej najgorszy aktor (Paweł Małaszyński). Wyjazd integracyjny poza tytułem Najgorszego Filmu Roku otrzymał jeszcze nagrodę w kategorii występ poniżej godności, a tym szczególnym tytułem obdarowany został Jan Frycz. W kategorii plakat nagrodę otrzymało Cudowne lato.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Cinema app 23 kwietnia, 2019

    Now its easy to watch all HD movies and TV shows for free on MediaBox HD app.

  • Article Of The Week 3 lutego, 2020

    Converse with different understudies who have a similar counselor. You may find that they have created systems for working with your counsel that could assist you with imparting all the more adequately with the person in question.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ