Saturday, October 16, 2021
Home / Kultura  / Spotkanie Wenusjanek w Krakowie już za nami…

Spotkanie Wenusjanek w Krakowie już za nami…

Ponad 50 uśmiechniętych kobiet, fascynujące prelegentki, wyjątkowe miejsce i prezentacja (Farmona Hotel Business & SPA) oraz inspirująca atmosfera – tak w skrócie można opisać pierwsze spotkanie „Wenusjanek” – społeczności aktywnych kobiet w Krakowie, które odbyło

Wenusjanki w Krakowie

Wenusjanki w Krakowie / fot. Kamil Krajewski

Ponad 50 uśmiechniętych kobiet, fascynujące prelegentki, wyjątkowe miejsce i prezentacja (Farmona Hotel Business & SPA) oraz inspirująca atmosfera – tak w skrócie można opisać pierwsze spotkanie „Wenusjanek” – społeczności aktywnych kobiet w Krakowie, które odbyło się 22.04.2013.

Wenusjanki w Krakowie

Wenusjanki w Krakowie / fot. Kamil A. Krajewski

Spotkania „Wenusjanek” są częścią szerszej idei stworzenia platformy wymiany myśli i doświadczeń oraz nawiązywania nowych kontaktów, która w swojej innowacyjnej formie i treści odbiega od dotychczas organizowanych inicjatyw kobiecych w Polsce. Wenusjanki, to kobiety aktywne zawodowo i społecznie, przełamujące stereotypy, świadome siebie, a także zaciekawione światem, nowinkami ze świata kultury, mody, urody, zdrowia i biznesu.

Prelegentkami poniedziałkowego spotkania były: Anna Zarudzka (charyzmatyczna dyrektor zarządzająca „Chilid Web Design Agency”), Agata Wilam (współzałożycielka pierwszego w Polsce innowacyjnego projektu edukacyjnego – Uniwersytet Dzieci), Hanna Litawińska (coach, dekodyk).

Wenusjanki w Krakowie

Wenusjanki w Krakowie / fot. Kamil A. Krajewski

Jako pierwsza, ekspresyjną opowieścią o swoim życiowym rollercoasterze, pracy, wzlotach i upadkach oraz miłości do Off-Road’u, porwała nas Anna Zarudzka, która po dwunastoletniej przygodzie ze szkołą muzyczną i produkcją telewizyjną porzuciła ukochaną Warszawę i przeniosła się do Gliwic by tam prowadzić firmę projektującą interfejsy aplikacji internetowych. Ania zainspirowała nas do zastanowienia się nad tym, z jakimi korzyściami i trudnościami zarazem wiąże się prowadzenie własnego biznesu, jak ważne jest poszukiwanie własnej ścieżki w życiu i co to znaczy postawić wszystko na jedną kartę.

Kolejną Prelegentką była Agata Wilam, która opowiadała o tym, w jaki sposób od teatrologii przez podróże i doświadczenia wydawnicze wpadła na pomysł, a następnie miała wystarczająco siły i odwagi, by swoje pomysły na edukację i organizację czasu wolnego dla swoich dzieci rozszerzyć najpierw na kilkadziesiąt, kilkaset, a potem kilka tysięcy dzieci w wieku od 6 do 14 lat w miastach całej Polski. W ten sposób powstał Uniwersytet Dzieci, który zamiast dzieci blokować i wyrównywać, aktywizuje, zachowuje w entuzjazmie i uczy rozumieć świat.

Następnie, po krótkiej przerwie i wypróbowaniu przez każdą z nas nowego produktu Farmona Hotel Business & SPA – peelingu do dłoni, odbyła się prezentacja Hanny Litawińskiej. Hanna, wprowadziła nas w refleksyjny nastrój i zmotywowała każdą z nas do zadania sobie pytania, na ile jesteśmy szczęśliwe ze swojego życia i zaprezentowała na przykładzie chętnej Uczestniczki, w jaki sposób samodzielnie pozbywać się tego, co nas od wewnątrz blokuje stosując metodę „100%”. Tym samym termin „dekodyka” przestał być dla nas tajemnicą.

Głównym Partnerem, miejscem spotkania, a zarazem organizatorem przekąsek, pokazu nowego produktu i fundatorem upominków była Farmona Hotel Business & SPA, najbardziej prestiżowe SPA w Krakowie. Partnerami spotkania byli również: Film Polska, Kamil A. Krajewski z „Mamel Pictures”, któremu serdecznie dziękujemy za dokumentację fotograficzną wydarzenia oraz Maria Gałka z „Takie Kwiatki”, fundatorka pięknych bukietów dla Prelegentek.

Partnerami medialnymi wydarzenia byli: Miasto Kobiet, Kraków Post, Styl.pl, Don’t Panic, Lounge Magazyn.

Udział w spotkaniach Wenusjanek jest bezpłatny, ale wyłącznie na podstawie zaproszeń. Aby je zdobyć śledźcie nasza stroną na FB Wenusjanki i newsy naszych partnerów medialnych! Również tam oraz na stronie www.wenusjanki.com.pl szukajcie zdjęć z pierwszego spotkania.

Kolejne, drugie spotkanie „Wenusjanek” w Krakowie już za miesiąc!

impreza odbyła się pod naszym patronatem

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach