Wednesday, February 21, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Wenusjanki – od roku inspirują i motywują do działania (infografika)

Wenusjanki – od roku inspirują i motywują do działania (infografika)

Mija rok od pierwszej konferencji pt. Wenusjanki. W tym czasie projekt rozwinął się z jednego spotkania w Krakowie do jednej z większych inicjatyw dla kobiet w Polsce. Obecnie regularnie odbywają się wydarzenia w Warszawie, Wrocławiu,

Wenusjanki – od roku inspirują i motywują do działania

Wenusjanki – od roku inspirują i motywują do działania / fot. materiał prasowy

Miasto Kobietpod naszym patronatem 

Mija rok od pierwszej konferencji pt. Wenusjanki. W tym czasie projekt rozwinął się z jednego spotkania w Krakowie do jednej z większych inicjatyw dla kobiet w Polsce. Obecnie regularnie odbywają się wydarzenia w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Kielcach i Trójmieście.

Wenusjanki – od roku inspirują i motywują do działania

Wenusjanki – od roku inspirują i motywują do działania / fot. materiał prasowy

Za nami 20 konferencji w pięciu miastach zorganizowanych dzięki 18 koordynatorkom – mówi dr Anita Kijanka, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu – Ostatni rok to czas intensywnego przekuwania tego co wiemy na temat komunikacji adresowanej do kobiet w organizowane przedsięwzięcia.

Efektem jest ponad 1900 uczestniczek eventów, 70 prelegentów i 200 partnerów projektu.

Miałem przyjemność być mówcą na spotkaniu z Wenusjankami i z cała szczerości muszę przyznać, że było to bardzo miłe spotkanie podczas, którego wszyscy mogliśmy coś pozytywnego wynieść dla siebie – wyjaśnia Daniel Jacob Dali, projektant – Ja opowiadając z własnego doświadczenia na temat prowadzenia biznesu oraz motywacji do działania chce powiedzieć ze byłem mile zaskoczony faktem ze Wenusjanki były tak zaangażowane w cały wykład.

Celem projektu jest integracja kobiet aktywnych, nie tylko tych które realizują się w świecie własnego biznesu, ale i tych, które osiągają sukcesu w korporacjach czy spełniają się prywatnie. Projekt służy nawiązywaniu relacji Pań, reprezentujących różne środowiska, różne branże, a łączy je to, że stale chcą się rozwijać, poznawać inne aktywne kobiety i być na bieżąco z trendami w modzie, pielęgnacji czy zdrowego stylu życia.

Już po moich pierwszych stacjonarnych Wenusjankach czułam, że nie mogę ominąć kolejnych… Chyba nigdy nie widziałam w jednym miejscu tylu fantastycznych kobiet realizujących zawodowe marzenia i potrafiących się dzielić swoimi radościami, zarażać pasją i uśmiechem. Efekty? Już po kilku spotkaniach postanowiłam ruszyć ze swoim projektem, który realizuję od prawie roku – mówi Elżbieta Piotrowska.

Wenusjanki to wydarzenie, które ma pokazać wyjątkowość kobiet, przybliżyć znane z mediów osoby i pokazać je z innej niż przedstawianej w prasie strony. Jedną z nich była Monika Jarosińska, aktorka i wokalistka, która teraz stała się stałym bywalcem wydarzeń.

„Wenusjanki” były dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem, gdy po raz pierwszy spotkałam się z tą inicjatywą. „Tego właśnie brakuje kobietom” pomyślałam. Jestem za tym, aby właśnie ta inicjatywa rozwijała się jak najlepiej i była platformą dla rozwoju kobiet ambitnych i przedsiębiorczych.

Projekt rozwija się co cieszy i daje motywacje do działania. Niebawem uruchomimy kolejny jego element – Akademię Wenusjanek. Chcemy szkolić nasze uczestniczki z praktycznych umiejętności biznesowych. Mamy już wybranych trenerów, praktyków tematów z których będą prowadzić zajęcia co przełoży się na ich jakość, a przede wszystkim na wiedzę uczestniczek– mówi Anita Kijanka.

Za realizację projektu odpowiada firma Com Creation zajmująca się komunikacją do kobiet.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ