Thursday, February 29, 2024
Home / Kultura  / Wernisaż Albina Talika w ramach IDEA ART FEST!

Wernisaż Albina Talika w ramach IDEA ART FEST!

Albin Talik to artysta transmedialny, od kilkunastu lat mieszkający i tworzący w Krakowie. Wernisaż to idealna okazja, aby zapoznać się z jego twórczością.

IDEA ART FEST to cykliczne wystawy polskich artystów w IDEA FIX – miejscu prezentującym i promującym polskich twórców mody, dizajnu i sztuki od 2009 roku. 26 września w Krakowie zaprezentowane zostaną prace niespożytego w swej twórczej energii Albina Talika.

VIRES, autor: Albin Talik

Cykl „Ostrosłupy” ukazuje człowieka bez twarzy w różnych życiowych sytuacjach/ VIRES, autor: Albin Talik

Albin Talik to artysta transmedialny, od kilkunastu lat mieszkający i tworzący w Krakowie. Przez lata główną dziedziną jego twórczości była muzyka zarówno w postaci live actów jak i kompozycji powstałych w zaciszu studia nagraniowego na potrzeby spektakli teatralnych, gier video i filmów krótkometrażowych. Znany jest z własnego i niepowtarzalnego stylu i techniki papierowego malarstwa.
Niezwykle kolorowe, zbudowane się z tysięcy mikroskopijnych kawałeczków papieru prace-mozaiki składają się na wiele cykli surrealistycznych obrazów, portretów, kompozycji geometrycznych z pogranicza sztuki naiwnej.

1

26 września w Krakowie zaprezentowane zostaną prace niespożytego w swej twórczej energii Albina Talika/ VERTIXE, autor: Arbin Talik

Większość prac powstaje w trakcie kilku-dziesięciogodzinnych, mozolnych niczym sypanie mandali, sesji. A osiągany, dzięki precyzji efekt daje złudzenie obrazów olejnych pełnych nieregularnych pociągnięć pędzla.

Cykl “Ostrosłupy” jest jednym z największych i najbardziej konsekwentnych w przekazie. Ukazuje on człowieka bez twarzy w różnych życiowych sytuacjach. Bohater jest jednocześnie każdym i nikim, co prowokuje do podjęcia próby odpowiedzi na pytanie dotyczące istoty człowieczeństwa i rozpoznania tego co nas wyróżnia i powoduje, że jesteśmy jednostką na tle ludzkości.

Wystawa odbędzie się 26 września w IDEA FIX na ulicy Bocheńskiej 7.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia na Facebooku

(źródło: materiał prasowy)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ