Thursday, June 13, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Weronika Rosati nago!

Weronika Rosati nago!

Kiedy Michael Mann zaproponował Weronice Rosati rolę w filmie, uwierzyła że dzieje się to naprawdę dopiero wtedy, gdy weszła na plan

weronika rosati nago

weronika rosati nago

Kiedy Michael Mann zaproponował Weronice Rosati rolę w filmie, uwierzyła że dzieje się to naprawdę dopiero wtedy, gdy weszła na plan

weronika rosati nago

Weronika Rosati nago? Podczas kręcenia najnowszego serialu HBO - LUCK - polska aktorka zrezygnowała z bielizny

LUCK czyli szczęście

W najnowszej produkcji HBO Luck Weronika Rosati zagrała u boku wielkich amerykańskich sław: Dustin Hoffman, Dennis Farin, Nicka Nolte. Pomysłodawcą serialu jest David Milch, a producentem Michael Mann, który wyreżyserował m.in. „Gorączkę”, „Wrogowie publiczni” i „Ali”.

Serial opowiada o wciągającym świecie wyścigów konnych i towarzyszącym mu hazardzie. Fabuła opiera się o postać Chastera „Ace’a” Bernsteina, którego kreuje dwukrotny laureat Oscara – Dustin Hoffman. Jest on mężczyzną o mrocznej przeszłości, którego poznajemy tuż po wyjściu z więzienia. Jego celem jest zemsta, której plan związany jest ze słynnym torem w Kalifornii.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=yNTB-x9eNpQ&feature=related ]

Przypadek?

Nasza rodzima gwiazda na plan trafiła przypadkowo. Wzięła udział w castingu w sposób nietypowy i rzadko dopuszczalny – taśmę z nagraniem wymaganej sceny wysłała. – Zapomniałam o sprawie. Nagle zadzwonił agent i zapytał, czy za dwa tygodnie mogę być w Los Angeles. Kiedy zapytałam : „po co?”, on powiedział, że po nic i odłożył słuchawkę – mówi Weronika Rosati na konferencji prasowej promującej serial Luck.

Na początku miała zagrać tylko w jednym z dziewięciu odcinków. Jednak jej rola rozwinęła się aż do 4. Sama mówi, że zagrała drugoplanową rolę. – To kino gangsterskie, wszystko kręci się wokół twardych mężczyzn. Kobiet jest mniej, są bardziej w tle – tłumaczy.

Praca na planie była bardzo stresująca.  –  Pracowałam też z Phillipem Noycem, który parę miesięcy wcześniej skończył zdjęcia do filmu z samą Angeliną Jolie. Wiedziałam jednak, że nie mogę zawieść reżyserów, którzy dali mi wielką szansę i zaufanie.

Rosati podkreśla, że nazwiska Mann i Hoffman robią wrażenie. Lecz jak sama twierdzi w jej przypadku najbardziej liczy się talent, a nie gwiazdorstwo, czy rozpoznawalność.

weronika_rosati luck

Weronika Rosati, Luck, nowy serial HBO

Weronika Rosati nago?

W serialu gwiazda wcieliła się w postać Naomi – niewiadomego pochodzenia pracowniczki kasyna. W pierwszej odsłonie poznajemy ją jako krupierkę. Dopiero później rozwija się wątek miłosny. Polska aktorka do roli musiała się odpowiednio przygotować:  nauczyć  zasad pokera i przefarbować włosy. Przez co zarzucano jej bezguście.

Serial, podobnie, jak poprzednie produkcje HBO obfituje w sceny erotyczne, także z udziałem Rosati.
Powiedzieli, że zależy im na naturalności aktu, ale dali mi wybór: z bielizną lub bez.  Przegadałam to z paroma ważnymi dla mnie osobami. Pomyślałam, że to dobry projekt i odpowiedni czas na taki krok – mówi z uśmiechem.

Plan takiej produkcji był dla Weroniki dużą lekcją i pomógł jej przyzwyczaić się do obecności wielkich osobowości. Był dla niej podróżą w głąb dalekiego i nieznanego świata. – Przez wiele lat miałam poczucie, że nie jestem wystarczająco dobra i że zawsze jestem oceniana. A tam było inaczej.  Nikt mnie nie osądzał, czułam się zupełnie wolna jako aktorka. Może dało mi to pewności siebie?

Premiera telewizyjna serialu odbędzie się 30 stycznia, dzień po amerykańskiej. Rosati planuje także promocję filmu za granicą. Równocześnie pracuje nad polską produkcją Marcina Krzyształowicza – „Obławą”, z m. in. Marcinem Dorocińskim.

Daria Różańska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ